reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > Siedem mitów dotyczących landing page

Siedem mitów dotyczących landing page

W świecie marketingu internetowego istnieje wiele mitów związanych z mediami społecznościowymi, pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, testami A/B, e-mail marketingiem oraz blogowaniem. Wydaje się również, że landing pages (specjalnie przygotowane strony, służące do pozyskiwania informacji kontaktowych od potencjalnych klientów) również należą do tej kategorii.

Czytaj dalej i nie przegap informacji, które pomogą w lepszym wykorzystaniu przydatnego narzędzia, jakim jest landing page. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze mity związane z tymi stronami i wykorzystaj nową wiedzę do poprawy obecnie stosowanej strategii.

Mit nr 1: Potrzebuję tylko jednej lub dwóch landing pages

Wielu ludzi uważa, że dysponowanie więcej niż jedną lub dwiema landing pages jest nieefektywne. Część marketerów twierdzi, że posiadanie strony z demonstracją oferty oraz „Kontakt” w zupełności wystarcza do skutecznego budowania bazy potencjalnych klientów. Okazuje się, że jest to błędne myślenie. Jeśli masz zaledwie kilka landing pages, tracisz sporo potencjalnych kontaktów i przyszłych transakcji – niemal wszystkie badania na ten temat potwierdzają ścisłą korelację pomiędzy ich obecnością, a liczbą nowo pozyskanych adresów e-mail.

Każdy kolejny landing page to nowa szansa na zaistnienie w wynikach wyszukiwania i mediach społecznościowych – a to w prostej linii oznacza więcej możliwości w zakresie skutecznego marketingu.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Mit nr 2: Krótkie strony są lepsze od długich

Żadna forma landing page nie jest „najlepsza” – wszystko zależy od tego, co chcesz dzięki niej osiągnąć. Jeśli pragniesz pozyskać wielu potencjalnych klientów, postaraj się utrzymać krótką formę. Jeśli chcesz zdobyć wysoko kwalifikowane kontakty, spraw, aby postać landing page była nieco dłuższa. Jedna forma nie jest lepsza od drugiej – każda z nich służy innemu celowi. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, przeprowadź testy A/B i dostosuj podejście do wyników uzyskanych z badania.

Mit nr 3: Jeśli skopiuję skuteczną formę landing page, moje wskaźniki konwersji ulegną podwyższeniu

Gotowe formy to świetny sposób na rozpoczęcie działań związanych z landing page. Nie spodziewaj się jednak, że wprowadzenie lekkich zmian w metodzie wykorzystanej przez kogoś innego, od razu przyniesie spektakularne rezultaty. Na skuteczność landing page składa się wiele różnych elementów – treść wykorzystana na stronie, design oraz rodzaj odbiorców, którzy mają z nią do czynienia.

Jeśli zamierzasz skopiować wygląd landing page, upewnij się, że jest ona jak najlepiej dostosowana do Twojej grupy docelowej!

Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

Mit nr 4: Jeśli zmienię przycisk zapisu z zielonego na czerwony, z pewnością zwiększę wskaźnik konwersji

W niektórych przypadkach, zmiana barwy przycisku z jednej na drugą może pozytywnie wpłynąć na współczynnik konwersji. Nie oznacza to jednak, że czerwony kolor zawsze jest lepszy od zielonego (chociaż badania wykazały, że w wielu przypadkach jest to prawda). Uzyskanie takiego rezultatu może zaistnieć, np. wyłącznie wobec jednego typu odbiorców. Jeśli przeprowadzisz taki sam test na swojej stronie, być może uzyskasz odwrotne efekty. Nie istnieje jeden magiczny kolor, który zagwarantuje pełen sukces. Przeprowadź testy i zobacz, który z nich okaże się najskuteczniejszy.

Depozycjonowanie – internetowy „korektor”

Mit nr 5: Należy zwracać uwagę wyłącznie na wskaźnik konwersji

Landing page to bardzo ważny element strategii marketingowej. Nie chodzi jednak wyłącznie o zachęcenie użytkownika do wypełnienia formularza kontaktowego. W gruncie rzeczy, liczysz na to, że pozyskany kontakt, w przyszłości zostanie lojalnym klientem firmy.

Jeśli pragniesz uzyskać najwięcej korzyści z landing page, nie patrz wyłącznie na to, jaki odsetek odwiedzających wypełnił formularz. Spójrz również na kwestię, co dzieje się później. Jaki odsetek subskrybentów staje się w ostateczności klientami? Przeglądając statystyki, możesz odkryć, że landing page o niskim wskaźniku konwersji przynosi znaczną liczbę nowych odbiorców i vice versa.

5 zasad bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama