| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Stawka godzinowa niekorzystna dla pracowników

Aktualizacja: 28.08.2013

Proponowana minimalna stawka godzinowa w wysokości 11 złotych brutto będzie niekorzystna dla pracowników branży usługowych. Podniesienie poziomu wynagrodzenia za godzinę spowoduje utratę wielu miejsc pracy. »

Zbyt niskie przychody większych spółek przyniosą straty

Aktualizacja: 28.08.2013

W pierwszym kwartale 2013 r. znacznie spadły przychody największych spółek z 17 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Najmniej korzystna sytuacja panuje w sektorze budownictwa. »

Znaczny wzrost sprzedaży detalicznej

Aktualizacja: 28.08.2013

W lipcu 2013 r. sprzedać detaliczna wzrosła o 4,3 procent r/r – takie informacje przedstawił GUS. Wskazany wzrost odnotowuje się zarówno u większych firm, jak również  u mikroprzedsiębiorców. »

Ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

Aktualizacja: 28.08.2013

Rządowy projekt ustawy o cudzoziemcach przewiduje jednolitą procedurę ubiegania się o zezwolenie na pracę i pobyt w Polsce. Założeniem projektu jest wydłużenie maksymalnego okresu, na jaki udzielane jest zezwolenie na pobyt czasowy. »

Planowane zmiany w funkcjonowaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Aktualizacja: 28.08.2013

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić zmiany w działalności spółek z o.o. poprzez obniżenie kapitału zakładowego do złotówki oraz utworzenie kapitału zakładowego na pokrycie ewentualnych strat. »

Elastyczny czas pracy nie poprawi sytuacji pracowników

Aktualizacja: 27.08.2013

Obowiązujący od piątku elastyczny czas pracy chwalą przedsiębiorcy, gdyż nie będą zobowiązani do zapłaty wynagrodzenia za nadgodziny. Dla pracowników oznacza to jednak ograniczenie miejsc pracy. »

Godzinowa płaca minimalna

Aktualizacja: 27.08.2013

OPZZ proponuje, aby każdy pracujący Polak zarabiał co najmniej 11 złotych brutto za przepracowaną godzinę. Nowa stawka godzinowa ma być ustalana niezależnie od formy zatrudnienia. »

Proponowane zmiany w umowach śmieciowych

Aktualizacja: 26.08.2013

Minister Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić zmiany w umowach śmieciowych, które będą regulowały kwestię zbiegu kilku umów. Ponadto przygotowywany jest projekt zmian w ustawie o związkach zawodowych. »

Dobra kondycja firm mimo osłabienia gospodarczego

Aktualizacja: 26.08.2013

Pierwsza połowa roku nie była zbyt korzystna dla przedsiębiorców, na co wskazuje spadek przychodów. Jednakże, mimo osłabienia gospodarczego zyski zwiększyły firmy eksportowe potwierdzając swoją wiarygodność na rynku. »

Pracodawcy nie chcą zatrudniać pracowników na etacie

Aktualizacja: 23.08.2013

Firmy częściej będą zatrudniać pracowników na umowach cywilnoprawnych do wykonania konkretnych zadań. Pracodawcy nie będą również stawiać na nowych pracowników, ograniczając w ten sposób koszty szkoleń. »

Od dziś obowiązuje elastyczny czas pracy

Aktualizacja: 30.09.2013

Od dziś obowiązują przepisy nowelizacji kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych, wprowadzające ruchomy czas pracy i dłuższe okresy rozliczeniowe. Dzięki nowym regulacjom firmy będą mogły dostosować czas pracy pracowników do aktualnego poziomu zamówień. »

e-SENS obniży koszty prowadzenia firmy

Aktualizacja: 22.08.2013

e-SENS (Electronic Simple European Networked Services) pomoże rozwijać cyfrowe usługi publiczne, które ułatwią przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Unii Europejskiej (UE). 14 sierpnia 2013 r. Komisja Europejska (KE) podpisała „Grant Agreement” - dokument zatwierdzający uruchomienie projektu. »

Ułatwienia przy przekazywaniu 1% z PIT

Aktualizacja: 21.08.2013

 Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy ułatwiający przekazywanie1% podatku PIT. Jak zgodnie z projektem będzie wyglądało przekazywanie 1% podatku PIT.  »

Zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych

Aktualizacja: 20.08.2013

Prezydent Bronisław Komorowski 14 sierpnia 2013 r. podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmienia ona krąg osób, których składki na ubezpieczenia społeczne emerytalne i rentowe w związku z opieką nad dzieckiem będą opłacane z budżetu państwa. Kogo obejmą zmiany? »

Budżet państwa opłaci składki za rodziców

Aktualizacja: 20.08.2013

Osoby bezrobotne, pracujące na umowach o dzieło i zleceniach, samozatrudnione i rolnicy opiekujący się dziećmi będą mieli opłacone przez budżet państwa składki ubezpieczeniowe. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 14 sierpnia 2013 r. nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK