REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ekologia, Budownictwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Paweł Sapek, Prologis: Jak zmniejszyć ślad węglowy w handlu detalicznym? [PODCAST]

Paweł Sapek w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) wyjaśnia, czy zakupy on-line są korzystniejsze dla środowiska i w którym kierunku będzie rozwijać się branża e-commerce. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Czy to koniec węgla w Polsce? Ponad 50% Polaków chce zakazu palenia węglem [BADANIE]

Nieco ponad połowa Polaków jest za wprowadzeniem zakazu palenia węglem w gospodarstwach domowych. Kto jest zwolennikiem takiego zakazu? Czy powinna być wprowadzona kara grzywny za palenie węglem?

Organizacja Innowacji na rzecz rozwoju w Polsce zielonych technologii

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały 8 kwietnia br. umowę o współpracy na rzecz rozwoju w Polsce zielonych technologii. Wspólnie wypracowane idee będą weryfikowane i prezentowane przez NCBR, a następnie wdrażane i komercjalizowane w programach NFOŚiGW.

Łukasz Wilczewski: Jak zarabiać na nieużytkach i zmniejszać ślad węglowy? [PODCAST]

Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi drzewami. O czym mowa? Zapraszamy do wysłuchania podcastu

REKLAMA

Jak morską energetykę wiatrową widzą autorzy Krajowego Planu Odbudowy?

Już okrzyknięty mianem przyszłego fundamentu polskiej energetyki — offshore — budzi ciekawość zarówno rządzących, jak i rynku. Czy mówiąc o morskich farmach wiatrowych, będziemy opierać się wyłącznie na przykładach z państw Europy Północnej i Zachodniej?

Dlaczego rosną ceny w budownictwie?

2,4% - o tyle w lutym 2021 roku wzrosły ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku – wynika z najnowszych danych GUS. Jakie są powody wzrostu cen?

Trwa nabór koncepcji na "Budowę instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu”

Głównym celem trwającego naboru jest zmniejszenie ubóstwa energetycznego i poprawa jakości powietrza na terenach miejskich i wiejskich. Jakie wydatki mogą być kwalifikowalne w naborze?

Deloitte: najmocniej skutki zmiany klimatu odczuje rolnictwo

Kryzys klimatyczny większym wyzwaniem niż pandemia Covid-19. Jakie trendy będą kształtować przyszłość? Które z nich mogą być zagrożeniem dla rolnictwa?

REKLAMA

Czy pandemia wstrzymała działania proekologiczne w MŚP?

Ekologia w firmach nadal raczkuje. Większość małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce nie korzysta z energii odnawialnej, a tylko 4 proc. inwestuje w fotowoltaikę. Dlaczego przedsiębiorcy rezygnują z inwestycji? Jakie koszty muszą ponosić?

Fundusz Gatesa wesprze ekologiczne start-upy

Inwestowanie w zrównoważony rozwój to trend, który już na stałe zadomawia się nad Wisłą, jednak czy w całym procesie dostrzegamy potencjał krajowych start-upów? Jak twórca Microsoftu wspiera ekologiczne start-upy?

Zielone rozwiązania w magazynach [PODCAST]

Ekologia staje się częścią rynku powierzchni magazynowych. Magazynów oraz fabryk przybywa w szybkim tempie i coraz częściej wpisują się one w trend rozwoju zrównoważonego budownictwa, kładącego szczególny nacisk na ochronę środowiska. Zapraszamy do wysłuchania podcastu o zielonych rozwiązaniach w magazynach.

Ekologiczne magazyny. Firmy szukają eko rozwiązań

Ponad 80% najemców powierzchni magazynowych pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach – wynika z badań międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Skąd takie zainteresowanie ze strony najemców? I ile eko-magazynów znajdziemy w konkretnych regionach Polski?

Od stycznia 2021 r. będą opłaty za niewykorzystany plastik

Od przyszłego roku będziemy zobligowani do płacenia tzw. plastic tax w wysokości 0,80 € za każdy kilogram plastiku, który nie został poddany recyklingowi. Pieniądze te będą trafiały do budżetu Unii, prosto z budżetów państw członkowskich. Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad tym projektem.

Od stycznia 2021 r. będą opłaty za niewykorzystany plastik

Od przyszłego roku będziemy zobligowani do płacenia tzw. plastic tax w wysokości 0,80 € za każdy kilogram plastiku, który nie został poddany recyklingowi. Pieniądze te będą trafiały do budżetu Unii, prosto z budżetów państw członkowskich. Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad tym projektem.

Plastik wygrywa z ekologią

Eko jest modne i potrzebne. Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię.Jednak plastik nie zniknie z rynku. Na pierwszym miejscu nadal pozostanie wygoda.

Zielone rozwiązania w magazynach

Ponad 80% najemców pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach, z czego 60% chciałoby, aby obiekt posiadał eko-certyfikat – wynika z badania przeprowadzonego przez międzynarodowa firmę Cushman & Wakefield, która opublikowała raport pt. „Industrial Goes Green” w całości poświęcony ekologicznym rozwiązaniom w sektorze magazynowym.

Jak założyć firmę budowlaną i prowadzić ją z sukcesem?

Firma budowlana zawsze znajdzie swoje miejsce na rynku, bez względu na jego dynamikę. Założenie firmy budowlanej nie jest trudne i można zacząć od działalności gospodarczej.

Split payment a branża budowlana

Split payment w branży budowlanej jest jednak do ominięcia. Wystarczy, że branża wykorzysta euro.

Opłata od grubszych foliówek - skutki dla firm

Konfederacja Lewiatan ostrzega, że wprowadzenie opłaty recyklingowej od grubszych toreb z tworzyw sztucznych negatywnie wpłynie na działalność przedsiębiorstw. Zobacz dlaczego.

Protokół odbioru a VAT w branży budowlanej

W maju 2019 r. zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który ma wpływ na rozliczanie VAT przez podatników w branży budowlanej. Teza wyroku dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT.

Wyzwania w handlu detalicznym 2019

Wyzwania w handlu detalicznym w 2019 r. wiążą się przede wszystkim z dbałością o środowisko naturalne. Ogromną rolę odgrywa Internet, tzw. cross akcje i pop-upowe serie. Na popularności zyskują showroomy i platformy w modelu subskrypcyjnym. Jakich pracowników poszukuje branża handlu detalicznego?

Koniec z plastikowanymi opakowaniami, słomkami i sztućcami od 2021 r.

PE poparł wprowadzenie w Unii Europejskiej zakazu sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku, takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu. Teraz przedmioty z tworzywa sztucznego stanowią 70 proc. odpadów w morzu.

Niedobór pracowników w branży budowlanej w 2018 r.

W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

Rozpoczęcie produkcji kosmetyków naturalnych

Coraz więcej osób jest zainteresowanych używaniem kosmetyków określanych jako naturalne lub organiczne, co bezsprzecznie wpływa na wzrost produkcji tego typu kosmetyków. Jakie wymogi musi spełnić osoba wprowadzająca na rynek eko kosmetyki?

Perspektywy i nadzieje związane z technologią NFC – czy to ma przyszłość?

Wiemy już czym są oraz jak działają operacje NFC. Trzeba przyznać, że jest to w pewnym sensie rewolucja na miarę kart płatniczych, które są na rynku już wiele, wiele lat. Jeśli technologia ta się sprawdzi, a jej bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie, czeka nas prawdziwa rewolucja w płatnościach. Jakie perspektywy szerzy przed nami NFC?

REKLAMA