reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Rynek walutowy > Kurs sprzedaży franka w kantorach internetowych

Kurs sprzedaży franka w kantorach internetowych

Kantor internetowy to nowoczesna plafroma, która często oferuje obcą walutę po korzystniejszym kursie sprzedaży niż w banku czy tradycyjnym kantorze. Te e-kantory, które posiadają konto walutowe w naszym banku, pozwolą nam zaoszczędzić najwięcej na spłacie kredytu, ponieważ oferują nie tylko niższe kursy sprzedaży, ale również tańszy, zazwyczaj bezpłatny, przelew. Jednak mimo korzystnego kursu kantor online może narazić nas na dodatkowe koszty, np. jeżeli jego właściciel nie jest godny zaufania.

Wiele osób, spłacających kredyty we frankach, wie, że można obniżyć wysokość rat, korzystając z przywilejów, jakie daje ustawa antyspreadowa. Niestety tylko niewielka część z nich zaczyna spłacać raty bezpośrednio we frankach. Taki sposób spłaty przynosi bowiem nie tylko korzyści, ale także pewne problemy.

Comiesięczne wycieczki do kantoru są  uciążliwe. Natomiast kupując franki w innym banku i wykonując przelew walutowy, trzeba zapłacić prowizję, która może pochłonąć większość uzyskanych korzyści. Istnieje jednak tani i sprawny sposób na zakup franków, a także innych walut – kantory internetowe.

Kantor internetowy z kontem w naszym banku

Zakup franków w kantorze internetowym  może odbyć się bardzo szybko i nawet bez ponoszenia żadnych kosztów. Aby tak się stało, najlepiej znaleźć taki kantor internetowy, który posiada konto walutowe w tym samym banku, w którym spłacamy kredyt hipoteczny.

Jeśli kantor ze swojego konta w Banku Millennium dokona przelewu franków na nasze konto, do spłaty kredytu również w Millennium, to przelew zostanie zaksięgowany chwilę po tym, gdy został wysłany. Za taki przelew kantor nie każe nam płacić prowizji.

Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się wysokich opłat, naliczanych przez banki pośredniczące w przekazywaniu przelewów walutowych między różnymi bankami.

Przeczytaj również: Aktualny kurs franka szwajcarskiego: ile można zyskać?

Kursy korzystniejsze niż w bankach i tradycyjnych kantorach

Zaletą kantorów internetowych są również korzystne kursy walutowe. Eksperci sprawdzili kursy sprzedaży franków w pięciu kantorach internetowych. Z zebranych informacji wynika, że taki kurs w e-kantorze jest korzystniejszy nie tylko w porównaniu z bankami. Jest on niższy także od przeciętnego kursu, po jakim można kupić franki w tradycyjnych kantorach.

W czasie, gdy sporządzano porównanie, najniższy kurs franka oferował Cinkciarz.pl – było to niecałe 3,5 zł. W tym samym czasie przeciętny kurs w tradycyjnych kantorach wynosił 3,55 zł, a w bankach – 3,6 zł.

Jeśli rata kredytu wynosi 500 CHF, to korzystając z kantoru internetowego, co miesiąc można zaoszczędzić nawet 49 zł.

Te obliczenia zostały dokonane w oparciu o przeciętny kurs sprzedaży w bankach. W części banków, gdzie kurs jest wyższy od średniej korzyść będzie jeszcze większa.

Polecamy serwis: Inwestycje

Sprawdź opinie internautów

Przed skorzystaniem z usług kantorów internetowych wielu potencjalnych klientów odstrasza jednak obawa, dotycząca utraty wpłaconych środków. Kantory uspakajają, że posiadają konieczne zezwolenia oraz że przestrzegają wszystkich regulacji prawnych, dotyczących tego rodzaju działalności.

Obecnie powstaje jednak wiele takich serwisów i jest prawdopodobne, że nie wszystkie odniosą sukces. Dodatkowo istnieje ryzyko powstania nieuczciwych serwisów, podszywających się pod rzetelne kantory.

Przed skorzystaniem z usług internetowego kantoru warto więc poszukać w sieci opinii na jego temat. Jeśli opinie są negatywne, nie warto ryzykować wymiany pieniędzy w takim kantorze. Pamiętajmy, że porównanie kursów walut to nie wszystko.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Różnica między kursami kupna i sprzedaży walut w poszczególnych kantorach jest znaczna. Fot. Fotolia
Różnica między kursami kupna i sprzedaży walut w poszczególnych kantorach jest znaczna. Fot. Fotolia

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Nogacki

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama