reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Gdzie lokata 3-miesięczna jest najwyżej oprocentowana?

Gdzie lokata 3-miesięczna jest najwyżej oprocentowana?

Przywykliśmy już do tego, że nic nie płacimy za obsługę konta – w tej chwili instytucje finansowe oferują aż 29 darmowych rachunków do wyboru. Gdzie jednak znajdziemy najwyżej oprocentowaną lokatę? Eksperci wyłonili najlepsze depozyty na 3 miesiące.

Wraz ze wzrostem wiedzy na temat produktów bankowych rosną nasze oczekiwania. Coraz częściej szukamy rozwiązań kompleksowych, które pozwolą nam nie tylko zaoszczędzić na kosztach usług, ale także pomnożyć zgromadzone oszczędności. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tandem konto-lokata. Gdzie szukać najlepszych ofert i jak je znaleźć?

Duża konkurencja na rynku sprawiła, że w ostatnich kilku latach wiele banków wprowadziło ofertę kont bezprowizyjnych. Opłaty za otwarcie rachunków są już praktycznie niespotykane, coraz częściej też przyzwyczajamy się do tego, że nie płacimy za obsługę konta.

Szukasz darmowego konta osobistego? Sprawdź!

Spośród banków, których ofertę przejrzeli eksperci, aż 29 wprowadziło opcję konta za 0 zł, choć zdarza się, że skorzystanie z niej obwarowane jest kryterium dochodowym, jak ma to miejsce w przypadku konta Wydajesz & Zarabiasz BZ WBK, konta Classic Eurobanku czy e-Konta Banku Ochrony Środowiska. Osoba, dostająca pensję minimalną, nie będzie jednak mieć problemu z zapewnieniem wpływów odpowiedniej wysokości.

O ile znalezienie bezprowizyjnego rachunku nie sprawi nam większego kłopotu, wybór lokaty to zadanie czasochłonne, ale też warte zachodu. Istnieją duże różnice w wysokości stawek oprocentowania lokat, a więc także w osiąganych zyskach.

W porównaniu wzięto pod uwagę lokaty 3-miesięczne, bez względu na rodzaj kapitalizacji. Wybór długości lokaty nie jest przypadkowy. Trzy miesiące to standardowy okres lokaty – dzięki temu prezentowana oferta banków obejmuje tak dużą liczbę podmiotów. Poza tym, w dzisiejszych czasach większość z nas woli nie „zamrażać” środków na zbyt długo.

W tym niestandardowym rankingu niewątpliwie zwycięzcą jest Meritum Bank. Jego Lokata Powitalna z kapitalizacją dzienną ma oprocentowana na 8,5% w skali roku, co czyni ją najlepiej oprocentowaną lokatą w porównaniu produktów, dostępnych po założeniu konta. Dodatkową zachętę do skorzystania z oferty Meritum stanowi możliwość uzyskania zwrotu 4% wydatków na paliwo (do kwoty 30 zł/m-c). Warunkiem jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto w wysokości 1500 zł.

Podobne rozwiązanie w koncie wprowadził Bank Millennium. W tym przypadku jest to zwrot 3% wartości, ale towarem niekoniecznie musi być paliwo.

Jeśli zależy nam na dodatkowych bonusach, ukrytych w koncie, warto zwrócić uwagę na ofertę Kredyt Banku oraz Alior Banku. Środki, ulokowane na EkstraKoncie Plus w Kredyt Banku, oprocentowane są na 7% do kwoty 3000 zł. Warunkiem jest zapewnienie 1000 zł wpływów na konto miesięcznie. Dodatkowo możemy założyć lokatę eConstans (minimalna kwota lokaty to 5000 zł.) i cieszyć się oprocentowaniem 6,20% w skali roku. „Pracują” także środki, ulokowane na koncie w Alior Banku. Każdej nocy połowa z nicj jest lokowana na 4% w skali roku. Rzeczywiste oprocentowanie konta wynosi ok. 2%.

Jaka lokata terminowa jest najlepsza? Możesz to łatwo sprawdzić!

Warto zwrócić uwagę na ofertę mniejszych banków lub takich, które są na rynku stosunkowo krótko. Dobrą markę można bowiem wypracować atrakcyjną ofertą, np. lokat. Zdecydowanie sprawdza się to w przypadku wspomnianego wcześniej Meritum Banku a także Idea Banku i FM Banku. Lokaty oferowane przez dwie ostatnie instytucje zawierają oprocentowanie odpowiednio na poziomie 6,52% (Lokata Idealna) oraz 6,94% (FM Lokata z kapitalizacją dzienną). Warto też dodać, że oferta lokaty w tych trzech bankach praktycznie w każdym miesiącu „winduje” te instytucje na czołowe pozycje w rankingach depozytów terminowych.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli myślimy o lokacie w innym banku, warto zastanowić się, czy nasze miesięczne wpływy na rachunek będą wystarczające, abyśmy dostali oprocentowanie na najlepszych warunkach.
Jeżeli myślimy o lokacie w innym banku, warto zastanowić się, czy nasze miesięczne wpływy na rachunek będą wystarczające, abyśmy dostali oprocentowanie na najlepszych warunkach.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama