| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Rynek walutowy > Kantor internetowy dobrym rozwiązaniem dla firm z branży TSL

Kantor internetowy dobrym rozwiązaniem dla firm z branży TSL

Coraz więcej firm transportowych i spedycyjnych przekonuje się do kantorów internetowych. Dzięki kantorom internetowym mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności. Z kantorami internetowymi przedsiębiorcy są w stanie zaoszczędzić setki tysięcy złotych rocznie.

Przedsiębiorstwa związane z transportem, spedycją i logistyką, zwłaszcza te z sektora MSP, starając się utrzymać na rynku, poszukują skutecznych sposobów na oszczędności. Coraz więcej firm sięga po nowoczesne e-biznesowe rozwiązania, takie jak internetowa wymiana walut. Dzięki temu oszczędzają nie tylko czas, ale i powiększają swoje zyski.

Największym zainteresowaniem ze strony firm z branży TSL cieszą się społecznościowe platformy wymiany walut. Za ich pośrednictwem użytkownicy wymieniają waluty po korzystnym kursie. Wymiana nie jest obarczona wysokim spreadem, który sięga kilku procent w tradycyjnych odpowiednikach. Takie rozwiązania pozwalają  zaoszczędzić setki tysięcy złotych w skali roku.

Otrzymujemy coraz więcej zapytań, dotyczących wymiany walut poprzez nasz serwis od firm z branży transportowej. Głównie są to prężnie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują taniego sposobu na wymianę walut – mówi Marta Bartoszczyk, rzecznik prasowy Walutomat.pl – Od stycznia tego roku notujemy rekordowe rejestracje na naszym serwisie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła czterokrotnie w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku –  dodaje.

Przeczytaj także: Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

Według danych Walutomatu, ponad 3 tysiące firm eksportowych i przedsiębiorstw, mających stałe kontakty i rozliczenia z partnerami zagranicznymi, korzysta już z wymiany walut za pośrednictwem Internetu. Dużą grupę klientów stanowią firmy, zajmujące się transportem międzynarodowym i logistyką. Bardzo często przedsiębiorstwa takie posiadają kredyty walutowe lub leasing, zaciągnięty w obcej walucie, którą wymieniają również za pośrednictwem serwisu społecznościowego.

Prowadzimy stałe zlecenia na platformie Walutomat.pl, wymieniając euro na złotówki. Dzięki takiej wymianie możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a dodatkowe środki przeznaczyć na bieżącą działalność operacyjną. Ponadto, za prowadzenie stałych transakcji otrzymujemy rabaty, dzięki którym możemy uzyskać dodatkowe oszczędności – wyjaśnia Renata Bednarek, właściciel firmy Bednarek Transport.

Oprócz korzyści finansowych, jakie może osiągnąć przedsiębiorstwo transportowe, wymieniając walutę w Internecie, zastosowanie takich rozwiązań usprawnia działania organizacyjne – Zajmujemy się kompleksową obsługą spedycyjną wszelkich towarów, będących przedmiotem wymiany handlowej w całej Europie. Wymieniając walutę w sieci, zyskaliśmy czas, który wcześniej był tracony na stanie w kolejkach w kantorze czy banku. Dodatkowe, zaoszczędzone godziny pracy, wykorzystujemy teraz na przyjmowanie nowych zleceń od dużych koncernów międzynarodowych – dodaje Stanisław Daglis  z firmy RED Transport i Spedycja.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia
Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK