| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami netbooka z pewnością zauważyliśmy, że nie dysponuje on napędem CD/DVD. Zdarzyć się może, że jakiś potrzebny nam program znajduję się właśnie na takiej płycie. Co w tym wypadku zrobić? Należy udostępnić napęd z innego urządzenia.

1. Do tego celu potrzebny jest oczywiście drugi komputer wyposażony w taki napęd ( notebook lub komputer PC). Po uruchomieniu systemu włączamy Eksplorator Windows (Logo Windows +E). Prawym przyciskiem myszy klikamy na ikonę napędu i z menu kontekstowego wybieramy w Windows XP „Udostępnianie i zabezpieczenia”, a w Viście „Udostępnianie”.

2. W Windows XP klikamy na wiersz „ Jeśli masz świadomość ryzyka, ale mimo to chcesz udostępnić katalog główny dysku to kliknij tutaj”. W następnym kroku zaznaczamy „Udostępnij ten folder sieci”. Jeżeli nie widzimy tej pozycji musimy wcześniej kliknąć na „Jeśli rozumiesz kwestie zagrożeń bezpieczeństwa ale chcesz udostępniać pliki bez uruchamiania kreatora kliknij tutaj”, oraz zaznaczamy „Po prostu włącz udostępnianie plików” i OK.

3. W Windows Vista klikamy na Udostępnianie zaawansowane i zaznaczamy opcję Udostępnij ten folder. Na koniec klikany na OK. i Zamknij.

4. Napędy i foldery udostępnione rozpoznajemy po symbolu dłoni pod ikoną w Windows XP ( W Vista jest to ikona dwóch ludzików). Następnie wkładamy do napędu potrzebną płytę CD/DVD i włączamy netbook. Teraz musimy wybrać komputer w sieci. W Windows XP klikamy START -> Połączenia sieciowe -> Wyświetl komputery grupy roboczej. W Vista na START -> Sieć. Dla przykładu komputer nazwiemy Netbook.

5. Płyta uruchomi się automatycznie na komputerze z odtwarzaczem, w netbooku musimy sami odszukać plik instalacyjny. Otwieramy więc udostępniony napęd, szukamy programu który chcemy zainstalować i szukamy setup.exe.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stefanowicz

Dyrektor Zespołu ds. Cła i Akcyzy w KPMG

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »