reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Fundusze stabilnego wzrostu

Fundusze stabilnego wzrostu

W funduszach stabilnego wzrostu przeważającą część portfela powinny stanowić bezpieczne instrumenty finansowe, takie jak obligacje i bony skarbowe. Druga część to giełdowe akcje. Fundusze te więc, nie są pozbawione ryzyka.

Fundusze stabilnego wzrostu, tak jak fundusze zrównoważone, należą do funduszy mieszanych. Ich portfel inwestycyjny składa się z akcji giełdowych i mniej ryzykownych papierów dłużnych. Udział papierów dłużnych waha się tu zazwyczaj w zależności od strategii inwestycyjnej i bieżącej sytuacji na rynku od 50 do 60%.

Fundusze stabilnego wzrostu uważane są za inwestycję bardziej bezpieczną od funduszy akcyjnych i zrównoważonych, jednak ze względu na pewien udział akcji w portfelu, podczas spadków na giełdzie, właściciele jednostek udziałowych tych funduszy muszą liczyć się ze stratami.

Rekomendowany horyzont inwestycyjny w tym przypadku wynosi od 2 do 3 lat.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama