REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskiem

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskim
Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy realizujący inwestycje na obszarze województwa pomorskiego mogą korzystać ze wsparcia unijnego przeznaczonego na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. W ramach obecnie trwającego konkursu do rozdysponowania pomiędzy najmniejszych przedsiębiorców jest ponad 3,6 mln PLN.

Mikroprzedsiębiorcy zainteresowani rozwojem swojej firmy powinny starannie zapoznać się z dokumentacją konkursową dla Poddziałania 1.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. W ramach tego programu istnieje bowiem możliwość dofinansowania swoich przedsięwzięć inwestycyjnych ze środków europejskich w wysokości nawet do 60% wydatków kwalifikowanych. Wszystko co trzeba zrobić to mieć pomysł na rozwój i dokładnie go opisać oraz uzasadnić w dokumentacji aplikacyjnej.

REKLAMA

Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców

W ramach poddziałania preferowane będą przedsięwzięcia przyczyniające się do wprowadzenia na rynek nowych / wysokiej jakości wyrobów i usług, uzyskania oszczędności surowców i energii oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, powstania trwałych miejsc pracy, wzrostu aktywności eksportowej firm. Nabór wniosków prowadzi Agencja Rozwoju Pomorza S.A., z siedzibą w Gdańsku.

Nabór wniosków o dofinansowanie do Poddziałania 1.1.1 RPO WP trwa do 16 listopada 2010 roku. Wnioski, które wpłyną po wskazanym terminie, nie będą rozpatrywane.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa definiowane zgodnie z unijnymi przepisami.

Przeczytaj uważnie Jak odwoływać się od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na jakie projekty jest udzielane dofinansowanie?

O wsparcie w ramach konkursu będą mogli ubiegać się mikroprzedsiębiorcy polegające na:

  • budowie, rozbudowie lub rozszerzeniu zakresu działalności przedsiębiorstwa,
  • realizacji zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub w zakresie sposobu świadczenia usług,
  • unowocześnieniu składników majątku trwałego niezbędnego do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej firmy,
  • racjonalizacji logistyki sprzedaży towarów i usług,
  • budowie, rozbudowie lub przebudowie instalacji i urządzeń sprzyjających oszczędności surowców i energii oraz ograniczaniu emisji szkodliwych substancji do środowiska,
  • informatyzacji, w tym m.in. systemy zarządzania przedsiębiorstwem,
  • dostosowaniu przedsiębiorstw do standardów i norm krajowych i europejskich (certyfikacja wyrobów i usług).

W jakiej wysokości jest udzielane dofinansowanie?

Jak wspomniano powyżej, dofinansowanie jest udzielane w wysokości do 60% kosztów kwaliifkowalnych w ramach każdego projektu.

W przypadku udzielenia maksymalnego dofinansowania unijnego dla projektu, beneficjent jest zobowiązany do zapewnienia wkładu własnego w wysokości 40%.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 100 000 PLN.

W ramach konkursu nie przewiduje się ograniczeń w zakresie minimalnej i maksymalnej wartości projektu oraz minimalnej kwoty dofinansowania projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA