reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Mniejsza wartość dolara przed komunikatem FED

Aktualizacja: 26.01.2011

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych i dzisiaj rano eurodolar osiągnął dwa nowe maksima, odpowiednio 1,3703 i 1,3706. USD traciło na wartości w stosunku do innych walut, w tym brytyjskiego funta, który doznał wczoraj uszczerbku wskutek nadspodziewanie słabych wyników dynamiki wzrostu PKB za IV kwartał. Ten ostatni zdołał w niewielkim stopniu odreagować wczorajszy spadek. »

ZUS IWA za 2010 złożysz tylko do 31 stycznia

Aktualizacja: 26.01.2011

Termin na złożenie "Informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe" ZUS IWA za 2010 r. upływa 31 stycznia 2011 roku. Kto powinien ją złożyć? »

Inspekcja Handlowa skontrolowała żywność

Aktualizacja: 26.01.2011

Podczas kontroli prowadzonych przez Inspekcję Handlową jakość 5 proc. sprawdzanych produktów wzbudziła wątpliwości. Część z nich została wycofana ze sprzedaży, a na firmy je produkujące nałożono kary finansowe.Tzw. zafałszowanie staje się coraz większym problemem dotyczącym żywności. »

Jakie są zarobki sekretarek i asystentek?

Aktualizacja: 25.01.2011

Wielu pracodawców zdaje sobie z tego sprawę, że bez wykwalifikowanej osoby na stanowisku sekretarki - sprawne działanie firmy może zostać poważnie zakłócone. Coraz częściej asystentki muszą biegle władać językami obcymi, mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, czy obsługiwać specjalistyczne oprogramowanie. Niestety, jak pokazują dane, zarobki na tym stanowisku znacznie odbiegają od przeciętnego poziomu w kraju. Jakie są zatem zarobki sekretarek i asystentek? »

RPP zdradza perspektywy na marzec

Aktualizacja: 25.01.2011

Dzisiaj rano nastąpiło umocnienie złotego. Notowania EUR/PLN znalazły się w rejonie 3,8630, zaś USD/PLN – w okolicach 2,8250. Wsparcie dla naszej rodzimej waluty stanowiły wczorajsze wzrosty na na amerykańskich giełdach oraz dzisiejsza poprawa na azjatyckich i europejskich parkietach. »

Spółkę z o.o. założysz za 1 zł

Aktualizacja: 25.01.2011

Zastąpienie jednego modelu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzema oraz nowe zasady dotyczące kapitału zakładowego – to główne założenia przygotowywanego projektu k.s.h. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców? »

Firmy żegnają kryzys

Aktualizacja: 25.01.2011

Rok 2010 przyniósł wzrost produkcji przemysłowej o 9,8% w stosunku do roku 2009. Jedynie w grudniu 2010 r. wzrosła o 11,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedzającego. »

Nowy wzór zgłoszenia VAT-R w 2011 roku

Aktualizacja: 24.01.2011

Niedługo możemy się spodziewać nowego wzoru zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Ministerstwo Finansów opublikowało dziś projekt rozporządzenia w tej sprawie. »

Otwarcie tygodnia bez nerwów

Aktualizacja: 24.01.2011

Giełdy rozpoczęły nowy tydzień, znajdując się w dość stabilnej sytuacji, co zawdzięczają utrzymywaniu się dobrych nastrojów z poprzednich dni. W nocy eurodolar zdołał złamać opór na poziomie 1,36 i ustanowił nowe maksimum na wysokości 1,3642. Później górę wzięła jednak podaż, spychając parę walutową poniżej poziomu 1,36. »

Kiedy zarejestrujesz firmę w Urzędzie Skarbowym?

Aktualizacja: 24.01.2011

Do tej pory każdy podatnik chcący zarejestrować działalność gospodarczą musiał udać się w tym celu do urzędu miasta lub gminy. Od lipca takie formalności będzie można załatwić w Urzędzie Skarbowym. »

Jak firmy konkurują o najlepszych pracowników?

Aktualizacja: 24.01.2011

Na rynku pracy istnieje duża konkurencja. Rywalizują ze sobą nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy. Aby zatrzymać w swojej firmie najlepszych muszą wprowadzać indywidualne ścieżki kariery, indywidualnych doradców, kursy i szkolenia. »

Globalny apetyt na ryzyko

Aktualizacja: 21.01.2011

W czwartek na azjatyckim rynku, wśród surowców i na giełdzie nastąpiła krótka i gwałtowna korekta. Już dziś inwestorzy odzyskali zapał do mniej pewnych transakcji, co uwidacznia chociażby 1,4 proc. wzrost indeksu giełdy w Szanghaju. Sądząc po wykresach, rodzi się potencjał do odbicia w górę. W dość dobrym położenia znajduje się euro. »

Składki samozatrudnionych w 2011 r. wyższe o 51zł

Aktualizacja: 21.01.2011

Wzrost przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw spowodował wzrost składek odprowadzanych przez przedsiębiorców do ZUS i NFZ. »

Obciążenia administracyjne dla firm do likwidacji

Aktualizacja: 21.01.2011

Ministerstwo Gospodarki zapowiada stopniową likwidację uciążliwych dla przedsiębiorców barier administracyjnych. Resort przygotował zestawienie obowiązków stanowiących utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. »

Płace i zatrudnienie w górę

Aktualizacja: 20.01.2011

Płace w grudniu w firmach były o 5,4 proc. wyższe niż rok temu. Z kolei zatrudnienie wzrosło o 2,4 proc. - podał GUS. „Z tego tytułu w grudniu 2010 r. do gospodarstw domowych wpłynęło nominalnie 7,8 proc. więcej pieniędzy niż w analogicznym okresie 2009 roku, a realnie o ok. 4,5 proc." - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama