REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzaje funduszy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Fundusze hedgingowe - wyniki w sierpniu 2010

Czy inwestycje w fundusze hedgingowe przyniosły w sierpniu jakieś owoce? Z analiz wynika, że tak, choć były one mniejsze niż miesiąc wcześniej. Warto także zauważyć, iż w sierpniu indeksy giełdowe nie radziły sobie najlepiej.

Czy nowe fundusze ETF są warte uwagi

22 września 2010 r. na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych zadebiutuje pierwszy, długo wyczekiwany na naszym rynku ETF. Ma on wiernie odwzorowywać zachowanie indeksu WIG20. Czy fundusz ten okaże się dla inwestorów ciekawą alternatywą? Jakie są jego mocne i słabe strony? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu najbardziej mogą być zadowoleni inwestorzy lokujący swój kapitał w rynki wschodzące, w szczególności azjatyckie. Z kolei rynki rozwinięte miały w danym miesiącu trochę kłopotów.

Fundusze nieruchomości - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu na prowadzenie wybił się fundusz BPH Nieruchomości Europy Wschodzącej, który zarobił ponad 4%, gdy większość podmiotów traciła. Należy jednak zauważyć, iż w skali tego roku wszystkie fundusze nieruchomości wychodzą na plus.

REKLAMA

W które fundusze parasolowe warto zainwestować

Po pierwsze bogata oferta produktowa, po drugie dobre wyniki subfunduszy, a po trzecie relatywnie niskie koszty – to trzy podstawowe cechy, które powinny charakteryzować dobry fundusz parasolowy. Czy na naszym rynku istnieje produkt, który spełnia wszystkie wymogi?

Fundusze nieruchomości - wyniki w lipcu 2010

Fundusze lokujące w spółki powiązane z rynkiem nieruchomości w lipcu odrabiały straty z poprzedniego miesiąca. W efekcie aż o jedną dziesiątą można było pomnożyć kapitał inwestując w najlepszy fundusz.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w lipcu 2010

W przypadku akcyjnych funduszy inwestujących za granicą największy zamęt w lipcu wprowadzała sytuacja na rynku walutowym. Inwestorzy wciąż byli niepewni swojej sytuacji przez silne umocnienie złotego, które mogło zamienić oczekiwane przez zyski w niespodziewane straty.

Przed czym chronią fundusze z ochroną kapitału

Tzw. fundusze z ochroną kapitału, będące odpowiedzią TFI na obawy inwestorów dotyczące zmiennych warunków rynkowych, rzeczywiście są w stanie ochronić zainwestowane pieniądze. Nie chronią jednak przed wszystkimi zmianami, w tym przed inflacją.

REKLAMA

Czy warto inwestować w fundusze mieszane

Fundusze mieszane, czyli zrównoważone i stabilnego wzrostu, które jeszcze kilka lat temu były najchętniej wybieranymi produktami przez klientów TFI, obecnie zaczęły tracić na rzecz funduszy akcji i obligacji. Czy oznacza to, że fundusze mieszane są tak naprawdę nieopłacalne? Jeśli tak, to czemu były popularne tak długo? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć poniżej.

Fundusze inwestycyjne otwarte (FIO)

Fundusze inwestycyjne otwarte (FIO) sprzedają jednostki uczestnictwa i są zobowiązane do ich odkupienia na każde żądanie uczestnika. Liczba jednostek uczestnictwa może być nieograniczona.

Fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ)

Fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ) emitują certyfikaty inwestycyjne. Istnieje zamknięta liczba certyfikatów, które można nabyć od funduszu wyłącznie w okresie subskrypcji.

Popularne fundusze mieszane

Fundusze mieszane, czyli zrównoważone i stabilnego wzrostu – są najczęściej wybieranym typem funduszy inwestycyjnych w naszym kraju. Alternatywą dla nich może być samodzielne konstruowanie portfeli zrównoważonych poprzez proste nabywanie jednostek funduszu akcji oraz funduszu obligacji.

Fundusze papierów dłużnych

Fundusze papierów dłużnych przeznaczone są dla osób dbających przede wszystkim o bezpieczeństwo kapitału. Są one stabilną inwestycją. Jednak inwestując w jednostki  nie należy się spodziewać zysków dużo wyższych od uzyskanych z lokat bankowych.

Fundusze rynku pieniężnego

Fundusze rynku pieniężnego inwestują w ściśle określone, bezpieczne rodzaje lokat, są to najczęściej obligacje skarbu państwa i bony skarbowe. Ze względu na bardzo bezpieczny charakter inwestycji, są one konkurencją dla lokat bankowych.

Fundusze nieruchomości

Hossa na rynku nieruchomości spopularyzowała fundusze inwestujące w tej branży. W tym czasie powstało wiele funduszy inwestujących duże obiekty komercyjne: centra handlowe, biurowce, magazyny.

Fundusze surowcowe

Duże wzrosty cen miedzi i ropy naftowej sprawiły, że fundusze inwestujące na rynkach surowcowych zyskują coraz większą popularność. Nie ma jednak nic za darmo. Dużym zyskom towarzyszy zazwyczaj wysokie ryzyko.

Fundusze stabilnego wzrostu

W funduszach stabilnego wzrostu przeważającą część portfela powinny stanowić bezpieczne instrumenty finansowe, takie jak obligacje i bony skarbowe. Druga część to giełdowe akcje. Fundusze te więc, nie są pozbawione ryzyka.

Fundusze zrównoważone

Fundusze zrównoważone należą do funduszy w których część portfela inwestycyjnego stanowią giełdowe akcje, część zaś bezpieczne papiery wierzycielskie.

Fundusze akcji

Fundusze akcji należą do najbardziej ryzykownych funduszy. Zakładany horyzont inwestycyjny w przypadku tych funduszy jest najdłuższy i wynosi 5 lat.

REKLAMA