| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Rynek walutowy > Lepszy kurs waluty w kantorze internetowym

Lepszy kurs waluty w kantorze internetowym

W kantorach internetowych kursy walut są korzystniejsze. W przypadku franka szwajcarskiego wysokość spreadu walutowego w kantorze internetowym waha się od 1 do 7 gr., podczas kiedy bank przeciętnie zarobi na kursie waluty szwajcarskiej 21 gr. Dzięki korzystniejszym kursom walut w kantorach internetowych, miesięcznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 81 zł na racie kredytu we franku.

Rośnie popularność kantorów online

Jeszcze cztery  miesiące temu w wyszukiwarkach internetowych widoczne były zaledwie cztery kantory internetowe. Obecnie jest ich już przynajmniej kilkanaście. Ma to oczywiście pewne konsekwencje.

Z jednej strony wzmaga konkurencję na tym rynku. To z kolei będzie przekładało się na coraz lepszy poziom świadczonych usług. Z drugiej strony powstaje ryzyko, że część z nich nie przyciągnie wystarczająco dużo klientów i upadnie.

Wiele wskazuje jednak na to, że nie dojdzie do tego w najbliższym czasie. Perspektywy rynku walut w Internecie są bowiem bardzo dobre. Przeważająca większość kredytobiorców, zadłużonych w walutach, nadal spłaca raty w tradycyjny sposób – korzystają z kursów bankowych. Z czasem ich podejście będzie się jednak zmieniać.

Nieufność do nowych rozwiązań zostanie bowiem przełamana przez pozytywne opinie rodziny czy znajomych, którzy skorzystali z usług kantoru internetowego. Podstawowym czynnikiem, który zachęca do rezygnacji z bankowych kursów, jest to, że w porównaniu z kantorowymi zwykle są bardzo niekorzystne.

Kantor internetowy w praktyce

W kantorach internetowych równica między kursem sprzedaży i kursem kupna franków szwajcarskich wynosi od 1 gr. do 7 gr. W bankach jest to przeciętnie aż 21 gr. W najgorszych instytucjach finansowych spread przekracza nawet 30 gr.

Przeczytaj także: Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

W rezultacie, płacąc ratę na poziomie 500 CHF i korzystając z kantoru internetowego, można co miesiąc zaoszczędzić nawet 81 zł – w przypadku rezygnacji z usług banku o najwyższym spreadzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętny bank, to będzie to od 37 zł do 53 zł, w zależności od kantoru.

Czy każdy może kupować walutę w kantorze internetowym?

Dodatkowo procedura zmiany sposobu spłaty i dokonywania przewalutowań nie jest skomplikowana. Wystarczy podsiać w banku darmowy aneks do umowy kredytowej. Dzięki temu będziemy mogli kupować walutę w dowolnym miejscu.

Polecamy serwis: Lokaty

W kantorze internetowym transakcja może zostać sfinalizowana nawet w ciągu kilku minut. Większość tego typu placówek posiada bowiem rachunki w wielu bankach. Pieniądze są więc zwykle przekazywane błyskawicznymi i bezpłatnymi przelewami wewnątrz danego banku.

Wybierając kantor internetowy, warto jednak kierować się nie tylko poziomem kursów. Ważne jest również to, aby posiadał on konto w tym samym banku, w którym spłacamy kredyt. Ponadto przed pierwszym skorzystaniem z usług takiego kantoru warto poszukać opinii osób, które już były jego klientami. W ten sposób nie padniemy ofiarą hochsztaplera. Gdy już wybierzemy sprawdzony kantor internetowy, warto korzystać z jego usług, aby zaoszczędzić na kursach walut.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »