reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak skutecznie promować firmę za granicą

Jak skutecznie promować firmę za granicą

Dzięki funduszom unijnym możemy skutecznie promować polskie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej. Nawiązane w ten sposób kontakty gospodarcze mogą w przyszłości procentować wzrostem działalności eksportowej przedsiębiorstw.

Mowa tu o poddziałaniu 6.5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka za pośrednictwem którego Unia Europejska wspiera polskich przedsiębiorców w działalności eksportowej poprzez możliwość zaprezentowania oferty produktowej na rynkach zagranicznych i nawiązania nowych kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Działanie to ma pomóc w poprawie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, poprawy konkurencyjności polskich produktów i usług oraz wykreowania polskich specjalności eksportowych. Przedsiębiorcy zainteresowani tą formą promocji powinni niezwłocznie złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną. Pula środków do rozdysponowania jest ograniczona.

Porównaj: Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przeprowadzania naboru wniosków, wymogów wobec wnioskodawców oraz wzory poszczególnych dokumentów znajdują się na stronie internetowej organizatora konkursu, czyli Ministerstwa Gospodarki, pod adresem: http://www.mg.gov.pl .

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

W ramach konkursu dla poddziałania 6.5.2 PO IG wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą i posiadającemu siedzibę, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który zgłosił swój udział w programie promocji o charakterze ogólnym.

Konkurs ma formę konkursu otwartego. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać od 9 sierpnia 2010 r. do wyczerpania 130 proc. alokacji przeznaczonej na dany konkurs, jednak nie dłużej niż do dnia 30 września 2010 r.

W ramach obecnego naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy mogą starać się o wyjazd m.in. do Gruzji, Grecji, Hiszpanii czy Chin.

Szczegółowy wykaz misji gospodarczych w ramach których mogą wziąć udział polscy przedsiębiorcy zawiera załącznik do ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie. Wykaz ten zawiera poszczególne propozycje udziału wraz z końcowym terminem naboru wniosków. 

Wnioski o dofinansowanie udziału w konkretnym programie promocji o charakterze ogólnym należy składać nie później niż 60 dni przed terminem rozpoczęcia programu promocji o charakterze ogólnym.

Do rozdysponowania na ten cel w 2010 roku jest kwota 12 mln PLN. Każdy przedsiębiorca może otrzymać na udział w jednej misji gospodarczej do 25 tys. PLN. Maksymalna intensywność pomocy na ten cel nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą. Pozostałą kwotę przedsiębiorca jest zobowiązany zapewnić we własnym zakresie. 

Podczas oceny projektów największe szanse otrzymania dofinansowania będą miały przedsiębiorstwa gdzie udział eksportu w całkowitej sprzedaży przekracza 30 % lub w ramach których prowadzone są badania dotyczące produktów będących przedmiotem eksportu.

Zobacz: Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MyAdvice

MyAdvice jest nowoczesną kancelarią prawno-podatkową, oferującą kompleksową obsługę przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama