REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskiem

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskim
Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy realizujący inwestycje na obszarze województwa pomorskiego mogą korzystać ze wsparcia unijnego przeznaczonego na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. W ramach obecnie trwającego konkursu do rozdysponowania pomiędzy najmniejszych przedsiębiorców jest ponad 3,6 mln PLN.

Mikroprzedsiębiorcy zainteresowani rozwojem swojej firmy powinny starannie zapoznać się z dokumentacją konkursową dla Poddziałania 1.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. W ramach tego programu istnieje bowiem możliwość dofinansowania swoich przedsięwzięć inwestycyjnych ze środków europejskich w wysokości nawet do 60% wydatków kwalifikowanych. Wszystko co trzeba zrobić to mieć pomysł na rozwój i dokładnie go opisać oraz uzasadnić w dokumentacji aplikacyjnej.

REKLAMA

Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców

W ramach poddziałania preferowane będą przedsięwzięcia przyczyniające się do wprowadzenia na rynek nowych / wysokiej jakości wyrobów i usług, uzyskania oszczędności surowców i energii oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, powstania trwałych miejsc pracy, wzrostu aktywności eksportowej firm. Nabór wniosków prowadzi Agencja Rozwoju Pomorza S.A., z siedzibą w Gdańsku.

Nabór wniosków o dofinansowanie do Poddziałania 1.1.1 RPO WP trwa do 16 listopada 2010 roku. Wnioski, które wpłyną po wskazanym terminie, nie będą rozpatrywane.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa definiowane zgodnie z unijnymi przepisami.

Przeczytaj uważnie Jak odwoływać się od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na jakie projekty jest udzielane dofinansowanie?

O wsparcie w ramach konkursu będą mogli ubiegać się mikroprzedsiębiorcy polegające na:

  • budowie, rozbudowie lub rozszerzeniu zakresu działalności przedsiębiorstwa,
  • realizacji zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub w zakresie sposobu świadczenia usług,
  • unowocześnieniu składników majątku trwałego niezbędnego do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej firmy,
  • racjonalizacji logistyki sprzedaży towarów i usług,
  • budowie, rozbudowie lub przebudowie instalacji i urządzeń sprzyjających oszczędności surowców i energii oraz ograniczaniu emisji szkodliwych substancji do środowiska,
  • informatyzacji, w tym m.in. systemy zarządzania przedsiębiorstwem,
  • dostosowaniu przedsiębiorstw do standardów i norm krajowych i europejskich (certyfikacja wyrobów i usług).

W jakiej wysokości jest udzielane dofinansowanie?

Jak wspomniano powyżej, dofinansowanie jest udzielane w wysokości do 60% kosztów kwaliifkowalnych w ramach każdego projektu.

W przypadku udzielenia maksymalnego dofinansowania unijnego dla projektu, beneficjent jest zobowiązany do zapewnienia wkładu własnego w wysokości 40%.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 100 000 PLN.

W ramach konkursu nie przewiduje się ograniczeń w zakresie minimalnej i maksymalnej wartości projektu oraz minimalnej kwoty dofinansowania projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA