| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Rynek walutowy > Lepszy kurs waluty w kantorze internetowym

Lepszy kurs waluty w kantorze internetowym

W kantorach internetowych kursy walut są korzystniejsze. W przypadku franka szwajcarskiego wysokość spreadu walutowego w kantorze internetowym waha się od 1 do 7 gr., podczas kiedy bank przeciętnie zarobi na kursie waluty szwajcarskiej 21 gr. Dzięki korzystniejszym kursom walut w kantorach internetowych, miesięcznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 81 zł na racie kredytu we franku.

Rośnie popularność kantorów online

Jeszcze cztery  miesiące temu w wyszukiwarkach internetowych widoczne były zaledwie cztery kantory internetowe. Obecnie jest ich już przynajmniej kilkanaście. Ma to oczywiście pewne konsekwencje.

Z jednej strony wzmaga konkurencję na tym rynku. To z kolei będzie przekładało się na coraz lepszy poziom świadczonych usług. Z drugiej strony powstaje ryzyko, że część z nich nie przyciągnie wystarczająco dużo klientów i upadnie.

Wiele wskazuje jednak na to, że nie dojdzie do tego w najbliższym czasie. Perspektywy rynku walut w Internecie są bowiem bardzo dobre. Przeważająca większość kredytobiorców, zadłużonych w walutach, nadal spłaca raty w tradycyjny sposób – korzystają z kursów bankowych. Z czasem ich podejście będzie się jednak zmieniać.

Nieufność do nowych rozwiązań zostanie bowiem przełamana przez pozytywne opinie rodziny czy znajomych, którzy skorzystali z usług kantoru internetowego. Podstawowym czynnikiem, który zachęca do rezygnacji z bankowych kursów, jest to, że w porównaniu z kantorowymi zwykle są bardzo niekorzystne.

Kantor internetowy w praktyce

W kantorach internetowych równica między kursem sprzedaży i kursem kupna franków szwajcarskich wynosi od 1 gr. do 7 gr. W bankach jest to przeciętnie aż 21 gr. W najgorszych instytucjach finansowych spread przekracza nawet 30 gr.

Przeczytaj także: Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

W rezultacie, płacąc ratę na poziomie 500 CHF i korzystając z kantoru internetowego, można co miesiąc zaoszczędzić nawet 81 zł – w przypadku rezygnacji z usług banku o najwyższym spreadzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętny bank, to będzie to od 37 zł do 53 zł, w zależności od kantoru.

Czy każdy może kupować walutę w kantorze internetowym?

Dodatkowo procedura zmiany sposobu spłaty i dokonywania przewalutowań nie jest skomplikowana. Wystarczy podsiać w banku darmowy aneks do umowy kredytowej. Dzięki temu będziemy mogli kupować walutę w dowolnym miejscu.

Polecamy serwis: Lokaty

W kantorze internetowym transakcja może zostać sfinalizowana nawet w ciągu kilku minut. Większość tego typu placówek posiada bowiem rachunki w wielu bankach. Pieniądze są więc zwykle przekazywane błyskawicznymi i bezpłatnymi przelewami wewnątrz danego banku.

Wybierając kantor internetowy, warto jednak kierować się nie tylko poziomem kursów. Ważne jest również to, aby posiadał on konto w tym samym banku, w którym spłacamy kredyt. Ponadto przed pierwszym skorzystaniem z usług takiego kantoru warto poszukać opinii osób, które już były jego klientami. W ten sposób nie padniemy ofiarą hochsztaplera. Gdy już wybierzemy sprawdzony kantor internetowy, warto korzystać z jego usług, aby zaoszczędzić na kursach walut.

Czytaj także

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Różnice kursowe walut w kantorach internetowych są mniejsze.
Różnice kursowe walut w kantorach internetowych są mniejsze.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »