| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania środowisk Vista i Windows 7 lub w przypadku Windowsa XP - Dodaj lub usuń programy, wyświetla tylko najbardziej podstawowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu. Bardzo często przydałoby się dowiedzieć stąd nieco więcej o poszczególnych aplikacjach, na przykład wzmianka o nazwie folderu, w którym jest zainstalowana dana aplikacja, a także jego ścieżka dostępowa. Jak uzyskać takie informacje?

Zgodnie z domyślnymi ustawieniami, aplet Programy i funkcje wyświetla tylko cztery kolumny, podając nazwę oprogramowania, jego wydawcę, datę zainstalowania i rozmiar zajmowany na twardym dysku. Na szczęście istnieje możliwość rozszerzenia zakresu tych informacji.

Najpierw klikamy prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na pasku tytułowym poszczególnych kolumn i wskazujemy polecenie Więcej w menu podręcznym. Na ekranie pojawi się okno z możliwością wyboru kolejnych kolumn. Wśród nich znajdziemy między innymi pole wyboru Lokalizacja. Pod tym hasłem kryje się ścieżka dostępu do folderu, w którym została zainstalowana aplikacja. Równie przydatne bywają opcje Łącze do Pomocy, Łącze informacji o aktualizacji i Wersja. Te trzy dodatkowe informacje pozwolą nam przekształcić aplet Programy i funkcje, który dotychczas wykorzystywaliśmy zazwyczaj do odinstalowywania aplikacji, w bazę cennych informacji o oprogramowaniu zainstalowanym na dysku.

Zobacz również: Internet - Ciekawostki

W podobny sposób możemy rozszerzyć zakres informacji o zainstalowanych aktualizacji, których listę można przywołać klikając odnośnik Wyświetl zainstalowane aktualizacje znajdujący się w lewym górnym narożniku okna Programy i funkcje. Również w tym przypadku możemy włączyć wyświetlanie dodatkowych kolumn. Pamiętajmy też, że nie wszyscy autorzy oprogramowania wyposażają je w komplet informacji. 

Zobacz również: Internet - Blog

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »