| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Będą kontrole firm zatrudniających Ukraińców

Aktualizacja: 18.12.2009

PIP i Straż Graniczna nie wie, ilu cudzoziemców ze Wschodu pracuje w Polsce. Powstanie centralny rejestr obcokrajowców, pracujących na oświadczeniach od polskich firm. Firmy zapłacą grzywnę, jeśli nie poinformują, czy cudzoziemiec stawił się do nich do pracy. »

Firmy łatwiej zatrudnią niepełnosprawnych

Aktualizacja: 18.12.2009

Pracodawca nie będzie musiał uzyskiwać opinii Państwowej Inspekcji Pracy, aby zatrudnić osobę niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. »

Firma wyda RMUA raz na kwartał

Aktualizacja: 17.12.2009

Pracodawca będzie mógł raz na kwartał wydawać swoim pracownikom druki RMUA potwierdzające wyliczenie składek na ubezpieczenie społeczne. Dzięki temu zmniejszą się obowiązki administracyjne oraz koszty ponoszone przez firmy. »

Firmy łatwiej ukarzą nierzetelnych pracowników

Aktualizacja: 17.12.2009

Świadkowie przestępstw i nadużyć w firmie, ujawniający to w sądzie, mają być chronieni. Resort sprawiedliwości rozważy wprowadzenie instytucji świadka incognito. Nie będzie ochrony danych dla osób bezpodstawnie szkalujących współpracowników. »

Kolejny parapodatek zapłacą producenci sprzętu RTV

Aktualizacja: 17.12.2009

Producenci i importerzy urządzeń RTV będą współfinansować Narodowy Instytut Audiowizualny. Od sprzedaży odtwarzaczy DVD, telewizorów i płyt kompaktowych przekażą 1 procent na Instytut. To niejedyna ustawa obciążająca producentów elektroniki obowiązkowymi opłatami. »

Są już nowe wzory e-deklaracji

Aktualizacja: 17.12.2009

Resort finansów opublikował dwa projekty rozporządzeń, w których zostały określone nowe wzory niektórych e-deklaracji oraz ich struktury. »

Więcej obowiązków dla sprzedawców olejów

Aktualizacja: 17.12.2009

Sprzedawca będzie zobowiązany do umieszczania w miesięcznym zestawieniu oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego dodatkowych danych. »

Google chce zakładać strony www polskim firmom

Aktualizacja: 18.12.2009

Amerykańska firma z branży internetowej Google zaproponuje polskim małym i średnim firmom darmowe założenie strony internetowej, bezpłatne szkolenia i budżet na kampanię reklamową w jej wyszukiwarce. Patronat honorowy nad akcją objęło ministerstwo gospodarki. »

500 mln zł dla firm z regionów zagrożonych kryzysem

Aktualizacja: 16.12.2009

Przedsiębiorstwa produkcyjne z regionów najbardziej zagrożonych kryzysem mogą liczyć na wsparcie Agencji Rozwoju Przemysłu. Pomoc otrzymają również firmy z sektorów innowacyjnych oraz firmy kolejowe. »

Umowa z podwykonawcą robót budowlanych powinna być zawierana na piśmie

Aktualizacja: 16.12.2009

Trybunał Konstytucyjny uznał, że sposób określenia umowy o roboty budowlane zawarte w kodeksie cywilnym są zgodne z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. »

Zabezpieczenie można złożyć bezterminowo

Aktualizacja: 16.12.2009

Okres, na jaki powinno być złożone zabezpieczenie akcyzowe, zależy od długości zezwolenia na prowadzenie działalności. »

Firmy chcą budować w Polsce centra usług

Aktualizacja: 16.12.2009

Coraz dłuższa kolejka firm ustawia się po unijne dotacje na budowę w Polsce centrów usług. Jeśli nie znajdą się dodatkowe pieniądze, to część z nich może nie mieć szans na wsparcie ze środków unijnych. »

Niejasne przepisy o zatrudnianiu na czas określony

Aktualizacja: 16.12.2009

Firmy mają problemy z zastosowaniem nowych przepisów o zatrudnianiu na czas określony. Regulacje, które miały pomóc przedsiębiorcom w praktyce są bardzo skomplikowane i budzą wiele wątpliwości. »

Firmy uzależniają premie pracowników od zysków

Aktualizacja: 15.12.2009

Powstające firmy coraz częściej uzależniają wysokość pensji pracowników od kondycji zakładu. Pracodawcy domagają się uproszczenia i przyspieszenia rejestracji układów zbiorowych pracy. Mimo trudnej sytuacji finansowej firmy coraz rzadziej wypowiadają układy zbiorowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »