reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Rynek walutowy > Wymiana walut w Internecie – sposób na taniego franka

Wymiana walut w Internecie – sposób na taniego franka

Kurs franka szwajcarskiego i spred walutowy to dla wielu osób cały czas aktualny temat. Ponad 730 tys. Polaków zadłużyło się w szwajcarskiej walucie i co miesiąc musi spłacać raty kredytów hipotecznych. Dlatego z dużą radością przyjęto ustawę antyspreadową, która daje możliwość spłacania kredytu walutowego w walucie, w jakiej został zaciągnięty.

Poszukiwania atrakcyjnych ofert cenowych zazwyczaj rozpoczyna się od Internetu. W przypadku dokonywania wyboru najtańszej waluty nie  jest inaczej. Gdy wszyscy spłacający kredyt w obcych walutach uzyskali możliwość  spłat należności  walutą,  kupioną na własną rękę, od razu zwiększyła się popularność wirtualnych kantorów. Nic jednak dziwnego – ich oferta w większości przypadków jest znacznie korzystniejsza od tradycyjnych odpowiedników.

Co zyskujemy wymieniając waluty w sieci?

W sieci można kupić franka szwajcarskiego nawet do 20 groszy taniej niż w banku. Dużo, jednak zależy od czujności i umiejętności wyczucia dobrego momentu. W Internecie jest to jednak znacznie uproszczone, gdyż większość stron zapewnia możliwość stałego  monitorowania bieżącego kursu.

Dzięki Internetowi możemy szybko reagować na zmiany kursów i podejmować decyzję o kupnie walut po najkorzystniejszym dla nas kursie w odpowiednim momencie.

Oprócz oczywistych korzyści finansowych, wynikających z kupna walut po najniższym, osiągalnym kursie, istotna jest także wygoda i komfort: wszystkie transakcje można wykonywać bez wychodzenia z domu.

Z brakiem konieczności wizyty w banku lub w kantorze wiąże się kolejna istotna zaleta wymiany walut w Internecie, czyli bezpieczeństwo. Wymiana większych  kwot w tradycyjnych punktach wymiany walut rodzi w wielu osobach obawę o bezpieczeństwo swoje i swoich pieniędzy, z uwagi na  ryzyko kradzieży.
Przy obecnym poziomie popytu na franka szwajcarskiego liczy się również dostępność waluty. W szczytowych okresach w kantorach często brakowało szwajcarskiej dewizy, w związku z czym wielu klientów szukało ratunku właśnie  w Internecie.

Dowiedz się także: Kiedy zgłosić się po kredyt hipoteczny?

Gdzie wymieniać?

Każdy, kto poszukuje franka szwajcarskiego w sieci, ma do wyboru kilka miejsc, w których może go nabyć.

Bezpiecznym narzędziem wymiany walut w Internecie są bankowe platformy walutowe. Użytkownik, po zalogowaniu do systemu, może złożyć dyspozycję kupna lub sprzedaży walut, która dokonywana jest automatycznie lub za pośrednictwem dealera. Niestety, wadą tego rozwiązania jest to, że mogą z niego korzystać głównie przedsiębiorstwa.

Inną opcją jest skorzystanie z oferty kantorów internetowych, których działalność przypomina telefoniczną obsługę transakcji walutowych, oferowanych również przez banki. W tym przypadku internauta po wejściu na stronę e-kantoru sprawdza kurs, a następnie za pomocą  telefonu łączy się z dealerem i zleca transakcję. Po przelaniu pieniędzy na  rachunek kantoru, klient otrzyma przelew w walucie, którą  kupił.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ludzie zadłużeni w CHF sprawdzają kursy wymiany waluty w Internecie. Fot. Fotolia
Ludzie zadłużeni w CHF sprawdzają kursy wymiany waluty w Internecie. Fot. Fotolia

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama