REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kantor internetowy dobrym rozwiązaniem dla firm z branży TSL

Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia
Już 3 tysiące firm z branży TSL wymienia pieniądze w kantorze internetowym. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej firm transportowych i spedycyjnych przekonuje się do kantorów internetowych. Dzięki kantorom internetowym mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności. Z kantorami internetowymi przedsiębiorcy są w stanie zaoszczędzić setki tysięcy złotych rocznie.

Przedsiębiorstwa związane z transportem, spedycją i logistyką, zwłaszcza te z sektora MSP, starając się utrzymać na rynku, poszukują skutecznych sposobów na oszczędności. Coraz więcej firm sięga po nowoczesne e-biznesowe rozwiązania, takie jak internetowa wymiana walut. Dzięki temu oszczędzają nie tylko czas, ale i powiększają swoje zyski.

REKLAMA

REKLAMA

Największym zainteresowaniem ze strony firm z branży TSL cieszą się społecznościowe platformy wymiany walut. Za ich pośrednictwem użytkownicy wymieniają waluty po korzystnym kursie. Wymiana nie jest obarczona wysokim spreadem, który sięga kilku procent w tradycyjnych odpowiednikach. Takie rozwiązania pozwalają  zaoszczędzić setki tysięcy złotych w skali roku.

Otrzymujemy coraz więcej zapytań, dotyczących wymiany walut poprzez nasz serwis od firm z branży transportowej. Głównie są to prężnie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują taniego sposobu na wymianę walut – mówi Marta Bartoszczyk, rzecznik prasowy Walutomat.pl – Od stycznia tego roku notujemy rekordowe rejestracje na naszym serwisie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła czterokrotnie w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku –  dodaje.

Przeczytaj także: Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

REKLAMA

Według danych Walutomatu, ponad 3 tysiące firm eksportowych i przedsiębiorstw, mających stałe kontakty i rozliczenia z partnerami zagranicznymi, korzysta już z wymiany walut za pośrednictwem Internetu. Dużą grupę klientów stanowią firmy, zajmujące się transportem międzynarodowym i logistyką. Bardzo często przedsiębiorstwa takie posiadają kredyty walutowe lub leasing, zaciągnięty w obcej walucie, którą wymieniają również za pośrednictwem serwisu społecznościowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prowadzimy stałe zlecenia na platformie Walutomat.pl, wymieniając euro na złotówki. Dzięki takiej wymianie możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a dodatkowe środki przeznaczyć na bieżącą działalność operacyjną. Ponadto, za prowadzenie stałych transakcji otrzymujemy rabaty, dzięki którym możemy uzyskać dodatkowe oszczędności – wyjaśnia Renata Bednarek, właściciel firmy Bednarek Transport.

Oprócz korzyści finansowych, jakie może osiągnąć przedsiębiorstwo transportowe, wymieniając walutę w Internecie, zastosowanie takich rozwiązań usprawnia działania organizacyjne – Zajmujemy się kompleksową obsługą spedycyjną wszelkich towarów, będących przedmiotem wymiany handlowej w całej Europie. Wymieniając walutę w sieci, zyskaliśmy czas, który wcześniej był tracony na stanie w kolejkach w kantorze czy banku. Dodatkowe, zaoszczędzone godziny pracy, wykorzystujemy teraz na przyjmowanie nowych zleceń od dużych koncernów międzynarodowych – dodaje Stanisław Daglis  z firmy RED Transport i Spedycja.

Wymiana walut za pośrednictwem kantoru internetowego jest bardzo bezpieczna dla firm. Serwisy działają w oparciu o różne systemy weryfikacji i zabezpieczeń transakcji, które mogą obejmować weryfikację tożsamości klienta, konieczność zabezpieczenia środków przed złożeniem zlecenia wymiany czy SMS-owe zabezpieczenie rozliczeń.

Polecamy serwis: Kredyty

Do wymiany pomiędzy użytkownikami może dojść tylko wtedy, gdy obie strony zabezpieczyły odpowiednie środki finansowe na koncie operatora serwisu. Tym samym nie ma żadnej możliwości, aby któraś ze stron nie wywiązała się z zawartej transakcji. Przy księgowaniu wpłat wymagana jest pełna zgodność danych osobowych z przelewu z danymi, podawanymi przy rejestrowaniu konta w Walutomacie. Jeśli dane z wyciągu bankowego zgadzają się z danymi deklarowanymi przy rejestracji, firma może zacząć składać zlecenia wymiany.

Ponadto, działanie kantoru internetowego oparte jest na przelewach bankowych – nie na wymianie gotówkowej. System bankowy gwarantuje więc najwyższy poziom zabezpieczenia środków. Obrót walutami w Polsce reguluje ustawa  Prawo Dewizowe z 27 lipca 2002. Zgodnie z jej przepisami operator kantoru internetowego musi  prowadzić działalność kantorową i posiadać wpis do rejestru, prowadzonego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA