REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pozostałe rejestry

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Krajowy Rejestr Zadłużonych do poprawki?

Krajowy Rejestr Zadłużonych miał ułatwić prowadzenie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Dlaczego system okazał się trudny w obsłudze?

Elektroniczny Krajowy Rejestr Sądowy - zmiany, czas oczekiwania

Ponad 4 miesiące – tyle czasu upłynęło od wprowadzenia elektronicznego rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Co o nim wiemy, czy coś się zmieniło, jak system sprawdza się w praktyce i czy rzeczywiście jest szybciej – o tym i nie tylko w poniższym artykule.

Ustalenie beneficjentów rzeczywistych niemożliwe?

Ustalenie beneficjentów rzeczywistych może okazać się niemożliwe do wykonania. Czy jest to sytuacja bez wyjścia?

Nowe obowiązki w zakresie zgłaszania informacji do CRBR

Zmiany w zakresie zgłaszania informacji do CRBR wprowadziła nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Co to oznacza?

REKLAMA

Składanie wniosków do rejestru REGON

Podmioty gospodarki narodowej mają obowiązek rejestracji w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON) prowadzonej działalności. W jaki sposób odbywa się składanie wniosków do rejestru REGON?

Rejestr REGON – informacja o podmiotach gospodarki

Rejestr REGON jest aktualnym zbiorem informacji o podmiotach gospodarki narodowej prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych oraz terenowych baz danych. Jakie dane umieszczane są w rejestrze REGON?

Jak długo ważny jest odpis KRS?

Uczestnictwo w obrocie prawnym z udziałem spółek wymaga od nas posiadania aktualnego odpisu spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. Często może pojawić się pytanie o to, jak długo taki odpis pozostaje ważny.

Czy fundacja może prowadzić działalność gospodarczą?

Fundacje są zakładane w celach niekomercyjnych, by realizować określone zadania o znaczeniu społecznym. Nie oznacza to jednak, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej pod pewnymi warunkami.

REKLAMA

Formalności przy zakładaniu fundacji

Fundacje zakłada się w celach społecznych lub gospodarczo użytecznych. Podlegają one wpisowi do KRS i mają osobowość prawną. Mogą również prowadzić działalność gospodarczą.

Rejestr dłużników niewypłacalnych - warunki wpisu

W gospodarce wolnorynkowej, z jaką obecnie mamy do czynienia, niejednokrotnie zdarzają się sytuacje kiedy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą nie jest w stanie na czas realizować swoich zobowiązań finansowych wobec innych podmiotów, tudzież wierzycieli. Co w takim stanie rzeczy mogą oni zrobić, aby ewentualnie ustrzec innych przed brakiem wypłacalności ze strony takiej osoby?

Kogo można wpisać do rejestru dłużników niewypłacalnych?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą powinien liczyć się z tym, że obok zysków mogą pojawić się również straty. Ujemny wynik bilansowy zaś może prowadzić do niemożności regulacji swoich wierzytelności. W związku z taką sytuacją przedsiębiorca może zostać wpisany do Rejestru dłużników niewypłacalnych.

Jak założyć fundację?

Zarządzanie kapitałem na cel społecznie lub gospodarczo użyteczny zgodny z podstawowymi interesami Rzeczypospolitej Polskiej może odbywać się poprzez utworzoną z tej okazji fundację. Przykładowo chodzi tu o cele takie, jak: ochrona zdrowia, rozwój gospodarki i nauki, oświata i wychowanie, kultura i sztuka, opieka i pomoc społeczna, ochrona środowiska oraz opieka nad zabytkami.

Czym jest fundacja i jak jej szukać w KRS?

Fundacja jest jednym z podmiotów, który podlega obowiązkowej rejestracji w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Może być również wpisana do rejestru przedsiębiorców oraz uzyskać status organizacji pożytku publicznego.

Wykreślenie wpisu w rejestrze dłużników niewypłacalnych

Wpis do rejestru dłużników niewypłacalnych spełnia dwie podstawowe funkcje pierwsza z nich jest informacyjno-zabezpieczającą obrót gospodarczy druga natomiast sankcyjna. Jest więc również rodzajem kary za niewłaściwe, czy nierzetelne finansowo działania podmiotów. Ten, kto zostanie wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych ma więc interes by jak najszybciej zostać z niego wykreślonym. Możliwość wykreślenia wpisu z rejestru dłużników niewypłacalnych jest wyjątkiem od zasady trwałości wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jakie dane można znaleźć w rejestrze dłużników niewypłacalnych?

W celu wzmocnienia pewności obrotu gospodarczego ustawodawca wprowadził możliwość umieszczania niesolidnych finansowo podmiotów w ogólnopolskim, jawnym rejestrze dłużników niewypłacalnych. Przed przystąpieniem do zawarcia transakcji warto więc udać się do Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego aby uzyskać informację czy podmiot wpisany jest do rejestru dłużników niewypłacalnych.

Czym jest rejestr dłużników niewypłacalnych?

Rejestr dłużników niewypłacalnych jednym z trzech rejestrów prowadzonych przez sądy rejestrowe. Jest prowadzony w celu możliwości oceny wiarygodności podmiotów funkcjonujących w obrocie, pełni też rolę sankcji za nierzetelność.

Kto jest wpisywany do rejestu stowarzyszeń?

Rejestr stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej jest rodzajem ewidencji podmiotów niekomercyjnych. Znajdziemy w nim podmioty, które co do zasady nie działają jako przedsiębiorcy lub w celach zarobkowych.

REKLAMA