reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Lokata internetowa w ośmiu bankach

Lokata internetowa w ośmiu bankach

Na lokacie internetowej można zarobić nawet 8% brutto. Wśród głównych zalet lokaty internetowej należy wymienić wysokie oprocentowanie, brak konieczności wychodzenia z domu czy podpisywania umowy z bankiem. Jednak niektóre banki pozwolą nam założyć lokatę internetową, jeżeli otworzymy również konto.

W ostatnim czasie banki wprowadzają wiele nowych ofert depozytów. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza oferta nowo powstałego banku internetowego BGŻOptima . Zaoferował on lokatę z kapitalizacja dzienną, której oprocentowanie wynosi aż 6,48%. Dopóki nie obejmuje jej podatek Belki, przynosi ona odsetki jak na lokacie z oprocentowaniem 8%.

Interesujące wydaje się jednak nie tylko oprocentowanie. Jest to już ósmy bank, w którym  możemy założyć lokatę internetową bez wizyty w oddziale i bez konieczności podpisywania papierowej umowy. Wiele wskazuje na to, że w tym kierunku pójdą również inne instytucje. Okazuje się bowiem, że to bowiem dobry sposób na przyciągnięcie wartościowych klientów, czyli takich, którzy mają oszczędności. Dzięki lokatom można „podebrać” ich konkurencji.

Klienci, którzy posiadają pieniądze, często nie mają czasu na wizyty w bankowych oddziałach. Jeszcze kilka lat temu korzystali więc zwykle z depozytów tylko jednej instytucji, w której posiadali konto. Dodatkowo nie zmieniali banku nawet, jeśli oferta depozytowa nie należała do najlepszych na rynku.

Dowiedz się także: Które lokaty antypodatkowe opłaca się zakładać?

Obecnie zainteresowany może w ciągu kilku minut skorzystać z lokat internetowych aż ośmiu banków, mimo że z żadnym z nich nie podpisał umowy.

Co ciekawe, nie chodzi tylko o gromadzenie depozytów. Wysoko oprocentowane lokaty internetowe coraz częściej stają się rodzajem wabika, który ma przekonać zamożnego klienta do skorzystania z usług danego banku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Najlepiej tą strategię widać w Raiffeisen Banku. Ofertuje on lokatę 4-miesięczna z kapitalizacją dzienną, której oprocentowanie wynosi 5,84% (7,2% brutto). Wraz z lokatą klient wnioskuje jednak również o otwarcie internetowego konta „Direct”. Niewykluczone, że części klientów spodoba się ten rachunek i przeniosą do Raiffeisena nie tylko oszczędności, ale także inne produkty. 

Podobnie jest w opisanym wcześniej BGŻOptima. Wraz z lokatą otwarte zostaje również bezpłatne konto. Co prawda nie jest ono w pełni funkcjonalne, gdyż bank nie wydaje do niego karty. Jednak gdy nowy bank zdobędzie znaczną liczbę klientów, to zapewne rozszerzy swoją ofertę i będzie miał dużo więcej ciekawych propozycji oprócz lokat internetowych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

To ostatni dzwonek, aby założyć trzymiesięczną lokatę internetową bez podatku Belki.
To ostatni dzwonek, aby założyć trzymiesięczną lokatę internetową bez podatku Belki.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama