REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sztuka nieprokrastynowania, czyli jak wygrać z lenistwem w biurze

Grzegorz Frątczak
Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.
Sztuka nieprokrastynowania, czyli jak wygrać z lenistwem w biurze / Fot. Fotolia
Sztuka nieprokrastynowania, czyli jak wygrać z lenistwem w biurze / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Średniej wielkości biuro rachunkowe, godzina 10 rano. Szereg biurek, za nimi wykwalifikowana kadra, wszyscy już po porannej kawie i wymianie informacji. Powinni więc być sfokusowani na konkretnych zadaniach. Gdy jednak bliżej się przyjrzeć, na ekranie niektórych monitorów trwa sprawdzanie poczty, słychać odgłosy pogaduszek, a parę osób uparcie kreśli coś w swoich kalendarzach. Wygląda znajomo?

REKLAMA

To właśnie jest prokrastynacja, która zabija efektywność pracy. Polega na odwlekaniu momentu rozpoczęcia zadania i nagminnym przekładaniu go na „ za pięć minut, za godzinkę, na jutro”. Tymczasem to zjawisko można wyeliminować ze swojego życia i skutecznie pozbyć się go z firmy. Proponuję pełną instrukcję jak wygrać z takim lenistwem.

Zanim jednak przeczytasz darmowy ebook „Ujarzmij prokrastynację” – całe 27 stron zawierających energetyczne informacje, case study, test i praktyczne rozwiązania, warto być świadomym pewnych spraw.

Natłok zadań i spotkań, presja czasu, zmiana terminów – wszystkie te firmowe wyzwania, sprzyjają odwlekaniu zadań. Każdy z nas kiedyś czuł przykre napięcie, gdy zaczynał jakąś nową rzecz. To zjawisko potęguje się w firmach wprost proporcjonalnie do ich wielkości, ponieważ w pracy nie jesteśmy sami.

Narzekanie w pracy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ktoś obok nas, odkłada napisanie i wysłanie prostego maila. Na odpowiedź na ten mail czeka ktoś z innego działu. Potrzebuje tej odpowiedzi, aby zająć się skomplikowanym zadaniem. Mail jednak nie nadchodzi, więc odkłada to zadanie, bo buduje się w nim coraz większa niechęć do jego realizacji. Dziesiątki, czasem setki osób, które prokrastynują każda oddzielnie, ale ich odwlekanie działa jedno na drugie, nakładając się na siebie. Nie będzie wymarzonej kariery, rezultatów, sukcesów, jeżeli czegoś z tym nie zrobimy.

Czy jestem prokrastynatorem?

Odpowiedz sobie na parę pytań:

Jak często zdarza Ci się odkładać trudne i skomplikowane zawodowe zadania? A jak często proste rzeczy, jak choćby wypełnienie formularza w serwisie, w którym chcesz się zalogować, czy np. wykonanie jakiegoś drobnego przelewu?

Czy potrafisz zarządzać swoim czasem w pracy?

Czy uświadamiasz sobie na co dzień, że takie „pojedyncze” odwlekanie jednej osoby, ma wpływ na pracę całego zespołu?

Zarówno w odniesieniu osobistym jak i firmowym, to właśnie prokrastynacja może być przyczyną wielu niepowodzeń.

Rozwiązanie jest bliżej, niż myślisz

Generalnie, ogólną receptą na pozbycie się prokrastynacji jest budowanie nowych dobrych nawyków, często bardzo prostych. Tymi nawykami zastępujemy te stare i złe, które są przyczyną prokrastynacji.

Gotowi na odkrywanie swojej i firmowej prokrastynacji? Cała najnowsza wiedza i praktyka na temat odwlekania i jak sobie z tym poradzić, zawarta jest w legalnym, darmowym ebooku. Warto polecić go, a może nawet przesłać wszystkim współpracownikom, którzy w momencie rozpoczynania nowego projektu, czy zadania, skupiają się nagle na czymś zupełnie z tym nie związanym. 

Kliknij i pobierz za darmo ebook UJARZMIJ PROKRASTYNACJĘ

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

REKLAMA

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

REKLAMA