| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Dlaczego warto mieć konto bankowe?

Dlaczego warto mieć konto bankowe?

Niektórym wydaje się, że brak konta bankowego pozwoli im zaoszczędzić pieniądze. Jest to błędne rozumowanie – dzięki internetowym kontom bankowym zazwyczaj możemy robić za darmo przelewy, a prowadzenie rachunku często nic nie kosztuje. Dodatkową zaletą prowadzenia rachunku jest limit w koncie bankowym.

Należy jednak dodać, że prowizja za korzystanie z kredytu w rachunku jest niska, ale trzeba ją płacić co roku. Za uzyskanie kredytu gotówkowego płacimy natomiast tylko raz. W rezultacie limit w koncie jest tańszy, jeśli okres kredytowania nie przekracza 2 lat. W przeciwnym razie coroczne prowizje przewyższą opłatę, płaconą za tradycyjny kredyt ratalny.

Nie oznacza to jednak, że warto zdecydować się na kredyt odnawialny tylko wówczas, gdy planujemy szybko spłacić dług. Może on być opłacalny także w długim okresie. W koncie otrzymujemy limit, z którego mamy prawo korzystać wielokrotnie.

Jeśli np. otrzymamy 5 000 zł kredytu w koncie, to możemy tę kwotę wydać, następnie spłacić i ponownie wydać. Aby zrobić to samo, musielibyśmy zaciągnąć dwa kredyty gotówkowe. Za każdym razem zapłacilibyśmy nową prowizję i przechodzilibyśmy od nowa całą procedurę uzyskania finanosowania.

Kredyt w koncie daje też dużą swobodę. Nie musimy korzystać z całej przyznanej kwoty. Możemy zasilić budżet tylko z jej częścią i np. wydać 3 000 zł z dostępnych 5 000 zł. W takiej sytuacji odsetki zapłacimy jedynie od kwoty skonsumowanej. Pozostałą część warto odłożyć na czarną godzinę. W przypadku kredytu gotówkowego ratalnego płacimy natomiast odsetki od całej kwoty. Jak widać, dzięki kontu bankowemu możemy zasilić portfel i jeszcze na tym zaoszczędzić.

Czytaj także

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Posiadacze kont bankowych mają dostęp do wielu produktów.
Posiadacze kont bankowych mają dostęp do wielu produktów.

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »