Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ogrzewanie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ogrzewanie.
Technika kondensacji – co to takiego?
Aktualizacja: 25.11.2011
Obserwując nieustanny wzrost cen energii nietrudno zauważyć, że czas amortyzacji kondensacyjnych kotłów grzewczych coraz bardziej się skraca. Technika kondensacji to nic innego jak całkowite wykorzystanie energii cieplnej zawartej w spalinach. Co to oznacza? »
10 najważniejszych kroków do bezpiecznego i niezawodnego nowego ogrzewania
Aktualizacja: 22.12.2010
Rozpoczynając budowę domu często zastanawiamy się jak będziemy go ogrzewać. Do wyboru mamy ogromy wachlarz rozwiązań, jednak najważniejszą rzeczą od której powinniśmy zacząć jest wybór nośnika energii. »
Ile można zyskać na modernizacji ogrzewania?
Aktualizacja: 22.12.2010
Bardzo dużo! Tym więcej, im szybsza będzie decyzja. Wszystkich instalacji grzewczych dotyczy zasada: czas to pieniądz. Pieniądz, który tracimy czekając. I który należy już teraz roztropnie zainwestować w nową instalację. Zalety mówią same za siebie. »
Aktualizacja: 26.08.2011
Energooszczędność oznacza po pierwsze ograniczenie negatywnego wpływu użytkowania domu na środowisko, po drugie oszczędności wynikające z obniżenia zużycia energii. Aby tak się stało należy jednak dobrze przygotować projekt domu oraz używać dobrej jakości materiałów budowlanych przy budowie. Konieczny jest też przemyślany dobór dostępnych rozwiązań energooszczędnych. »
Jakie jest zapotrzebowanie na energię cieplną
Aktualizacja: 19.01.2011
Mając kocioł na dane paliwo można ocenić ilość wymaganej energii poprzez ocenę jej strat w czasie ogrzewania. Wśród potencjalnych elementów, które mogą mieć wpływ na dobór mocy kotła można wyróżnić kubaturę i bryłę budynku. »
Jakie są grzejniki elektryczne?
Aktualizacja: 19.01.2011
Źródłem ciepła, obok gorącej wody, jest i energia elektryczna. Zasada wymiany ciepła z otoczeniem może odbywać się poprzez konwekcję jak i promieniowanie. »
Jaki grzejnik do pomieszczenia?
Aktualizacja: 28.02.2011
Grzejniki w instalacji c.o. pełnią funkcję przekaźnika ciepła. »
Zasada działania kolektora słonecznego
Aktualizacja: 28.02.2011
Kolektor pobiera energię z promieniowania słonecznego. Przechwycona energia jest przekazywana za pomocą nośnika ciepła np.: cieczy (glikol, woda) lub gazu do instalacji grzewczej. »
Pozyskiwanie energii słonecznej przez kolektory
Aktualizacja: 19.01.2011
Kolektory słoneczne w Polsce wykorzystuje się głównie do podgrzewania wody użytkowej. Najczęściej oznacza to zakup kilku kolektorów. Kolektory słoneczne czerpią energię z odnawialnego źródła, jakim jest Słońce, zatem zainstalowanie ich w domu można uznać za wkład w ochronę środowiska i działanie ekologiczne – spójne z polityką energetyczną Unii Europejskiej. »