REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto dzielić się treściami na Twitterze?

Subskrybuj nas na Youtube
Treści na Twitterze
Treści na Twitterze

REKLAMA

REKLAMA

Działasz na Twitterze od dłuższego czasu, lecz wciąż nie możesz osiągnąć popularności, o której marzysz? Obawiasz się, że powiesz coś "niewłaściwego"? Nie do końca wiesz jakie treści umieszczać, aby wybić się na tle innych użytkowników? A może zadajesz sobie pytanie czy w ogóle powinieneś być na Twitterze obecny?

Wielu ludzi nie wie do końca jak zacząć korzystać z jednego z najpopularniejszych kanałów social media. Cała platforma czasami wydaje się przytłaczająca i spory odsetek użytkowników woli ograniczyć się do obserwacji nowych wpisów, aniżeli do aktywnego tweetowania. Obserwowanie kilku kont należących do znanych pisarzy i celebrytów w zupełności im wystarcza. Może warto jednak zacząć publikować własne treści?

REKLAMA

Dlaczego by nie przyciągnąć grupy oddanych, własnych fanów, którzy na bieżąco będą śledzić co mamy do powiedzenia? Istnieje kilka podstawowych korzyści płynących z aktywności na Twitterze. Oto dlaczego warto dzielić się treściami na tej platformie:

Porozmawiaj o tym na na naszym FORUM!

Zapisz się na nasz Newsletter!

#1: Prosta droga do stania się rozpoznawalnym w danej branży

REKLAMA

Oczywiście, nawet jeśli jesteś cichym obserwatorem nadal możesz znaleźć swoich ulubionych użytkowników na Twitterze, wiele się nauczyć i znaleźć całą masę przydatnych treści. W takim przypadku, nikt jednak nie będzie w stanie nauczyć się czegoś od Ciebie, a tym samym stracisz szanse na zyskanie większego rozgłosu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aby stać się szanowanym ekspertem w konkretnym obszarze, należy jak najczęściej brać udział w konwersacjach i nawiązywać kontakt z innymi, znanymi użytkownikami działającymi w danej branży. Podziel się ciekawymi znaleziskami w postaci artykułów, "podawaj dalej" linki które mogą zainteresować innych, dziel się oryginalnymi treściami stworzonymi wyłącznie przez Ciebie (o ile takowe posiadasz). Jeśli możesz, podczas dzielenia się poszczególnymi linkami, dodaj do nich swoją opinię i umieść je w odpowiednim kontekście.

Jednym ze sposobów na dostarczenie wartości dla obserwatorów, jest udostępnianie tylko najlepszych treści znalezionych na blogach branżowych. W tym przypadku, bardzo przydatna okazuje się aplikacja do obsługi kanałów RSS - Feedly. Jeśli dzielisz się wyłącznie treścią najwyższej jakości, szybko zyskasz popularność wśród wielu użytkowników Twittera, którzy nie chcą samodzielnie przekopywać się przez tony informacji i zależy im jedynie na wyselekcjonowanych materiałach.

Jak budować relacje na Twitterze - 6 prostych wskazówek

#2: Zyskasz możliwość kontaktu z wpływowymi osobistościami

REKLAMA

Działalność na Twitterze może dla Ciebie otworzyć wiele drzwi. Wielu ludzi, których podziwiasz również korzysta z tej platformy. Często dzieli Cię od nich tylko jeden tweet. Oczywiście, odpowiedź ze strony znanych osób nie jest gwarantowana. Wielu wpływowych ludzi na Twitterze jest zbyt zajętych i otrzymuje zbyt dużą liczbę tweetów, aby odpowiedzieć na zapytanie każdego obserwatora.

Jeśli jednak wyślesz wiadomość z przemyślanym komentarzem lub inteligentnym pytaniem, możesz zaangażować ich w konwersację, docierając tym samym do setek innych użytkowników. Z pewnością zwiększysz swoje szanse na sukces jeśli również będziesz posiadać rzeszę lojalnych fanów. Jeśli jednak nie dzielisz się żadnymi treściami i prawie nikt nie obserwuje Twojego konta, może to zniechęcić innych do udzielenia odpowiedzi na Twoje wiadomości. Mało kto będzie chciał poświęcać czas na całkowicie przeciętnego użytkownika Internetu.

Optymalizacja działań w kanałach social media

#3: Umożliwia zdobycie prestiżu oraz renomy

W branżach niezwiązanych z mediami lub nowymi technologiami, pracodawcy najprawdopodobniej nie będą szukali Twojego profilu na Twitterze. Powinniśmy jednak spojrzeć prawdzie w oczy - w Internecie znajduje się cała masa informacji na Twój temat. Jeśli aplikujesz na nowe stanowisko, możesz się spodziewać, że przynajmniej w 90% przypadków potencjalny pracodawca wpisze Twoje nazwisko w wyszukiwarce Google.

Oprócz niefortunnych zdjęć z ostatniej imprezy, może on znaleźć również osobiste konto na Twitterze wypełnione przydatnymi informacjami dotyczącymi branży, w której działasz. Nie chodzi tu wyłącznie o proces poszukiwania nowej pracy.

Facebook w marketingu business-to-business


Pomyśl o wszystkich momentach w których ktoś może wpisać Twoje nazwisko w Google:

  • Kiedy pragniesz zostać prezenterem na konferencji branżowej.
  • Kiedy pytasz o to czy możesz umieścić gościnny wpis na znanym blogu.
  • Kiedy zgadzasz się na udzielenie wywiadu dla publikacji branżowej (lub jeśli dziennikarze szukają osoby z którą warto przeprowadzić wywiad).

Regularnie umieszczaj na koncie nowe treści, tak aby ludzie wiedzieli, że nadal utrzymujesz aktywność w branży i doskonale zdajesz sobie sprawę z najnowszych trendów w niej występujących. Opłaci się to zdecydowanie szybciej, niż mógłbyś się spodziewać.

Siedem mitów dotyczących landing page

#4: Nawiążesz kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach

Zapomnij na chwilę o korzyściach związanych z rozwojem kariery. Twitter może się również przydać w życiu osobistym. Dzięki podążaniu za właściwymi hashtagami, możesz znaleźć wielu ludzi o zainteresowaniach podobnych do Twoich. Nie obawiaj się wysyłania osobistych wiadomości na Twitterze. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zyskanie nowych kontaktów. Cały czas pamiętaj o wartości płynącej z publikowania interesujących treści we własnym kanale wiadomości. Tylko w ten sposób inni użytkownicy zrozumieją, że macie podobne zainteresowania. Dziel się treściami dotyczącymi osobistych pasji i hobby i wysyłaj tweety do ludzi, którzy zajmują się podobną tematyką. Kiedy znajdziesz już interesujących ludzi z którymi warto kontynuować konwersację, stwórz listę tematów która pozwoli na zorganizowanie treści przyszłych tweetów (zarówno w sferze profesjonalnej, jak i osobistej).

Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

Jakie według Ciebie korzyści płyną z publikacji treści na Twitterze? Czy uważasz, że warto poświęcić czas na wykorzystanie tej platformy social media? Podziel się opinią w sekcji komentarzy.

Źródło: Grupa Tense

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

REKLAMA

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA