REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim
Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli myślisz o rozwoju swojego przedsiębiorstwa poprzez np. rozszerzenie oferty produktowej niezwłocznie powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Jeszcze do 13 sierpnia istnieje możliwość wsparcia tego typu inwestycji ze środków europejskich.

Szansę, o której piszę powyżej otrzymały przedsiębiorstwa, które są zdecydowane realizować swoje projekty w województwie podlaskim. Środki na ten cel są bowiem dostępne w ramach działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jeśli zatem myślisz o zmianie profilu swojego przedsiębiorstwa poprzez uczynienie go bardziej innowacyjnym i konkurencyjnym na rynku nie zastanawiaj się już dłużej. Nabór wniosków trwa bowiem tylko do 13 sierpnia.

REKLAMA

W jakiej wysokości dotacja?

Wysokość dotacji unijną, którą możemy otrzymać na realizację naszego projektu uzależniona jest od statusu naszego przedsiębiorstwa, tzn. od tego czy jest to mikro-, małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo w rozumieniu przepisów unijnych.

Szczególnie pomocnym narzędziem w określeniu kwalifikowalności projektu i beneficjenta jest Kwalifikator kryteriów dla działania 1.4, umieszczony na stronie internetowej http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl

Zobacz także: Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

W związku z powyższym maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi odpowiednio:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • 70% - mikro i małe przedsiębiorstwa,
  • 60% - średnie przedsiębiorstwa,
  • 50% - duże przedsiębiorstwa oraz MSP działające w sektorze transportu,
  • 50% - MSP w przypadku pomocy de minimis

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 6 mln zł. 

W przypadku, gdy wnioskodawca ma status małego przedsiębiorstwa to wkład własny na pokrycie wydatków kwalifikowanych powinien wynosić co najmniej 30%. Powinniśmy również pamiętać o wydatkach niekwalifikowanych, których wysokość jest uzależniona od projektu i musi zostać pokryta przez ze środków własnych wnioskodawcy.

Polecamy serwis Szkolenia

Organizator konkursu stawia przed potencjalnymi wnioskodawcami również dodatkowe wymagania dotyczące wartości planowanych projektów. I tak aby projekt mógł zostać zakwalifikowany do wsparcia to m.in. jego wartość musi wynosić co najmniej 100 tys. zł. Podobne ograniczenie obowiązuje również w przypadku maksymalnej wartości projektu, która jest uzależniona od statusu przedsiębiorstwa:

  • Przedsiębiorstwa sektora MSP - bez ograniczeń za wyjątkiem inwestycji o wysokim potencjale innowacyjnym, tj. projektów, w których wykorzystano rozwiązania stosowane na świecie nie dłużej niż 3 lata – kwota wydatków kwalifikowalnych poniżej 8 mln zł.
  • Duże przedsiębiorstwa - 8 mln zł.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

REKLAMA