reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część I

Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część I

Dzięki środkom unijnym na lata 2007-2013 wiele firm z całej Polski rozwija swoją działalność, poszerza swoją ofertę produkcyjną lub usługową, unowocześnia zaplecza produkcyjne, korzysta z możliwości profesjonalnego doradztwa. Teraz taką możliwość mają również przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować na terenie województwa łódzkiego. A jeśli się jeszcze wahasz dodam, że można otrzymać na ten cel nawet do 100 tys. zł.

Środki unijne, o których wspominam powyżej są dostępne w ramach tzw. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jego nazwa nie jest przypadkowa – regionalny oznacza, że za zarządzanie środkami finansowymi pochodzącymi z UE odpowiada samorząd danego województwa. Nie inaczej jest w przypadku województwa łódzkiego, gdzie środki wspierające lokalną przedsiębiorczość są wdrażane i zarządzane przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Inwestycje realizowane przez przedsiębiorców na obszarze województwa łódzkiego mają szansę otrzymać unijną pomoc w ramach III osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W ramach poszczególnych działań wsparcie udzielane jest na różne typy przedsięwzięć inwestycyjnych oraz pomiędzy różnych wnioskodawców. 

Szczegółowe informacje na unijnego wsparcia udzielanego przedsiębiorcom w ramach III osi priorytetowej zawiera dokument pn. „Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013”. Dokument ten jest dostępny w wersji elektronicznej pod adresem strony internetowej: http://www.rpo.lodzkie.pl

Przeczytaj również: Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskiem

Wsparcie dla mikro- i małych przedsiębiorców

W ramach III osi priorytetowej Programu przewidziano możliwość wsparcia mikro- i małych przedsiębiorców w realizacji projektów inwestycyjnych na terenie województwa łódzkiego. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest w ramach Działania III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Za sprawną organizację konkursu, w tym nabór wniosków odpowiada instytucja organizująca konkurs, której funkcję dla województwa łódzkiego pełni Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP).

Wnioski o dofinansowanie projektów mikro- i małych przedsiębiorców przyjmowane są w Punkcie przyjmowania wniosków mieszczącym się przy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi na ul. Roosevelta 15. Nabór wniosków ma formę konkursu zamkniętego, co oznacza, że data rozpoczęcia i zakończenia naboru wniosków jest określona w ogłoszeniu oraz dokumentacji konkursowej. 

W przypadku działania III.6 wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami są przyjmowane przez COP w terminie od 21 września 2010 r. do 24 listopada 2010 r. Wniosek o dofinansowanie projektu może być złożony osobiście przez wnioskodawcę, jego przedstawiciele lub posłańca, przesłany listem poleconym lub przesyłką kurierską. 

Polecamy ABC funduszy unijnych

Szczegółowe wymogi dotyczące wnioskodawców, którzy mogą ubiegać się o unijne dofinansowanie w ramach tego konkursu jak również typów projektów, które mogą być realizowane przy udziale europejskiego wsparcia zostały przedstawione w II części tego artykułu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Firma w Anglii Limited

Kancelaria księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama