Kategorie

Siedem mitów dotyczących landing page

landing page
landing page
Fotolia
W świecie marketingu internetowego istnieje wiele mitów związanych z mediami społecznościowymi, pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, testami A/B, e-mail marketingiem oraz blogowaniem. Wydaje się również, że landing pages (specjalnie przygotowane strony, służące do pozyskiwania informacji kontaktowych od potencjalnych klientów) również należą do tej kategorii.

Czytaj dalej i nie przegap informacji, które pomogą w lepszym wykorzystaniu przydatnego narzędzia, jakim jest landing page. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze mity związane z tymi stronami i wykorzystaj nową wiedzę do poprawy obecnie stosowanej strategii.

Mit nr 1: Potrzebuję tylko jednej lub dwóch landing pages

Reklama

Wielu ludzi uważa, że dysponowanie więcej niż jedną lub dwiema landing pages jest nieefektywne. Część marketerów twierdzi, że posiadanie strony z demonstracją oferty oraz „Kontakt” w zupełności wystarcza do skutecznego budowania bazy potencjalnych klientów. Okazuje się, że jest to błędne myślenie. Jeśli masz zaledwie kilka landing pages, tracisz sporo potencjalnych kontaktów i przyszłych transakcji – niemal wszystkie badania na ten temat potwierdzają ścisłą korelację pomiędzy ich obecnością, a liczbą nowo pozyskanych adresów e-mail.

Każdy kolejny landing page to nowa szansa na zaistnienie w wynikach wyszukiwania i mediach społecznościowych – a to w prostej linii oznacza więcej możliwości w zakresie skutecznego marketingu.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Mit nr 2: Krótkie strony są lepsze od długich

Żadna forma landing page nie jest „najlepsza” – wszystko zależy od tego, co chcesz dzięki niej osiągnąć. Jeśli pragniesz pozyskać wielu potencjalnych klientów, postaraj się utrzymać krótką formę. Jeśli chcesz zdobyć wysoko kwalifikowane kontakty, spraw, aby postać landing page była nieco dłuższa. Jedna forma nie jest lepsza od drugiej – każda z nich służy innemu celowi. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, przeprowadź testy A/B i dostosuj podejście do wyników uzyskanych z badania.

Mit nr 3: Jeśli skopiuję skuteczną formę landing page, moje wskaźniki konwersji ulegną podwyższeniu

Gotowe formy to świetny sposób na rozpoczęcie działań związanych z landing page. Nie spodziewaj się jednak, że wprowadzenie lekkich zmian w metodzie wykorzystanej przez kogoś innego, od razu przyniesie spektakularne rezultaty. Na skuteczność landing page składa się wiele różnych elementów – treść wykorzystana na stronie, design oraz rodzaj odbiorców, którzy mają z nią do czynienia.

Jeśli zamierzasz skopiować wygląd landing page, upewnij się, że jest ona jak najlepiej dostosowana do Twojej grupy docelowej!

Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

Mit nr 4: Jeśli zmienię przycisk zapisu z zielonego na czerwony, z pewnością zwiększę wskaźnik konwersji

W niektórych przypadkach, zmiana barwy przycisku z jednej na drugą może pozytywnie wpłynąć na współczynnik konwersji. Nie oznacza to jednak, że czerwony kolor zawsze jest lepszy od zielonego (chociaż badania wykazały, że w wielu przypadkach jest to prawda). Uzyskanie takiego rezultatu może zaistnieć, np. wyłącznie wobec jednego typu odbiorców. Jeśli przeprowadzisz taki sam test na swojej stronie, być może uzyskasz odwrotne efekty. Nie istnieje jeden magiczny kolor, który zagwarantuje pełen sukces. Przeprowadź testy i zobacz, który z nich okaże się najskuteczniejszy.

Depozycjonowanie – internetowy „korektor”

Mit nr 5: Należy zwracać uwagę wyłącznie na wskaźnik konwersji

Reklama

Landing page to bardzo ważny element strategii marketingowej. Nie chodzi jednak wyłącznie o zachęcenie użytkownika do wypełnienia formularza kontaktowego. W gruncie rzeczy, liczysz na to, że pozyskany kontakt, w przyszłości zostanie lojalnym klientem firmy.

Jeśli pragniesz uzyskać najwięcej korzyści z landing page, nie patrz wyłącznie na to, jaki odsetek odwiedzających wypełnił formularz. Spójrz również na kwestię, co dzieje się później. Jaki odsetek subskrybentów staje się w ostateczności klientami? Przeglądając statystyki, możesz odkryć, że landing page o niskim wskaźniku konwersji przynosi znaczną liczbę nowych odbiorców i vice versa.

5 zasad bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm


Mit nr 6: Na landing page należy umieścić jak najwięcej elementów, które potencjalnie doprowadzą do konwersji

Landing page nie jest ostatnią deską ratunku, służącą do pozyskania jakichkolwiek informacji od użytkowników. Jej głównym i jedynym celem jest zachęcenie do wypełnienia formularza. Właśnie dlatego, nie należy dawać odbiorcom zbyt wielu opcji do wyboru (np. poprzez prezentowanie większej liczby formularzy, zbędnych grafik, wideo itp.). Może to rozproszyć ich uwagę i obniżyć współczynnik konwersji. Na landing page prostota i minimalizm to podstawa sukcesu!

5 zasad bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm

Mit nr 7: Po wprowadzeniu, landing page nie wymaga już uwagi z mojej strony

W niniejszym artykule już wiele razy pojawiła się jedna, niezwykle istotna kwestia. Chodzi o nieustanne testowanie stosowanych metod działania. W końcu zawsze istnieje jeszcze jeden sposób, który pomoże w uzyskaniu lepszych rezultatów z posiadanych obecnie landing pages. Jeśli zamieścisz na serwerze świetnie przygotowaną stronę, lecz pozostawisz ją bez zmian, nadal możesz tracić wielu potencjalnych klientów. Landing page często stanowi podstawę internetowej strategii marketingowej – upewnij się, że uzyskujesz z niej tyle korzyści, ile to tylko możliwe.

Co adres e-mail mówi o Twojej firmie?

Czy znasz jakieś inne mity związane z landing page? Podziel się nimi w sekcji komentarzy!

Autor: Grupa Tense

Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Tylko teraz
89,00 zł
99,00
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  27 lip 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Firmy szukają nowych pracowników

  Firmy szukają coraz więcej nowych pracowników. Liczba ofert pracy w urzędach pracy rośnie. Jakie są przyczyny?

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych - raport NIK

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych. Z przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Gdańsku kontroli wynika, że miasta Gdynia, Kartuzy i Tczew inwestowały w infrastrukturę miejską, jednak nie w pełni zapewniły dostęp do niej osobom z utrudnionym poruszaniem się. Analizowały potrzeby i konsultowały je z mieszkańcami, jednak nie potrafiły egzekwować właściwych rekomendacji. Każda ze zbadanych przez NIK inwestycji miała jakąś przeszkodę, utrudniającą samodzielne przemieszczanie się po mieście.

  Ilu Polaków mieszka w domach jednorodzinnych a ilu w blokach?

  Dom jednorodzinny a mieszkanie w bloku. Marzenia o wyprowadzce z bloku do domu nie są w Polsce nowością. Już dziś w domach jednorodzinnych mieszka 55% rodaków – wynika z danych Eurostatu. Problem w tym, aby decyzję o wyprowadzce podjąć świadomie.

  Nie tylko negatywne skutki pandemii? [BADANIE]

  Według co czwartego Polaka pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych. Tak wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor.

  Kooperatywy mieszkaniowe - projekt ustawy w konsultacjach

  Kooperatywy mieszkaniowe. Projekt ustawy regulujący tworzenie kooperatyw mieszkaniowych zamieszczono 22 lipca 2021 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji i skierowano do konsultacji publicznych. Jego celem jest upowszechnienie kooperatyw mieszkaniowych, a przez to zwiększenie dostępności mieszkań. W projekcie zrezygnowano niestety z propozycji ulgi podatkowej dla członków kooperatywy mieszkaniowej.

  Mieszkanie Plus znów w ogniu politycznego sporu. Co to oznacza dla najemców?

  Mieszkanie Plus - Koalicja Obywatelska domaga się zwiększenia ochrony najemców programu. Jednak objęci nią byliby także najemcy mieszkań oferowanych przez prywatne firmy i fundusze. Istnieje ryzyko, że więcej by na tym stracili niż zyskali.

  Jakie są długi spółek giełdowych w 2021 r.?

  Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż zmniejszyło się zadłużenie spółek notowanych na giełdzie. Ile wynosi obecnie?

  Branża opakowań rośnie dzięki e-commerce [BADANIE]

  Pomimo wzrostu cen surowców branża opakowań rośnie w rekordowym tempie. Ważnym impulsem rozwoju pozostaje e-commerce.

  Społeczne agencje najmu od 23 lipca. Kto i jak może skorzystać z SAN?

  Społeczne agencje najmu. 23 lipca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom mogą już powstawać społeczne agencje najmu (SAN) – podmioty pośredniczące między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych. Kto i jak może skorzystać na działalności SAN?

  Ważny termin dla najemców centrów handlowych

  Covidowe prolongaty umów najmu można anulować tylko do 6 sierpnia 2021 r. Co z najemcami, którzy płacili czynsze?

  Fotowoltaika - skąd wziąć pieniądze?

  Fotowoltaika - skąd wziąć pieniądze na inwestycję? Z jakich programów korzystają Polacy? Czy fotowoltaika to oszczedności?

  Jak firmy MŚP oceniają wpływ pandemii na ich branże? [BADANIE]

  Co czwarta firma MŚP uważa, że pandemia pomoże rozwinąć ich branżę, a w produkcji – co druga. Tak wynika z 8. edycji Barometru COVID-19, realizowanego przez EFL.

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku – rekordowe 6 miesięcy

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku. Pierwsze półrocze 2021 roku było dla deweloperów najlepszym półroczem w historii. Notują oni rekordową sprzedaż i budują najwięcej mieszkań. Potężny popyt na mieszkania powoduje, że chociaż deweloperzy budują najwięcej w historii, to i tak ceny mieszkań idą w górę. Bardzo prawdopodobne, że deweloperów czeka najlepszy rok w historii.

  Lokalizacja mieszkania - co warto sprawdzić przed zakupem?

  Lokalizacja mieszkania. Tak naprawdę nie ma jednej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, na którym się znajdujemy czy jego stylu, sami możemy zdefiniować, czym jest tak naprawdę dobra lokalizacja. Nie ma jednego rozwiązania. Zupełnie inne potrzeby będą miały rodziny z małymi dziećmi, inne – ludzie już dojrzali, a jeszcze inne młodzi single. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę. Czym się kierować, szukając idealnego miejsca do zamieszkania?

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę - założenia projektu

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę. W Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, którego celem ma być umożliwienie budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 (do 90 m2 powierzchni użytkowej) bez konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę (ale w procedurze zgłoszenia), bez konieczności ustanawiania kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowy. Nowe przepisy mają wejść w życie w IV kwartale 2021 roku.

  Zmiana pozwolenia na budowę po 19 września 2020 r. - skutki

  Zmiana pozwolenia na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udzielił wyjaśnień odnośnie stosowania dotychczasowych przepisów Prawa budowlanego (obowiązujących przed nowelizacją, która weszła w życie 19 września 2020 r.) w zakresie zmiany pozwolenia na budowę.

  Kompleksowa informacja o wyrobach budowlanych

  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej Punktu kontaktowego do spraw wyrobów budowlanych pod adresem punkt-kontaktowy.gunb.gov.pl. Jak zadać pytanie?

  E-commerce wpływa na rozwój transakcji bezgotówkowych

  Co sprawia, że rynek płatności bezgotówkowych stale rośnie? Odpowiedź jest prosta: e-commerce.

  Audyt energetyczny przedsiębiorstwa - kto i jak powinien go przeprowadzić?

  Audyt energetyczny przedsiębiorstwa to procedura mającą na celu przeprowadzenie szczegółowych i potwierdzonych obliczeń dotyczących przedsięwzięć realizowanych na terytorium Polski, służących poprawie efektywności energetycznej oraz dostarczenie informacji o potencjalnych oszczędnościach energii osiągniętych w wyniku ich realizacji. Kto ma obowiązek przeprowadzić audyt energetyczny przedsiębiorstwa? Jaki jest zakres i termin tego audytu i jakie obowiązki informacyjne ciążą na obowiązanych przedsiębiorcach? Jakie kary grożą za brak audytu energetycznego przedsiębiorstwa?

  Tomasz Sętowski: W Polsce jest boom na sztukę [PODCAST]

  Czy pandemia zachwiała rynkiem dóbr luksusowych? Jak wygląda sytuacja na rynku dzieł sztuki? Czy Polacy chętnie w nią inwestują? W rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl), malarz Tomasz Sętowski wyjaśnia te kwestie i tłumaczy dlaczego udział w aukcjach młodej sztuki to dobry pomysł na inwestycje. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Branża turystyczna - długi i obawa przed lockdownem

  Branża turystyczna wciąż z długami obawia się kolejnego lockdownu. Przed wyjazdem na wakacje sprawdź organizatora wycieczki. Czy grozi mu opadłość?

  Nowa polityka klimatyczna UE (Fit for 55) to wyższe ceny energii

  Komisja Europejska przyjęła pakiet Fit for 55, aby dostosować politykę unijną do obniżenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. do 2030 roku w porównaniu z poziomami z 1990 roku. Efektem zmian w polityce klimatycznej UE będzie dalszy wzrost cen energii. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego dla najuboższych gospodarstw unijnych koszty emisji w transporcie i budynkach wzrosną średnio o 4,3 proc., w Polsce – aż o 14,3 proc. – Ceny wzrosną tym bardziej, im wolniej i bardziej ospale będziemy prowadzić transformację energetyczną – ocenia Izabela Zygmunt, starsza analityczka ds. energii i klimatu z WiseEuropa.

  Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu?

  Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu? Ten budowlany dylemat dyskutowany był już wielokrotnie. Przede wszystkim od strony technicznej. Zagadnieniu warto jednak przyjrzeć się bliżej, także pod kątem finansowym i skalkulować rzeczywiste koszty jednego i drugiego rozwiązania. Zwłaszcza, że obecna sytuacja rynkowa zmusza do tego, by na nowo przeliczyć wydatki związane z konstrukcją dachu. Kluczowe są tu zwłaszcza dwie kwestie: rosnące ceny drewna oraz usług dekarskich.

  Ceny rosną, Polacy chcą ograniczać wydatki

  Ceny rosną. Jednocześnie ponad 40 procent Polaków chce ograniczać wydatki. Tak wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

  Jak sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w okolicy? Ruszył system SI2PEM

  Poziom natężenia pola elektromagnetycznego - system SI2PEM. Każdy zainteresowany może już sprawdzić poziom natężenia pola elektromagnetycznego w swojej okolicy – szybko, wygodnie i za darmo, przez internet, z dokładnością do 1 metra kwadratowego. Ruszył SI2PEM, czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie Elektromagnetyczne (www.si2pem.gov.pl) - poinformowała 20 lipca 2021 r. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. System będzie aktualizowany wraz z kolejnymi danymi przekazywanymi przez podmioty obowiązane.