reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Jak kreować wizerunek w polskiej sieci

Jak kreować wizerunek w polskiej sieci

Kreowanie wizerunku firm, bądź ich pracowników w sieci stanowi obecnie najdynamiczniej rozwijający się trend w reklamie. Jak ważny jest e-wizerunek? 

Dla ponad 92,5% internautów wizerunek firmy ma wpływ na to, czy skorzysta się z jej usług. Wizerunek jest też kluczowy w sukcesach polityków czy innych osób szeroko rozpoznawanych. Wierzę, że nie masz już co do tego wątpliwości i jesteś gotowy do przeczytania tego rozdziału.

Jego treścią będzie opis narzędzi, jakie udostępnia Internet, a które możesz sprawnie w swej wizerunkowej kreacji wykorzystywać. Przy małym budżecie wręcz się bez nich nie obejdziesz.

Polecamy: serwis Leasing

Warto zamieszczać na stronie ankiety, pod warunkiem że nie są bardzo wymagające dla odbiorców — plusy są dwa. Po pierwsze, odbiorca strony widzi, że podmiotowi zależy na jego opinii, że podmiot stara się być jeszcze bardziej atrakcyjny i że podmiot się rozwija. Po drugie, wyniki ankiet są zawsze cennymi informacjami i pozwalają jeszcze dokładniej precyzować działania e-marketingowe czy e-wizerunkowe.

Jeśli jest to możliwe, należy personalizować wszelkie działania na stronie — można to zrobić poprzez system rejestracji i logowania się do systemu. Gdy mamy podstawowe dane o użytkowniku, łatwiej jest dostosować wyświetlanie zawartości strony do jego potrzeb (w wypadku sklepu internetowego będą to np. produkty z obszaru zainteresowań klienta lub produkty komplementarne do tych, które już kupił). Mając imię użytkownika, warto tego imienia używać we wszelkich zwrotach — czyni to podmiot strony bliższy klientowi.

Dobrze skomponowana/dobrana do strony muzyka potrafi podkreślić jej klimat i wywołać pozytywne emocje. Musisz pamiętać jednak, by zawsze w widocznym miejscu zamieścić wyłącznik. Jeśli zaś Twoim odbiorcą jest młodzież, bardziej zasadne może być wycofanie się z muzycznego pomysłu. Młodzież często używa komputera do słuchania muzyki i nie lubi, gdy coś im ją zagłusza.

Polecamy: Jak założyć własna firmę

Strona nie może dużo „ważyć”, czyli mieć zbyt dużo megabajtów, gdyż będzie się tak długo ładować, że potencjalni odbiorcy szybko zrezygnują. Jeśli strona ładuje się więcej niż 8 sekund, nie ma co liczyć, że internaucie dalej będzie się chciało czekać.

Artykuł jest fragmentem książki E-wizerunek. Internet jako narzędzie kreowania image'u w biznesie autorstwa Michała Łebkowskiego. Wydawnictwo Onepress.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W jaki sposób kreować wizerunek w polskiej sieci
W jaki sposób kreować wizerunek w polskiej sieci

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelarie Radców Prawnych Cyran Polak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama