reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część II

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część II

Jeśli myślisz o rozwoju swojego przedsiębiorstwa poprzez np. rozszerzenie oferty produktowej niezwłocznie powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Jeszcze do 13 sierpnia istnieje możliwość wsparcia tego typu inwestycji ze środków europejskich.

Szansę, o której piszę powyżej otrzymały przedsiębiorstwa, które są zdecydowane realizować swoje projekty w województwie podlaskim. Środki na ten cel są bowiem dostępne w ramach działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jeśli zatem myślisz o zmianie profilu swojego przedsiębiorstwa poprzez uczynienie go bardziej innowacyjnym i konkurencyjnym na rynku nie zastanawiaj się już dłużej. Nabór wniosków trwa bowiem tylko do 13 sierpnia.

W jakiej wysokości dotacja?

Wysokość dotacji unijną, którą możemy otrzymać na realizację naszego projektu uzależniona jest od statusu naszego przedsiębiorstwa, tzn. od tego czy jest to mikro-, małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo w rozumieniu przepisów unijnych.

Szczególnie pomocnym narzędziem w określeniu kwalifikowalności projektu i beneficjenta jest Kwalifikator kryteriów dla działania 1.4, umieszczony na stronie internetowej http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl

Zobacz także: Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

W związku z powyższym maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi odpowiednio:

  • 70% - mikro i małe przedsiębiorstwa,
  • 60% - średnie przedsiębiorstwa,
  • 50% - duże przedsiębiorstwa oraz MSP działające w sektorze transportu,
  • 50% - MSP w przypadku pomocy de minimis

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 6 mln zł. 

W przypadku, gdy wnioskodawca ma status małego przedsiębiorstwa to wkład własny na pokrycie wydatków kwalifikowanych powinien wynosić co najmniej 30%. Powinniśmy również pamiętać o wydatkach niekwalifikowanych, których wysokość jest uzależniona od projektu i musi zostać pokryta przez ze środków własnych wnioskodawcy.

Polecamy serwis Szkolenia

Organizator konkursu stawia przed potencjalnymi wnioskodawcami również dodatkowe wymagania dotyczące wartości planowanych projektów. I tak aby projekt mógł zostać zakwalifikowany do wsparcia to m.in. jego wartość musi wynosić co najmniej 100 tys. zł. Podobne ograniczenie obowiązuje również w przypadku maksymalnej wartości projektu, która jest uzależniona od statusu przedsiębiorstwa:

  • Przedsiębiorstwa sektora MSP - bez ograniczeń za wyjątkiem inwestycji o wysokim potencjale innowacyjnym, tj. projektów, w których wykorzystano rozwiązania stosowane na świecie nie dłużej niż 3 lata – kwota wydatków kwalifikowalnych poniżej 8 mln zł.
  • Duże przedsiębiorstwa - 8 mln zł.
reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim
Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim

Przedsiębiorca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama