| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Reklama > Kierunki rozwoju dziennikarstwa internetowego

Kierunki rozwoju dziennikarstwa internetowego

Nieustanie obserwuje się rozwój rynku informacji. Można zauważyć ten rozwój poprzez powstawanie licznych portali tematycznych i specjalistycznych. Równocześnie rozbudowano serwisy firmowe (szczególnie firm ogólnokrajowych i międzynarodowych) w zakresie informacji dla klientów, informacji o firmie, jej polityce i produktach. Na rynek wydawniczy wprowadzono magazyny i biuletyny instytucji i firm badawczych.

Obok tradycyjnego dziennikarstwa znacznie wzrosła liczba tekstów dziennikarstwa społecznego oraz blogów. Znacznie rozwinął się rynek publikacji i prezentacji reklamowych i promocyjnych.

Dziennikarstwo firmowe stało się niezależnym i powszechnym medium ukierunkowanym na komunikacje i budowanie relacji z klientem. Wprowadzono informacje oraz sieć komunikacji dla współpracowników i prasy tradycyjnej. Ograniczono promocje i publikacje reklamowe na portalach tematycznych i specjalistycznych z powodu spadku zainteresowania czytelników tymi serwisami. Stale rozwija się współpraca z mediami i wydawnictwami tradycyjnymi w zakresie publikacji reklamowych, nagrań video i telewizyjnych oraz klasycznych reklam. Na niskim poziomie utrzymuje się zainteresowanie firm blogami i prywatnymi stronami, częściej prezentacje i publikacje firm są udostępniane na portalach społecznościowych.

Dziennikarstwo społeczne, prywatne i blogi są często wykorzystywane przez wydawnictwa i media jako element rynku dziennikarskiego. Największe i najmocniejsze wydawnictwa i portale utrzymują jednak ograniczony dostęp - tylko dla dziennikarzy lub specjalistów, ekspertów. Portale, które pozwalają na publikacje każdemu internaucie nie są dobrze odbierane, prezentowane treści są niskiej jakości co powoduje utratę czytelników.

Wzrost zainteresowania wydawnictwami specjalistycznymi i sektorowymi jest znaczny, perspektywy wzrostu na kolejne lata są znaczne. Firmy i internauci chętnie korzystają z tradycyjnych, znanych i sprawdzonych źródeł. Uznana marka, reputacja i powszechność jest atutem, który przyciąga wielu nowych czytelników. Rozbudowa współpracy w tym zakresie dotyczy płatnego dostępu do wybranych informacji, często jest opłacane w postaci prenumeraty lub okresowego abonamentu dla wybranych osób, wybranych biur w firmie lub firm.

Zobacz: Jak stworzyć skuteczną reklamę?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK