Ekonomiczny i bezpieczny samochód w firmie – poradnik
REKLAMA
REKLAMA
Ekonomiczny i bezpieczny samochód w firmie to jeden z kluczowych elementów budowania firmowej floty.
REKLAMA
Oszczędzaj na paliwie
Eko driving to prowadzenie samochodu w taki sposób, aby zużyć jak najmniej paliwa. Jazda w stylu eko może przynieść zaskakująco dobre wyniki, o których można się przekonać podczas tankowania na stacji benzynowej. Jakie elementy składają się na eko driving?
- ruszanie, zmiana biegów i prędkość;
- hamowanie;
- wyprzedzanie i pokonywanie zakrętów;
- postój i uruchamianie silnika.
Polecamy: Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 1
Usiądź wygodnie
Komfortowa pozycja za kierownicą nie tylko przyczynia się do wygodnego podróżowania, ale również zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Warto więc zająć miejsce w ten sposób, aby ergonomia ciała oraz motoryka ruchów powodowała minimalne napięcie mięśni. Dlatego też ustaw odpowiednio fotel, jego oparcie, poszukaj podłokietnika.
Polecamy: Pozycja za kierownicą – jaki wpływ ma na jazdę oraz nasze bezpieczeństwo
ABS i ESP
Nowoczesne rozwiązania technologiczne w motoryzacji mają wśród kierowców firmowych i flotowców swoich gorących zwolenników i całą masę przeciwników. Tak było z obowiązkowymi zagłówkami, tak samo było w przypadku wprowadzenia pasów bezpieczeństwa i tak samo jest w przypadku systemu ABS.
Nawet dziś, pomimo obecności od ponad 30 lat, system ABS jest oceniany w sposób różny. Warto go mieć czy nie?
Polecamy: Firmowe auto - z ABS-em czy bez?
REKLAMA
ESP to system, który coraz częściej pojawia się w spotykanych na ulicach samochodach. Niektórzy producenci wprowadzają go nawet jako element standardowego wyposażenia podnosząc argument bezpieczeństwa. Dlaczego ESP nie jest lubiany przez pracowników firm? Bo ogranicza swobodę kierowcy w prowadzeniu auta.
ESP to inaczej elektroniczny program stabilizacji, czyli układ elektroniczny wspomagający stabilizację toru jazdy w trakcie pokonywania zakrętu. Jak działa ESP i jak zachować się w przypadku, gdy auto wpadnie w poślizg?
Polecamy: ESP w aucie firmowym – czy wiemy jak działa?
Polecamy: Dlaczego samochód wpada w poślizg?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.