REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kantor internetowy dobrym rozwiązaniem dla firm z branży TSL

Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia
Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej firm transportowych i spedycyjnych przekonuje się do kantorów internetowych. Dzięki kantorom internetowym mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności. Z kantorami internetowymi przedsiębiorcy są w stanie zaoszczędzić setki tysięcy złotych rocznie.

Przedsiębiorstwa związane z transportem, spedycją i logistyką, zwłaszcza te z sektora MSP, starając się utrzymać na rynku, poszukują skutecznych sposobów na oszczędności. Coraz więcej firm sięga po nowoczesne e-biznesowe rozwiązania, takie jak internetowa wymiana walut. Dzięki temu oszczędzają nie tylko czas, ale i powiększają swoje zyski.

REKLAMA

REKLAMA

Największym zainteresowaniem ze strony firm z branży TSL cieszą się społecznościowe platformy wymiany walut. Za ich pośrednictwem użytkownicy wymieniają waluty po korzystnym kursie. Wymiana nie jest obarczona wysokim spreadem, który sięga kilku procent w tradycyjnych odpowiednikach. Takie rozwiązania pozwalają  zaoszczędzić setki tysięcy złotych w skali roku.

Otrzymujemy coraz więcej zapytań, dotyczących wymiany walut poprzez nasz serwis od firm z branży transportowej. Głównie są to prężnie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują taniego sposobu na wymianę walut – mówi Marta Bartoszczyk, rzecznik prasowy Walutomat.pl – Od stycznia tego roku notujemy rekordowe rejestracje na naszym serwisie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła czterokrotnie w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku –  dodaje.

Przeczytaj także: Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

REKLAMA

Według danych Walutomatu, ponad 3 tysiące firm eksportowych i przedsiębiorstw, mających stałe kontakty i rozliczenia z partnerami zagranicznymi, korzysta już z wymiany walut za pośrednictwem Internetu. Dużą grupę klientów stanowią firmy, zajmujące się transportem międzynarodowym i logistyką. Bardzo często przedsiębiorstwa takie posiadają kredyty walutowe lub leasing, zaciągnięty w obcej walucie, którą wymieniają również za pośrednictwem serwisu społecznościowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prowadzimy stałe zlecenia na platformie Walutomat.pl, wymieniając euro na złotówki. Dzięki takiej wymianie możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a dodatkowe środki przeznaczyć na bieżącą działalność operacyjną. Ponadto, za prowadzenie stałych transakcji otrzymujemy rabaty, dzięki którym możemy uzyskać dodatkowe oszczędności – wyjaśnia Renata Bednarek, właściciel firmy Bednarek Transport.

Oprócz korzyści finansowych, jakie może osiągnąć przedsiębiorstwo transportowe, wymieniając walutę w Internecie, zastosowanie takich rozwiązań usprawnia działania organizacyjne – Zajmujemy się kompleksową obsługą spedycyjną wszelkich towarów, będących przedmiotem wymiany handlowej w całej Europie. Wymieniając walutę w sieci, zyskaliśmy czas, który wcześniej był tracony na stanie w kolejkach w kantorze czy banku. Dodatkowe, zaoszczędzone godziny pracy, wykorzystujemy teraz na przyjmowanie nowych zleceń od dużych koncernów międzynarodowych – dodaje Stanisław Daglis  z firmy RED Transport i Spedycja.

Wymiana walut za pośrednictwem kantoru internetowego jest bardzo bezpieczna dla firm. Serwisy działają w oparciu o różne systemy weryfikacji i zabezpieczeń transakcji, które mogą obejmować weryfikację tożsamości klienta, konieczność zabezpieczenia środków przed złożeniem zlecenia wymiany czy SMS-owe zabezpieczenie rozliczeń.

Polecamy serwis: Kredyty

Do wymiany pomiędzy użytkownikami może dojść tylko wtedy, gdy obie strony zabezpieczyły odpowiednie środki finansowe na koncie operatora serwisu. Tym samym nie ma żadnej możliwości, aby któraś ze stron nie wywiązała się z zawartej transakcji. Przy księgowaniu wpłat wymagana jest pełna zgodność danych osobowych z przelewu z danymi, podawanymi przy rejestrowaniu konta w Walutomacie. Jeśli dane z wyciągu bankowego zgadzają się z danymi deklarowanymi przy rejestracji, firma może zacząć składać zlecenia wymiany.

Ponadto, działanie kantoru internetowego oparte jest na przelewach bankowych – nie na wymianie gotówkowej. System bankowy gwarantuje więc najwyższy poziom zabezpieczenia środków. Obrót walutami w Polsce reguluje ustawa  Prawo Dewizowe z 27 lipca 2002. Zgodnie z jej przepisami operator kantoru internetowego musi  prowadzić działalność kantorową i posiadać wpis do rejestru, prowadzonego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA