reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Kredyt gotówkowy na święta

Kredyt gotówkowy na święta

Banki chętnie ratują swoich klientów kredytami gotówkowymi, które można przeznaczyć na świąteczne sprawunki. Czym różnią się między sobą poszczególne oferty kredytów gotówkowych? Eksperci przypominają, że rozważnie dobrana oferta kredytu gotówkowego pozwoli nam zaoszczędzić nawet 100, 150 zł w skali roku.

Już od niemal miesiąca banki proponują promocyjne oferty kredytów gotówkowych na święta. Zapewne w grudniu jeszcze niejeden postanowi czymś skusić kredytobiorców. Na razie promocje zaoferowały m.in. ING Bank Śląski, Bank BPH, Kredyt Bank czy Getin Bank.

Oferty pierwszych dwóch banków to dosyć nietypowe promocje. Nie polegają bowiem na obniżce prowizji za udzielenie kredytu albo jego oprocentowania, ale na podarowaniu prezentu kredytobiorcy. Z placówki ING Banku Śląskiego klient wyjdzie nie tylko z pożyczką, ale też z książką i audiobookiem. Z kolei Bank BPH każdemu, kto złoży wniosek lub zawrze umowę o kredyt gotówkowy, da maskotkę renifera lub opakowanie pralin. Idee to dość osobliwe na przyciągnięcie klientów.

Dużo lepszym zdaje się pomysł Kredyt Banku, który zaproponował atrakcyjny i konkurencyjny rynkowo Nowy Kredyt Gotówkowy. Bank nie pobierze prowizji za udzielenie tego zobowiązania, a jego oprocentowanie w wersji z kartą kredytową i ubezpieczeniem wyniesie 4,90 proc. + WIBOR 3M.

Naprawdę interesująca jest także oferta Getin Banku. W instytucji tej dostaniemy kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę zobowiązania, zaciągniętego w innym banku. Oprocentowanie zostanie obniżone o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego poziomu, a ponadto bank udzieli dodatkowego kredytu w wysokości 2 tys. zł. Choć promocja trwa do końca stycznia 2012 roku, oferta promowana jest hasłem „2000 zł na święta”.

Dowiedz się także: Po czym poznać nieuczciwego sprzedawcę kredytów?

Kredyty gotówkowe na korzystnych warunkach

Ustalając czołówkę najlepszych kredytów gotówkowych na święta, przyjęto założenie, że kredyt wyniesie 1 tys. zł i będzie miał spłatę rozłożoną na 1 rok. W tym przedziale finansowania mieszczą się oferty Getin Banku, Kredyt Banku, Alior Banku, Credit Agricole czy Invest-Banku.

Porównując cały rynek, różnica między ratami kredytów w poszczególnych instytucjach nie jest wysoka – miesięcznie, w zależności od instytucji, trzeba kredytodawcy oddać od 87 do 102 zł. Z drugiej strony nierówność wzrasta do ponad 100-150 zł w skali roku, a to już oszczędność bardziej przemawiająca do wyobraźni.

Szukając kredytu na święta, warto bardzo uważnie przeanalizować oferty poszczególnych banków. Każdy bank stawia inne warunki kredytu; może wymagać innych dokumentów czy wyższej zdolności kredytowej niż konkurencja. Ponadto oferta konkretnej instytucji posiada cechy szczególne - nieraz trzeba założyć konto, wyrobić kartę kredytową albo skorzystać z rozmaitych ubezpieczeń, aby uzyskać korzystne warunki kredytowania.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kredyty gotówkowe nie są przyznawane „od ręki”. Fot. Fotolia
Kredyty gotówkowe nie są przyznawane „od ręki”. Fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama