reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak otworzyć wybrany folder, jako nowy proces?

Jak otworzyć wybrany folder, jako nowy proces?

W najnowszych przeglądarkach internetowych każda z kart ze stroną internetową otwiera się, jako osobny proces. Jest to wbrew pozorom bardo przydatne, szczególnie wtedy, gdy jedna ze stron np. się zawiesi. Wtedy, zawiesi się tylko dana karta, natomiast przeglądarka z pozostałymi witrynami będzie działać dalej. Co ciekawe, to samo można zrobić z folderami systemowymi. W ten sposób da się zwiększyć stabilność systemu. To rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy miewamy problemy z działaniem systemu.

Aby otworzyć wybrany folder, jako nowy proces przytrzymując klawisz Shift, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy. Dzięki temu wywołamy rozszerzone menu kontekstowe i będziemy mogli wybrać funkcję Otwórz w nowym procesie.

Co prawda rozwiązanie to otworzy folder, jako nowy proces, jednak będzie to tylko jednorazowa operacja. Możemy jednak ustawić funkcję, aby foldery zawsze otwierały się w ten sposób. W tym celu otwieramy Panel sterowania i wybieramy Opcje folderów. W nowo otwartym oknie wybieramy zakładkę Widok i zaznaczamy funkcję Uruchom okna folderów w osobnych procesach.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Aby później wyłączyć tę funkcję, po prostu powtarzamy tę samą czynność odznaczając pole Uruchom okna folderów w osobnych procesach. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to może co prawda zwiększyć stabilność systemu, niemniej może też wpłynąć na obniżenie wydajności. W związku z tym nie należy stosować powyższej porady na słabszych komputerach. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Przechowywanie zdjęć

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Kujda

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama