REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak sprawić, by czytelnicy wracali po więcej? - budowanie wartościowego bloga

budowanie bloga
budowanie bloga

REKLAMA

REKLAMA

Blogerzy często mają obsesję na punkcie liczb. Praktycznie codziennie sprawdzamy statystki stron, aby dowiedzieć się, ile nowych odwiedzin udało nam się uzyskać. Zbyt często rozpaczamy nad utratą kilku fanów na Twitterze czy Facebooku. Niestety, większość blogerów koncentruje się na niewłaściwych statystykach. Posiadanie bloga z dużą ilością odwiedzin to wartościowe aktywa, jednak najważniejsze jest to, jaki odsetek użytkowników regularnie powraca na Twoją stronę.

W Sieci można znaleźć wiele rad na temat tego, jak zoptymalizować blog, zwiększyć szybkość strony lub zdobyć popularność w mediach społecznościowych. Większość z tych pomysłów jest bardzo wartościowa, lecz jeśli użytkownik wejdzie na Twoją stronę, zostanie na niej przez trzy minuty i odejdzie na zawsze, prawdopodobnie nie przyniesie Ci to zbyt wiele pożytku.

REKLAMA

W rzeczywistości, powinniśmy się koncentrować na zachęcaniu czytelników do jak najczęstszego powrotu na blog i zbudowaniu bazy lojalnych subskrybentów.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dlaczego powracający użytkownicy są bardziej wartościowi?

REKLAMA

Blogowanie w pewnym sensie można porównać do biznesu – aby odnieść sukces, potrzebujesz odpowiedniej liczby klientów (czytelników). Praktycznie w każdej branży, sprzedaż obecnym klientom jest znaczenie łatwiejsza od eksploracji nowych rynków i stanowi klucz do długoterminowego sukcesu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyższy wskaźnik powrotów oznacza, że nie musisz już spędzać tak dużo czasu na przekonywaniu nowych klientów do Twojej oferty. Jednocześnie zaczynasz się koncentrować na zapewnieniu jak największej wartości obecnym użytkownikom. Wiesz, że doprowadzi to do rekomendacji Twojej oferty i kolejnych lukratywnych transakcji.

Regularni czytelnicy nie wymagają zachęcania do kliknięcia na najnowszy artykuł opublikowany na blogu. Wręcz przeciwnie, często nie mogą się doczekać nowych treści, ceniąc Twoją opinię i ekspertyzę. Innymi słowy – subskrybenci są najważniejszym aktywem każdego bloga.

Jak napisać regulamin sklepu internetowego?

Jak zachęcić do subskrybowania i ponownych wizyt na blogu

Stworzenie bloga, na który ludzie zechcą powrócić, zawsze sprowadza się do tworzenia znakomitej jakości treści. Jeśli nie kreujesz contentu, który jest pomocny i łatwy do przeczytania, najwyższy czas, aby przemyśleć stosowaną strategię.

Zakładając, że potrafisz pisać atrakcyjne teksty, możesz wykorzystać kilka sposobów na zachęcenie czytelników do częstszych powrotów na blog. Spójrzmy prawdzie w oczy – większość ludzi jest dość leniwa. Właśnie dlatego należy zapewnić im jak najłatwiejszy dostęp do nowych treści umieszczanych na blogu.

Czy wybór domeny wpływa na efektywność reklamy?

Aby zwiększyć odsetek powracających czytelników, możesz wykorzystać poniższe pomysły:

1. Czytniki RSS – nadal na topie

RSS przeżywa aktualnie prawdziwy renesans. Po tym, jak Czytnik Google został wyłączony, najpopularniejszy alternatywny program do obsługi RSS, Feedly zyskał kolejne 3 miliony użytkowników. Jeśli kanał RSS na Twojej stronie jest nieaktywny lub mało widoczny, zmuszasz czytelników do bezpośrednich powrotów na stronę. Niestety dla niektórych jest to zbyt duży wysiłek.

2. Formularz zapisu e-mail

REKLAMA

Generalnie, subskrybenci e-mail są warci znacznie więcej od subskrybentów RSS, ponieważ istnieje znacznie wyższe prawdopodobieństwo, że przeczytają nowo publikowane treści. Ludzie często używają czytników RSS dość nieregularnie, głównie dla rozrywki i często omijają nowe artykuły, jeśli akurat brakuje im czasu. E-maile mają wyższą postrzeganą wartość i istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną otwarte i przeczytane.

E-mail jest również bardziej personalny od wpisu na blogu i umożliwia dopasowanie wiadomości do poszczególnych czytelników. Dzięki temu możesz nawiązać bliższą relację z użytkownikami i poprawić współczynniki konwersji na stronie.

3. Media społecznościowe - przyszłość należy do social

Po zamknięciu Czytnika Google, wielu użytkowników zaczęło szukać alternatywnych sposobów na otrzymywanie informacji z ulubionych stron. Niektórzy z nich zupełnie przestali korzystać z czytników RSS. Publikowanie linków do bloga na Facebooku, Twitterze i Google+ zapewnia użytkownikom łatwy sposób utrzymywania kontaktu z Twoją stroną, zwiększa zaangażowanie i zachęca do interakcji.

Prowadzenie kont w mediach społecznościowych i umożliwianie użytkownikom dzielenia się nowymi wpisami na blogu, można zaliczyć do najlepszych sposobów na szybkie zwiększenie liczby fanów. Jeśli ktoś polubi Twoją stronę na Facebooku, działa to jak swego rodzaju rekomendacja, którą zobaczą kolejni potencjalni czytelnicy.

Jeśli posiadasz stronę internetową, która wymaga założenia konta i zalogowania się, media społecznościowe również mogą Ci pomóc w znacznym zwiększeniu liczby użytkowników. Logowanie za pomocą Facebooka, Google+ i Twittera jest aktualnie najpopularniejszą formą zapisu w Sieci.

Czy warto zarejestrować domenę podobną do Twojej konkurencji?


4. Nowe technologie - trzymaj rękę na pulsie

Technologie internetowe zmieniają się tak szybko, że trudno jest przewidzieć, co będzie kolejnym hitem i przyciągnie nowe rzesze fanów. Często dobrze jest poeksperymentować z nowymi metodami subskrypcji, w szczególności, jeśli ułatwiają one życie Twoich czytelników.

Jedną z takich opcji jest SpecificFeeds (http://www.specificfeeds.com/), który umożliwia dopasowanie czytnika RSS do indywidualnych potrzeb, poprzez dostarczanie użytkownikom tylko tych treści, które mogą ich zainteresować (w przeciwieństwie do tradycyjnego czytnika, który wyświetla wszystkie nowe treści pojawiające się na danej stronie).

Wraz z rozwojem technologii mobilnych, warto również zadbać o odpowiednią prezentację treści. Wszystkie artykuły, wpisy na mediach społecznościowych i e-maile powinny być dopasowane do najpopularniejszych rodzajów urządzeń mobilnych. Media mobilne to prawdziwa przyszłość Internetu, jednak większość stron nie jest aktualnie przygotowana na nadchodzącą rewolucję.

Jak otworzyć własny sklep internetowy – KROK PO KROKU

5. Plusy i minusy formularzy pop-up

Pop-upy wyszły z mody na początku XXI wieku, lecz aktualnie powracają ze zdwojoną siłą. Nowe technologie sprawiły, że są one lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Wiele badań udowodniło, że w znacznym stopniu poprawiają wskaźniki konwersji na stronie.

Pop-upy to nadal dość kontrowersyjny temat. Niektórzy uważają, że zawsze warto ich użyć, aby zapewnić większą liczbę subskrybentów e-mail. Inni uważają, że powinny być na zawsze usunięte z listy taktyk marketingowych.

Niestety, pop-upy są dość inwazyjne, mogą zniechęcić niektórych odbiorców i wywołać efekt odmienny do oczekiwanego. Na szczęście istnieje wiele sposobów na dostosowanie pop-upów i tym samym zmniejszenie poziomu irytacji czytelników.

Pierwszy z nich to wyskakiwanie pop-upu tylko podczas pierwszej wizyty czytelnika na Twojej stronie. Kolejny pomysł polega na wyświetleniu pop-upu tylko wtedy, gdy ktoś przeczytał cały artykuł i przeniósł się na sam koniec danej strony.

E-sklepy podbijają polski rynek

Zwiększanie liczby subskrybentów to klucz do sukcesu każdego bloga

Oprócz koncentracji na zwiększeniu ruchu, postaraj się również zachęcić okazjonalnych czytelników do częstszych powrotów na Twoją stronę. Jeśli uda Ci się pozyskać chociaż 1000 zaangażowanych czytelników, możesz powiedzieć, że blog osiągnął sukces.

W Sieci można znaleźć wiele historii sukcesu i blogerów zapewniających, że udało im się zwiększyć dzienną liczbę nowych subskrybentów o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset procent.

Zapewnienie popularności bloga wymaga sporo czasu i zaangażowania. Jeśli jednak jesteś w stanie podjąć regularne działania, z czasem, z pewnością przyciągniesz rzesze lojalnych fanów.

Czy sanepid może kontrolować e-sklepy?

Podsumowując:

  • Publikuj dobrej jakości treści i bezpośrednio zwracaj się do czytelników.
  • Udostępnij widoczny link do kanału RSS.
  • Umieść na stronie widoczny formularz zapisu na newsletter.
  • Dodaj do bloga przyciski umożliwiające dzielenie się treściami za pomocą mediów społecznościowych.
  • Miej na uwadze nowe technologie i sposoby udostępniania contentu.
  • Weź pod uwagę zastosowanie pop-upów.

Czy znasz inne pomysły na zwiększenie zaangażowania wśród czytelników bloga? Zapraszamy do komentowania!

Autor: http://www.grupa-tense.pl/.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

REKLAMA

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

REKLAMA

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

Powódź uniemożliwia realizację umowy? Sprawdź co można zrobić [Przykłady]

Jak powódź wpływa na wykonanie świadczeń umownych? Kiedy niezbędne będą rozstrzygnięcia poczynione przez sąd? Aktualne przepisy na praktycznych przykładach omawia radca Prawny Zbigniew Cieślak z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

REKLAMA