reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak udostępnić ukryty folder w sieci wybranym osobom?

Jak udostępnić ukryty folder w sieci wybranym osobom?

Foldery udostępnione w sieci są powszechnie widoczne. Na szczęście istnieje sposób na to, aby dostęp do tych folderów odpowiednio skonfigurować i zdecydować, które osoby mogą z niego korzystać i na jakich zasadach. Ponadto istnieje pewna sztuczka, która ukryje udostępniony folder a dostęp do niego otrzymają osoby, które będą znały jego nazwę. Jak to zrobić?

Na samym początku tworzymy folder, który chcemy ukryć w sieci, aby inni użytkownicy nie wiedzieli o jego istnieniu. Pamiętajmy, aby do nazwy folderu dodać na końcu symbol dolara $. Następnie klikamy prawym przyciskiem na utworzonym folderze i wybieramy z menu kontekstowego opcję Właściwości. Kolejno klikamy na zakładkę Udostępnianie a następnie na przycisk Udostępnij. Z listy wybieramy Wszyscy a następnie klikamy na przycisk Dodaj.

W kolumnie Poziom uprawnień wybieramy Odczyt/zapis. Są to uprawnienia dla wszystkich użytkowników sieci związane z udostępnianym folderem. Następnie klikamy na przycisk Udostępnij a potem na przycisk Gotowe i Zamknij.

Zobacz również: Komputer/Foto - Przydatne skróty

Po tych czynnościach folder został udostępniony w sieci, ale nie jest widoczny. Aby ktoś mógł się do niego dostać, musi znać jego nazwę. Nazwę zaś możemy podać tylko wybranym użytkownikom. Użytkownik, który będzie znał nazwę takiego folderu, przechodzi kolejno do folderu Sieć, wybiera nazwę komputera i klika na pasek adresu. Na końcu adresu należy dopisać znak \ a następnie nazwę ukrytego folderu razem z symbolem dolara $. Takim sposobem utworzyliśmy ukryty folder, do którego mają dostęp wszyscy, którzy znają jego nazwę. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama