REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Siedem mitów dotyczących landing page

Subskrybuj nas na Youtube
landing page
landing page
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W świecie marketingu internetowego istnieje wiele mitów związanych z mediami społecznościowymi, pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, testami A/B, e-mail marketingiem oraz blogowaniem. Wydaje się również, że landing pages (specjalnie przygotowane strony, służące do pozyskiwania informacji kontaktowych od potencjalnych klientów) również należą do tej kategorii.

Czytaj dalej i nie przegap informacji, które pomogą w lepszym wykorzystaniu przydatnego narzędzia, jakim jest landing page. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze mity związane z tymi stronami i wykorzystaj nową wiedzę do poprawy obecnie stosowanej strategii.

REKLAMA

Mit nr 1: Potrzebuję tylko jednej lub dwóch landing pages

REKLAMA

Wielu ludzi uważa, że dysponowanie więcej niż jedną lub dwiema landing pages jest nieefektywne. Część marketerów twierdzi, że posiadanie strony z demonstracją oferty oraz „Kontakt” w zupełności wystarcza do skutecznego budowania bazy potencjalnych klientów. Okazuje się, że jest to błędne myślenie. Jeśli masz zaledwie kilka landing pages, tracisz sporo potencjalnych kontaktów i przyszłych transakcji – niemal wszystkie badania na ten temat potwierdzają ścisłą korelację pomiędzy ich obecnością, a liczbą nowo pozyskanych adresów e-mail.

Każdy kolejny landing page to nowa szansa na zaistnienie w wynikach wyszukiwania i mediach społecznościowych – a to w prostej linii oznacza więcej możliwości w zakresie skutecznego marketingu.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mit nr 2: Krótkie strony są lepsze od długich

Żadna forma landing page nie jest „najlepsza” – wszystko zależy od tego, co chcesz dzięki niej osiągnąć. Jeśli pragniesz pozyskać wielu potencjalnych klientów, postaraj się utrzymać krótką formę. Jeśli chcesz zdobyć wysoko kwalifikowane kontakty, spraw, aby postać landing page była nieco dłuższa. Jedna forma nie jest lepsza od drugiej – każda z nich służy innemu celowi. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, przeprowadź testy A/B i dostosuj podejście do wyników uzyskanych z badania.

Mit nr 3: Jeśli skopiuję skuteczną formę landing page, moje wskaźniki konwersji ulegną podwyższeniu

Gotowe formy to świetny sposób na rozpoczęcie działań związanych z landing page. Nie spodziewaj się jednak, że wprowadzenie lekkich zmian w metodzie wykorzystanej przez kogoś innego, od razu przyniesie spektakularne rezultaty. Na skuteczność landing page składa się wiele różnych elementów – treść wykorzystana na stronie, design oraz rodzaj odbiorców, którzy mają z nią do czynienia.

Jeśli zamierzasz skopiować wygląd landing page, upewnij się, że jest ona jak najlepiej dostosowana do Twojej grupy docelowej!

Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

Mit nr 4: Jeśli zmienię przycisk zapisu z zielonego na czerwony, z pewnością zwiększę wskaźnik konwersji

W niektórych przypadkach, zmiana barwy przycisku z jednej na drugą może pozytywnie wpłynąć na współczynnik konwersji. Nie oznacza to jednak, że czerwony kolor zawsze jest lepszy od zielonego (chociaż badania wykazały, że w wielu przypadkach jest to prawda). Uzyskanie takiego rezultatu może zaistnieć, np. wyłącznie wobec jednego typu odbiorców. Jeśli przeprowadzisz taki sam test na swojej stronie, być może uzyskasz odwrotne efekty. Nie istnieje jeden magiczny kolor, który zagwarantuje pełen sukces. Przeprowadź testy i zobacz, który z nich okaże się najskuteczniejszy.

Depozycjonowanie – internetowy „korektor”

Mit nr 5: Należy zwracać uwagę wyłącznie na wskaźnik konwersji

REKLAMA

Landing page to bardzo ważny element strategii marketingowej. Nie chodzi jednak wyłącznie o zachęcenie użytkownika do wypełnienia formularza kontaktowego. W gruncie rzeczy, liczysz na to, że pozyskany kontakt, w przyszłości zostanie lojalnym klientem firmy.

Jeśli pragniesz uzyskać najwięcej korzyści z landing page, nie patrz wyłącznie na to, jaki odsetek odwiedzających wypełnił formularz. Spójrz również na kwestię, co dzieje się później. Jaki odsetek subskrybentów staje się w ostateczności klientami? Przeglądając statystyki, możesz odkryć, że landing page o niskim wskaźniku konwersji przynosi znaczną liczbę nowych odbiorców i vice versa.

5 zasad bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm


Mit nr 6: Na landing page należy umieścić jak najwięcej elementów, które potencjalnie doprowadzą do konwersji

Landing page nie jest ostatnią deską ratunku, służącą do pozyskania jakichkolwiek informacji od użytkowników. Jej głównym i jedynym celem jest zachęcenie do wypełnienia formularza. Właśnie dlatego, nie należy dawać odbiorcom zbyt wielu opcji do wyboru (np. poprzez prezentowanie większej liczby formularzy, zbędnych grafik, wideo itp.). Może to rozproszyć ich uwagę i obniżyć współczynnik konwersji. Na landing page prostota i minimalizm to podstawa sukcesu!

5 zasad bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm

Mit nr 7: Po wprowadzeniu, landing page nie wymaga już uwagi z mojej strony

W niniejszym artykule już wiele razy pojawiła się jedna, niezwykle istotna kwestia. Chodzi o nieustanne testowanie stosowanych metod działania. W końcu zawsze istnieje jeszcze jeden sposób, który pomoże w uzyskaniu lepszych rezultatów z posiadanych obecnie landing pages. Jeśli zamieścisz na serwerze świetnie przygotowaną stronę, lecz pozostawisz ją bez zmian, nadal możesz tracić wielu potencjalnych klientów. Landing page często stanowi podstawę internetowej strategii marketingowej – upewnij się, że uzyskujesz z niej tyle korzyści, ile to tylko możliwe.

Co adres e-mail mówi o Twojej firmie?

Czy znasz jakieś inne mity związane z landing page? Podziel się nimi w sekcji komentarzy!

Autor: Grupa Tense

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Relaks nie jest dla słabych. Dlaczego liderom tak trudno jest odpoczywać?

Wyobraź sobie, że siedzisz z kubkiem ulubionej herbaty, czujesz bryzę morską, przymykasz oczy, czując promienie słońca na twarzy i… nie masz wyrzutów sumienia. W twojej głowie nie pędzi pendolino tematów, kamieni milowych i zadań, które czekają w kolejce do pilnej realizacji, telefon służbowy milczy. Brzmi jak science fiction? W świecie liderów odpoczynek to często temat tabu, a relaks – luksus, na który prawdziwy przywódca nie może sobie pozwolić. Uważam, że to już najwyższy czas, abyśmy przestali się oszukiwać i zaczęli zadawać niewygodne pytania dotyczące relaksu – przede wszystkim sobie - powiedziała Dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR Dorota Dublanka.

Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

REKLAMA

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

REKLAMA

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

REKLAMA