reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne.

Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w lutym negatywne, podobne do zgłaszanych w styczniu, choć lepsze niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Spadek bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i pogorszenie sytuacji finansowej są w opinii przedsiębiorców bardziej znaczące niż w styczniu.

Przewidywania dotyczące portfela zamówień są optymistyczne, podczas gdy prognozy produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od formułowanych przed miesiącem.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w lutym oceniany negatywnie, choć lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż bardziej negatywnie niż w styczniu, natomiast jej prognozy są mniej pesymistyczne od przewidywań sprzed miesiąca.

Zwiększają się trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych. Prognozy w tym zakresie są mniej pesymistyczne niż przed miesiącem. W lutym oceny koniunktury wbadanych grupach przedsiębiorstw usługowych1 są bardzo zróżnicowane.

Najbardziej optymistyczne opinie, bardziej korzystne od sygnalizowanych przed miesiącem i w lutym ubiegłego roku zgłaszają jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz informacja i komunikacja.

Najbardziej pesymistycznie oceniają koniunkturę jednostki z sekcji działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi (oceny są gorsze od prezentowanych w lutym ub. roku, choć mniej pesymistyczne niż w styczniu br.,) oraz transport i gospodarka magazynowa(mniej pesymistyczne niż w styczniu bieżącego i w lutym ubiegłego roku).

GUS/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama