reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Agencje pośrednictwa pracy chca współpracować z sektorem publicznym

Agencje pośrednictwa pracy chca współpracować z sektorem publicznym

Agencje pośrednictwa pracy domagają się dostępu do usług świadczonych dla sektora publicznego. Headhunterzy uważają, że przeprowadzą rekrutacje szybciej i profesjonalniej niż urzędnicy. Aby firmy mogły szukać pracowników do urzędów, muszą zmienić się przepisy.

Agencje zatrudnienia chcą przejąć od urzędników część rekrutacji z sektora publicznego. Jako koronny argument podają, że potrafią rekrutować szybciej, skuteczniej i bardziej kompetentnie, niż robią to urzędnicy wyznaczeni do przeprowadzenia tego procesu wewnątrz instytucji państwowych. Co więcej, uważają, że ich usługi finalnie mogłyby okazać się tańsze od kosztów ponoszonych obecnie przez urzędy.

– Agencje zatrudnienia mają wiedzę, doświadczenie, umiejętności i narzędzia, by rekrutować na stanowiska w sektorze publicznym w sposób profesjonalny, przejrzysty i obiektywny, z zachowaniem wszelkich reguł przewidzianych przepisami – przekonuje Monika Ulatowska ze zrzeszającego ponad 50 firm Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).

Więcej: Agencje pośrednictwa pracy chcą rekrutować urzędników

Zobacz także: Zatrudnienie.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama