Kategorie

Gdzie lokata 3-miesięczna jest najwyżej oprocentowana?

Jeżeli myślimy o lokacie w innym banku, warto zastanowić się, czy nasze miesięczne wpływy na rachunek będą wystarczające, abyśmy dostali oprocentowanie na najlepszych warunkach.
Fotolia
Fotolia
Przywykliśmy już do tego, że nic nie płacimy za obsługę konta – w tej chwili instytucje finansowe oferują aż 29 darmowych rachunków do wyboru. Gdzie jednak znajdziemy najwyżej oprocentowaną lokatę? Eksperci wyłonili najlepsze depozyty na 3 miesiące.

Wraz ze wzrostem wiedzy na temat produktów bankowych rosną nasze oczekiwania. Coraz częściej szukamy rozwiązań kompleksowych, które pozwolą nam nie tylko zaoszczędzić na kosztach usług, ale także pomnożyć zgromadzone oszczędności. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tandem konto-lokata. Gdzie szukać najlepszych ofert i jak je znaleźć?

Rachunek za darmo to nie wszystko

Duża konkurencja na rynku sprawiła, że w ostatnich kilku latach wiele banków wprowadziło ofertę kont bezprowizyjnych. Opłaty za otwarcie rachunków są już praktycznie niespotykane, coraz częściej też przyzwyczajamy się do tego, że nie płacimy za obsługę konta.

Szukasz darmowego konta osobistego? Sprawdź!

Spośród banków, których ofertę przejrzeli eksperci, aż 29 wprowadziło opcję konta za 0 zł, choć zdarza się, że skorzystanie z niej obwarowane jest kryterium dochodowym, jak ma to miejsce w przypadku konta Wydajesz & Zarabiasz BZ WBK, konta Classic Eurobanku czy e-Konta Banku Ochrony Środowiska. Osoba, dostająca pensję minimalną, nie będzie jednak mieć problemu z zapewnieniem wpływów odpowiedniej wysokości.

Gdzie dostaniemy najwyżej oprocentowaną lokatę?

O ile znalezienie bezprowizyjnego rachunku nie sprawi nam większego kłopotu, wybór lokaty to zadanie czasochłonne, ale też warte zachodu. Istnieją duże różnice w wysokości stawek oprocentowania lokat, a więc także w osiąganych zyskach.

Reklama

W porównaniu wzięto pod uwagę lokaty 3-miesięczne, bez względu na rodzaj kapitalizacji. Wybór długości lokaty nie jest przypadkowy. Trzy miesiące to standardowy okres lokaty – dzięki temu prezentowana oferta banków obejmuje tak dużą liczbę podmiotów. Poza tym, w dzisiejszych czasach większość z nas woli nie „zamrażać” środków na zbyt długo.

W tym niestandardowym rankingu niewątpliwie zwycięzcą jest Meritum Bank. Jego Lokata Powitalna z kapitalizacją dzienną ma oprocentowana na 8,5% w skali roku, co czyni ją najlepiej oprocentowaną lokatą w porównaniu produktów, dostępnych po założeniu konta. Dodatkową zachętę do skorzystania z oferty Meritum stanowi możliwość uzyskania zwrotu 4% wydatków na paliwo (do kwoty 30 zł/m-c). Warunkiem jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto w wysokości 1500 zł.

Podobne rozwiązanie w koncie wprowadził Bank Millennium. W tym przypadku jest to zwrot 3% wartości, ale towarem niekoniecznie musi być paliwo.

Jeśli zależy nam na dodatkowych bonusach, ukrytych w koncie, warto zwrócić uwagę na ofertę Kredyt Banku oraz Alior Banku. Środki, ulokowane na EkstraKoncie Plus w Kredyt Banku, oprocentowane są na 7% do kwoty 3000 zł. Warunkiem jest zapewnienie 1000 zł wpływów na konto miesięcznie. Dodatkowo możemy założyć lokatę eConstans (minimalna kwota lokaty to 5000 zł.) i cieszyć się oprocentowaniem 6,20% w skali roku. „Pracują” także środki, ulokowane na koncie w Alior Banku. Każdej nocy połowa z nicj jest lokowana na 4% w skali roku. Rzeczywiste oprocentowanie konta wynosi ok. 2%.

Jaka lokata terminowa jest najlepsza? Możesz to łatwo sprawdzić!

Mały bank – duże oprocentowanie

Warto zwrócić uwagę na ofertę mniejszych banków lub takich, które są na rynku stosunkowo krótko. Dobrą markę można bowiem wypracować atrakcyjną ofertą, np. lokat. Zdecydowanie sprawdza się to w przypadku wspomnianego wcześniej Meritum Banku a także Idea Banku i FM Banku. Lokaty oferowane przez dwie ostatnie instytucje zawierają oprocentowanie odpowiednio na poziomie 6,52% (Lokata Idealna) oraz 6,94% (FM Lokata z kapitalizacją dzienną). Warto też dodać, że oferta lokaty w tych trzech bankach praktycznie w każdym miesiącu „winduje” te instytucje na czołowe pozycje w rankingach depozytów terminowych.

Eksperci TotalMoney.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  16 cze 2021
  Zakres dat:

  Zawieranie umów w formie elektronicznej, zarządzanie dokumentami online. Czy prawnicy pozbędą się papierów?

  Zawieranie umów w formie elektronicznej. Tak jak biznesmeni rozpoczynający swoją karierę w latach 80-tych i 90-tych są przyzwyczajeni do noszenia znacznej ilości gotówki w kieszeni, tak prawnicy są przyzwyczajeni do wszystkiego, co jest „na piśmie”, „stwierdzone pismem”, ma „formę pisemną”, itp. Jak słusznie wskazała Rzecznik Generalna TSUE (w swojej opinii w sprawie C-258/16), teksty zapisuje się od tysięcy lat na różnych nośnikach – na glinianych tabliczkach, papirusie, marmurze czy granicie. Współcześnie coraz powszechniej używa się jednak elektronicznych środków przekazu. Odchodzi się od utożsamiania formy pisemnej wyłącznie z formą papierową (wydrukiem papierowym).

  Jak firma powinna informować o realizacji zadania publicznego?

  Od 25 czerwca br. będą obowiązywały nowe regulacje dla beneficjentów programów finansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, w tym z PFRON. Jakie obowiązki informacyjne ma firma?

  Zarządzanie firmą budowlaną - dostęp do danych w czasie rzeczywistym

  Zarządzanie firmą budowlaną. Sektor budowlany wyszedł obronną ręką z zawirowań związanych z pandemią koronawirusa. Duży wpływ miały m.in. inwestycje zakontraktowane jeszcze przed wybuchem pandemii. Jednak wydajność prac prowadzonych w zaostrzonym reżimie sanitarnym spadła o ok. 5-20 proc. (zob. Raport PZPB “Sektor budownictwa w obliczu COVID-19”). Poszukiwanie możliwości optymalizacji powinno być więc jednym z priorytetów tej branży. Szansą na znaczne poprawienie wyników oraz lepszą organizację pracy jest bieżący dostęp do danych oraz ich analiza, która pozwala podejmować słuszne decyzje biznesowe.

  Czy przedsiębiorca może sprawdzić kto jest zaszczepiony?

  Była wojna o maseczki, będzie o dowody szczepienia? Przedsiębiorcy mają wątpliwości, jak sprawdzać czy klient jest zaszczepiony. Jakie obowiązki ma pracodawca, a jakie prawa pracownik?

  Co 4 firma ma kłopoty ze spłata rat kredytu lub leasingu

  Co druga firma z sektora MŚP w ciągu ostatnich trzech miesięcy poniosła w związku z pandemią dodatkowe koszty. Pojawiły się problemy ze spłatą rat leasingu. Ale te wydatki to nie jedyne zmartwienie firm. Jakie kłopoty finansowe mają firmy?

  Rynek konsumenta. Kto kupuje zdalnie, a kto stacjonarnie?

  Zakupy przez internet zyskały przez pandemię. W wyniku kolejnych obostrzeń nakładanych na branżę i wielu tygodni niemal całkowitego zakazu handlu drogą stacjonarną dla wielu sklepów handel internetowy był jedynym kanałem dystrybucji.

  Wynajem - jedno mieszkanie, podwójny zysk

  Wynajem nieruchomości. W obliczu rosnącej inflacji, która w maju br. sięgnęła już blisko 5%, warto zastanowić się, co zrobić, aby zaoszczędzone pieniądze nie straciły na wartości. Jedną z inwestycji, po którą wciąż chętnie sięgają Polacy są nieruchomości. Mimo rosnących cen mieszkań, nadal jest to najbezpieczniejsza i najpewniejsza forma lokaty kapitału. Ponadto na rynku pojawił się nowy produkt mający przyspieszyć zwrot z takiej inwestycji – tzw. Wehikuł Inwestycyjny.

  Kiedy ruszy Krajowy Rejestr Zadłużonych?

  Krajowy Rejestr Zadłużonych miał zacząć działać w lipcu tego roku, ale poczekamy jeszcze na jego uruchomienie. Kto trafi do Krajowego Rejestru Zadłużonych?

  Mixed-use, czyli budownictwo wielofunkcyjne

  Budownictwo wielofunkcyjne - mixed-use. Nowoczesne kompleksy wielofunkcyjne, otwarte na interakcje społeczne i zapewniające lokalne potrzeby, które wygrywają dziś z tradycyjnymi biurowcami, wyznaczają kierunek rozwoju inwestycji w sektorze komercyjnym.

  Lokalny program "Mój Deszcz"

  Lokalny program "Mój Deszcz". Miejski program dotacji do łapania deszczówki, uzupełniający program centralny, rozpoczyna samorząd Gliwic. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł – w ramach półmilionowego budżetu.

  Zdjęcie samochodu z rejestracją nie narusza RODO

  Zdjęcie samochodu z rejestracją spokojnie można publikować. Powód? Numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych.

  Cupra Ateca [TEST]: w 4,9 sek. do setki w... rodzinnym SUV-ie

  Cupra Ateca choć ma typowo rodzinne ubranie, oferuje kierowcy aż 300 koni. Czy takie połączenie sprawdza się na drodze?

  Jak sprawdzić numer PKK? Kierowcę czeka wizyta w urzędzie...

  Jak sprawdzić numer PKK? Niestety, ale ustawodawca nie przewidział możliwości sprawdzenia online. To oznacza, że kierowca musi zawitać w urzędzie.

  Co zawiera pakiet dla zagranicznych inwestorów?

  Proponowany pakiet dla zagranicznych inwestorów to m.in.: "jedno okienko", w którym firma będzie mogła ustalić wszystkie podatkowe aspekty inwestycji, czy możliwość odliczania VAT od usług finansowych.

  Rynek nieruchomości biurowych w Europie

  Rynek nieruchomości biurowych. Z powodu pandemii Covid-19 spadło zapotrzebowanie na biura w Europie i inwestycje w nowe nieruchomości. W Londynie ten trend zaczyna się odwracać. We Francji wzrasta zapotrzebowanie na zielone dachy i tarasy. W Szwecji myśli się o "biurach przyszłości". Nadal puste pozostają biura we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

  Kasa fiskalna 2021 - rejestracja i zwolnienie

  Bez względu na rodzaj kasy przedsiębiorca ma obowiązek dokonania jej fiskalizacji i uzyskać numer ewidencyjny. Jak zarejestrować kasę fiskalną? Kto może to zrobić? Ile to kosztuje?

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym: jak wygląda, jakie dokumenty do niego dołączyć i ile kosztuje załatwienie sprawy?

  Dlaczego pracownicy wolą model hybrydowy?

  Aż 61 proc. pracowników chce pracować w modelu hybrydowym, pracę wyłącznie z domu chciałoby świadczyć zaledwie 15 proc. Jak ten trend wpływa na rynek nieruchomości biurowych?

  Dlaczego ciągłość IT jest numerem 1 dla firm?

  Zdolność firm do szybkiego odtworzenia środowiska pracy w wyniku awarii lub cyberataku jest dziś wystawiana na bardzo trudną próbę. Bardzo wiele biznes „zawdzięcza” tutaj pandemii i powszechnemu przejściu na pracę zdalną.

  Ile czasu jest ważny numer PKK?

  Ile czasu jest ważny numer PKK? To pytanie, które mogą zadać kandydaci na kierowców. A więc? Postaramy się odpowiedzieć na nie w naszym materiale.

  Backup w firmie - dlaczego jest taki ważny?

  Backup w firmie powinien być obowiązkowy. Przypadkowo usunięty dokument, złośliwe oprogramowanie lub uszkodzenie sprzętu – przyczyn utraty danych może być co najmniej kilka. W każdym przypadku konsekwencje są jednak takie same. Jak można ich uniknąć?

  Wakacje 2021 - jakie są trendy turystyczne?

  Gdzie wyjedziemy na tegoroczne wakacje? Wybierzemy urlop w kraju czy za granicą? Jakie kierunki są popularne? Czy biura podróży mają szansę w tym sezonie na odrobienie strat?

  Dotacja na założenie firmy - zabezpieczenie środków [VIDEO]

  Jedną z najpopularniejszych form wsparcia z urzędu pracy, dostępną dla zarejestrowanych osób bezrobotnych, jest dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej. Jak zabezpieczyć zwrot dofinansowania?

  Bitcon i kryptomilionerzy - gdzie zapłacą swoje podatki?

  Na świecie ujawniają się pierwsi miliarderzy, którzy dorobili się tylko na bitconie, a w Polsce jest coraz więcej krypto-milionerów. Czy odprowadzają podatki do polskiej kasy?

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód. Co to oznacza?

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód tworzy poważny problem dla kierowcy. Powód? Samochód nie przejdzie przeglądu technicznego!