REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-firma, Firmowy komputer

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zatrzymać zamykanie lub restart systemu (Windows XP)

Może zdarzyć się sytuacja, w której użytkownik odruchowo skorzysta z funkcji restartu lub zamknięcia systemu operacyjnego Windows komputera, a chwilę potem się rozmyśli. Dzięki skrótowi oraz specjalnej kombinacji klawiszy można oba procesy zatrzymać.

Autoodtwarzanie dla różnych typów płyt CD i DVD (Windows XP)

W systemie Windows XP, w zależności od zawartości płyty CD lub DVD, którą umieszczasz w napędzie, możesz dostosować nie niej parametry funkcji autoodtwarzania. Dzięki temu za każdym razem będzie uruchamiany inny program.

Kupujemy monitor LCD

Na zakup monitora LCD może sobie dziś pozwolić praktycznie każdy, kto dysponuje kwotą rzędu kilkuset złotych. Jeszcze kilka lat temu tego typu produkt był dobrem luksusowym, na które stać było nieliczne grono użytkowników komputerów. Przed zakupem monitora LCD warto zbadać rynek i sprawdzić, który z oferowanych modeli najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Jak wykonać zapasową kopię danych (Windows XP)

Najważniejsze dane zawsze warto zarchiwizować i zabezpieczyć przed ewentualna utratą. W tym celu nie musisz stosować żadnego zewnętrznego, płatnego oprogramowania. Wystarczy wbudowana w Windows funkcja o nazwie Kopia zapasowa.

REKLAMA

Ergonomia pracy przy komputerze

Praca przy komputerze przez okres dłuższy, niż 4 godziny dziennie wymaga odpowiedniego przygotowania stanowiska pracy. Może bowiem długofalowo negatywnie wpływać na zdrowie i stać się po pewnym czasie bardzo uciążliwa. Poznaj zasady ergonomicznej pracy przy komputerze.

Przygotowanie do ponownej instalacji systemu Windows

Komputer wyraźnie zwalnia, zaczyna się pojawiać coraz więcej komunikatów o błędach, a na koniec przestają działać najważniejsze narzędzia. To znak, że przyszedł czas na ponowną instalację systemu operacyjnego Windows. Zanim jednak się do niej zabierzesz sprawdź jak należy się do niej przygotować.

Tworzenie obrazu partycji lub twardego dysku

Funkcja tworzenia obrazu partycji lub całego twardego dysku może Ci się szczególnie przydać w razie konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu jesteś w stanie przywrócić komputer do stanu używalności w zaledwie kilka minut.

Wybieramy netbooka

Netbooki, mniejsze i poręczniejsze wersje notebooków były w zamyśle projektowane dla krajów trzeciego świata. W dobie kryzysu, producenci zdecydowali się wprowadzić je rynek światowy, a te okazały się marketingowych hitem. Notebook oferuje nam większą mobilność kosztem wydajności i kilku multimedialnych funkcji. Jeśli planujesz sprawić sobie prezent w postaci takiego komputera sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

REKLAMA

Kupujemy klawiaturę i myszkę

Wbrew pozorom, odpowiednia klawiatura oraz myszka stanowią bardzo ważny element każdego komputera. To dzięki nim jesteś w stanie wykonywać pewne zadania szybciej i wygodniej. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy wyborze klawiatury i myszki do swojego komputera.

Kupujemy PDA

Urządzenie typu PDA (ang. Personal Digital Assistant) nazywane również palmtopem, przyda się każdemu zapracowanemu użytkownikowi. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sprawdź, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Kupujemy notebooka

Przenośny komputer nie jest już dziś dobrem luksusowym. Może sobie na niego pozwolić praktycznie każdy. Oferta rynkowa jest tak bogata, że nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Wybieramy notebooka

Notebooki, zwane przenośnymi komputerami jeszcze kilka lat temu stanowiły synonim luksusu, korzystali z nich głównie biznesmani, którzy potrzebowali tego narzędzia w każdym miejscu pobytu. Obecnie ich ceny spadły na tyle, że prawie każdy może pozwolić sobie na postawienie na swoim biurku popularnego laptopa. Wiodący producenci prześcigają się w coraz to bardziej wydajnych, mniejszych i efektowniejszych konstrukcjach. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Kupujemy zewnętrzny twardy dysk

Wolnego miejsca na twardym dysku nigdy za wiele. Kupno dodatkowego nośnika danych jest ostatecznie nieuniknione. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy zakupie zewnętrznego twardego dysku.

Kupujemy kamerę internetową

Sprawdzanie korków na największych skrzyżowaniach w mieście, monitoring pomieszczeń, uczestnictwo w ważnej telekonferencji w domowym zaciszu oraz rozmowy wideo przez komunikator internetowy z rodziną z zagranicy. To tylko niektóre z zastosowań kamery internetowej, przydatnego i niedrogiego gadżetu. Zanim zdecydujesz się na zakup przeczytaj, na co zwracać uwagę przy wyborze kamery internetowej.

Montaż i instalacja dodatkowego twardego dysku

Posiadanie drugiego twardego dysku nie jest już uważane za luksus lecz przejaw dobrej polityki bezpieczeństwa. To znakomity sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni dla swoich danych, a także okazja do całkowitego odseparowania ich od nośnika z partycją systemową na wypadek awarii.  

Kupujemy pendrive

Pendrive, czyli przenośna pamięć flash to ze wszechmiar przydatne urządzenie, które przyda Ci się w wielu sytuacjach. Zanim jednak udasz się do sklepu na zakupy, sprawdź na jakie parametry pendrive'a powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Dodawanie wyjątku do zapory systemu Windows (Windows XP)

Jeśli program zainstalowany w systemie Windows nie może się połączyć z Internetem, jednym z powodów może być zablokowanie go przez wbudowaną Zaporę systemu Windows. Możesz ręcznie dodać taki program do listy wyjątków, którym Zapora pozwoli na połączenie.

Z czego zbudowany jest komputer

Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, co tak naprawdę znajduje się w blaszanym, szumiącym pudełku pod biurkiem, ale do tej pory nie miałeś odwagi o to zapytać, wybierz się z nami na wycieczkę po wnętrzu typowego komputera PC.

Podział twardego dysku na partycje i formatowanie

Zakup nowego dysku twardego wymaga odpowiedniego przygotowania, zanim będziesz mógł zainstalować na nim system operacyjny i rozpocząć normalną pracę. Proces przygotowawczy składa się z dwóch podstawowych etapów: podziału nowego napędu na kilka mniejszych, niezależnych fragmentów, czyli partycjonowanie oraz ich formatowanie.

Jak defragmentować twardy dysk (Windows XP)

Podczas normalnej pracy pliki zapisywane są na twardym dysku we fragmentach i w różnych miejscach. Pokażemy Ci jak przeprowadzić defragmentację z użyciem wbudowanego w Windows narzędzia.

Przydatne skróty klawiaturowe

Zamiast szukać w menu nawigacyjnym określonej funkcji możesz skorzystać z wygodnych i szybkich w działaniu skrótów klawiaturowych.

Wybieramy komputer PC

Komputer to obecnie podstawa każdego, nawet najprostszego biznesu. Narzędzie to ma za zadanie ułatwiać nam życie i bez wątpienia sprawdza się w tej roli znakomicie. Jaki komputer zatem wybrać do naszej firmy? Kupić jeden z gotowych modeli Apple lub Della, czy może samemu skomponować parametry "składaka". Nowości na rynku sprzętowym pojawiają się tak szybko, że nawet zainteresowani użytkownicy często nie wiedzą jakie są obecne standardy. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże zagubionym w podjęciu decyzji o zakupie.

Jak skonfigurować konto pocztowe w programie Outlook Express

Po założeniu darmowego konta pocztowego w jednym z ogólnodostępnych serwisów internetowych przychodzi pora na konfigurację klienta pocztowego w komputerze. Pokażemy Ci jak to zrobić na przykładzie programu Outlook Express.

Kreator transferu plików i ustawień (Windows XP)

Warto skorzystać z wbudowanej w Windows XP funkcji transferu plików i ustawień, która jest szczególnie przydatna podczas wymiany komputera lub ponownej instalacji systemu. Zabezpiecza ona ustawienia najważniejszych programów oraz narzędzi Windows XP.

Usuwanie plików tymczasowych (Windows XP)

Codziennej pracy komputera nieodłącznie towarzyszy zjawisko powstawania tzw. plików tymczasowych, które są pozostawiane przez różne programy oraz moduły instalacyjne. Z czasem ich liczba staje się tak duża, że użytkownik zaczyna odczuwać spowolnienie komputera. Istnieje prosty sposób na to, aby pozbyć się takich 'systemowych śmieci'.

Jak wyłączyć Automatyczne aktualizacje (Windows XP)

W szczególnych przypadkach (przykładowo w sytuacji dostępu do łącza internetowego o niskiej przepustowości) wskazane jest chwilowe wyłączenie automatycznych aktualizacji systemu Windows. Zobaczysz komunikat o potencjalnym niebezpieczeństwie, którego pojawianie się również warto wyłączyć.

Jak korzystać z Zaplanowanych zadań (Windows XP)

Warto korzystać z wbudowanego w system Windows narzędzia Zaplanowane zadania, którego przeznaczeniem jest zautomatyzowanie codziennie powtarzanych czynności. Dzięki niemu po prostu oszczędzasz czas.

Jak wyłączyć wszystkie dźwięki (Windows XP)

Po instalacji systemu operacyjnego Windows domyślnie włączony jest zestaw efektów dźwiękowych towarzyszących różnym działaniom użytkownika. Jeśli irytują Cię dźwięki, które wydaje komputer możesz je całkowicie wyłączyć.

Kupujemy odtwarzacz MP3

Dzisiejsze odtwarzacze MP3 to wielofunkcyjne i tanie urządzenia, które nie tylko pozwalają na słuchanie muzyki, lecz również oglądanie zdjęć, filmów oraz nagrywanie notatek głosowych.  Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sprawdź na co zwracać szczególną uwagę.

Jak przywrócić system operacyjny (Windows XP)

Jeśli po instalacji oprogramowania lub nowych sterowników komputer zachowuje się dziwnie i pojawiają się błędy, warto skorzystać z funkcji przywracania systemu. Dzięki niej przywrócisz Windows do stanu sprzed feralnej instalacji.

Szkolenia komputerowe

Proponujemy udział w szkoleniach komputerowych organizowanych przez grupę kapitałową INFOR.

REKLAMA