reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pensjonat > Pensjonat - finansowanie

Pensjonat - finansowanie

Chcąc otworzyć działalność gospodarczą, czy to w postaci pensjonatu, czy innej formie, warto rozważyć różne możliwości jej finansowania.

Kredyt

Podejmując decyzję o wzięciu kredytu ważne jest dokładnie przejrzenie ofert. Nie należy wybierać kredytu pochopnie, warto porównać oprocentowanie, wysokości marż pobieranych przez bank, a także skorzystać z profesjonalnego doradcy finansowego.


Doradcy Finansowi:
www.Expander.pl
www.OpenFinance.pl
www.Finamo.pl
www.xelion.pl
www.goldfinance.pl
www.profity.com.pl
www.bezplatnidoradcy.pl
www.ackfinanse.pl
www.kredytdlafirm.pl
www.kredytydlafirm.pl

Zapisz się na nasz Newsletter!

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Banki:
www.pkobp.pl
www.kredytbank.pl
www.bph.pl
www.millenium.pl
www.multibank.pl
www.citibank.pl
www.ingbank.pl
www.polbank.pl
www.lukasbank.pl
www.wbk.pl

Jak uzyskać środki na własną działalność gospodarczą?

Środki unijne

Aby otrzymać środki finansowe w formie dotacji unijnej trzeba spełnić szereg wymagań, z których  najważniejszym jest fakt, że zakładana działalność jest pierwszą działalnością osoby ubiegającej się o dotację.Natomiast osoby, które podejmują kolejną działalność gospodarczą, mogą ubiegać się o dotacje jako działający przedsiębiorcy. Planując otwarcie pensjonatu warto zastanowić się czy w Twoim regionie masz możliwość otrzymania środków unijnych w formie dofinansowania działalności gospodarczej.

Zakwalifikowanie do puli osób otrzymujących dofinansowanie składa się z dwóch etapów: szkolenia i złożenia wniosku wraz z biznesplanem.

Szkolenie podlega 2 warunkom

  1. przesłania formularza zgłoszeniowego do instytucji organizującej takie szkolenia, w którym podajemy dane o sobie – swoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i wiedzy z obszaru naszego przyszłego biznesu, o planowanej działalności i o rynku, na którym przyjdzie nam działać
  2. zgłoszenia się na rozmowę rekrutacyjną.

Po ukończeniu szkolenia należy złożyć wniosek o przyznanie dotacji wraz z biznesplanem.

Wiele ważnych i ciekawych informacji znajdziesz w Internecie. m.in. na stronie:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Firmom łatwiej pozyskać finansowanie

Leasing

Finansowanie inwestycji w przedsiębiorstwie w formie leasingu w stosunku do innych form finansowania daje wiele korzyści przedsiębiorcy.

Korzyści podatkowe

Leasing pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego), stanowiące spłatę określonej w umowie wartości przedmiotu leasingu, zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

W przypadku leasingu operacyjnego (najczęściej wybieranego przez małych i średnich przedsiębiorców), gdzie przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku leasingodawcy (finansującego), kosztem uzyskania przychodu jest pełna kwota rat oraz cała opłata wstępna. Raty leasingowe obniżają podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym, a więc i wydatki leasingobiorcy.

Uproszczone procedury

W przeciwieństwie do standardowych procedur kredytowych firmy leasingowe wymagają minimum formalności. Wymogi finansowe są dużo łagodniejsze. Najczęściej należy przedstawić podstawowe dokumenty ewidencyjne i finansowe firmy. Nie jest wymagane zabezpieczenie. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania jest krótki, często tylko kilkugodzinny.

Możliwość niewielkiego zaangażowania kapitału własnego

Leasing gwarantuje możliwość korzystania ze sprzętu bez konieczności angażowania większych nakładów finansowych. Firmy leasingowe oczekują niewielkich opłat wstępnych, często jest to 5-10% wartości sprzętu, zdarzają się też oferty firm leasingowych nie wymagających wpłaty początkowej.

Leasing tańszy od kredytu?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama