reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak stworzyć skrót do wysuwania płyty?

Jak stworzyć skrót do wysuwania płyty?

Czasami ciągłe schylanie się pod biurko w celu wysunięcia tacki napędu jest męczące. Czasami też, po prostu chcielibyśmy wysunąć napęd bez naciskania przycisku na obudowie. Jest to oczywiście możliwe. Można bowiem utworzyć skrót na pulpicie do wysuwania napędu, a taki skrót zaś można stworzyć na co najmniej kilka sposobów. Najwygodniejszym sposobem jest prawdopodobnie skorzystanie z narzędzia NirCmd. Narzędzie to oferuje znacznie więcej funkcji, więc warto się z nimi zapoznać na oficjalnej stronie programu.

Najpierw pobieramy program NirCmd, rozpakowujemy i umieszczamy w dowolnie wybranym miejscu. Następnie otwieramy folder nircmd, na ikonie nircmd klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości

Następnie kopiujemy lokalizację i wklejamy ją do pliku tekstowego z notatnika, dopisując na końcu tekst \nircmd.exe. W kolejnym kroku klikamy na pulpicie w dowolnym miejscu i wybieramy Nowy -> Skrót. Teraz przełączamy się na plik tekstowy i dopisujemy odpowiednie znaki, aby powstał poniżej zaprezentowany tekst:

Przed zmianami: E:\nircmd\nircmd.exe

Po zmianach: "E:\nircmd\nircmd.exe" cdrom open D:

Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na cudzysłowie oraz dopisanie komendy cdrom open. Ponadto na jej końcu musi znaleźć się litera przydzielona napędowi optycznemu, na przykład D:

Gotowy tekst wklejamy do lokalizacji skrótu. Po wykonaniu tych operacji możemy jeszcze zmienić ikonę skrótu na napęd optyczny. Dwukrotnie kliknięcie na ikonie wysuwa tackę napędu optycznego. Możemy również przygotować skrót do jej zamykania, postępując w identyczny sposób, ale stosując komendę cdrom close.

Zobacz również: Internet - Konsument

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama