| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

Big Data

Jak podkreślił Spiros Margaris wielkie bazy danych zawierają dużo bezużytecznych informacji, ale ich analiza jest kluczem do wszystkiego.

Prostota była motywem przewodnim wizji, którą przestawiła Ghela Boskovitch. Zdaniem ekspertki przetwarzanie i gromadzenie danych powinno opierać się na zgodzie klienta oraz prostocie w zastosowaniu uzyskanych informacji. Uczestnicy debaty podkreślili również, iż w przyszłości dane osobowe będą bardziej doceniane przez konsumentów oraz ostrożniej udostępniane - również za opłatą.

W ramach panelu Big Data głębiej poruszono temat sztucznej inteligencji (AI). Ekspert w tej dziedzinie - Stephen Brobst, podkreślił, że rozwój AI nie wycofuje ludzi z biznesu, ale daje im nowe możliwości i umiejętności.

Scott Neuman przedstawił przykład zastosowania AI w życiu codziennym – Machine Conversations – Kone Elevators. Firma Kone stworzyła system, dzięki któremu windy mogą porozumiewać się między sobą w ludzkim języku. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z produktów AI staje się proste i zrozumiale dla ludzi oraz zdecydowanie ułatwia życie.

Gość honorowy Kongresu, Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie FinTechy są docenione na międzynarodowych rynkach. - Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej – podkreślił Morawiecki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »