REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Strajk BBC zakończony

REKLAMA

Po poniedziałkowym, największym od lat strajku BBC, szefowie tej renomowanej brytyjskiej korporacji podliczają we wtorek straty, związkowcy planują następne akcje, a widzowie z powrotem mają pełny dostęp do najświeższych informacji w publicznych stacjach radiowych i telewizyjnych.
Związkowcy twierdzą, że w strajku wzięło udział 13-15 tys. pracowników, czyli ponad połowa. Dyrekcja BBC twierdzi, że strajkujących było parę tysięcy mniej, czyli około 38 proc. Akcja zakończyła się o północy (we wtorek o godz. 1 w nocy czasu polskiego).

Przez cały strajkowy poniedziałek szefowie korporacji starali się ratować sytuację. Dyrektorzy działu informacji bieżących odczytywali skrócone serwisy wiadomości, w których opracowanie sami zresztą mieli znaczny wkład, a ton programom nadawały powtórki i wcześniej przygotowane audycje. Trzy związki zawodowe protestowały przeciwko ogłoszonym przez dyrektora generalnego Marka Thomsona planom redukcji personelu obejmującym 3.880 osób w ciągu trzech lat.

Chodzi też o inne plany dotyczące organizacji pracy, w tym przeniesienia części produkcji poza Londyn. Zarząd chce znaleźć dodatkowe pieniądze m.in. pozbywając się niektórych nieruchomości. Związki nie dają za wygraną i grożą kolejnym strajkiem, tym razem 48-godzinnym, 31 maja i 1 czerwca. Mówią, że odstąpią od tego zamiaru, jeśli dyrekcja zgodzi się na "poważne negocjacje".

Twierdzą, że teraz o negocjacjach nie może być mowy, bo wbrew deklaracjom kierownictwo zadowala się podaniem do wiadomości już podjętych decyzji. Dyrekcja stanowczo domaga się zrezygnowania z planowanego strajku. Tłumaczy, że firma potrzebuje zasadniczych reform, żeby przetrwać na rynku, zaś o konkretnych rozwiązaniach gotowa jest rozmawiać.

"Strajk był wielkim sukcesem" - uważa Jeremy Dear z centrali związkowej NUJ.

Dla przykładu podał placówkę BBC w Kabulu, gdzie trzech korespondentów przygotowało odpowiedni transparent i urządziło pikietę.

BBC to w Wielkiej Brytanii kilkanaście kanałów radiowych i telewizyjnych. Za granicą znane jest głównie z tzw. Serwisu Światowego Radia BBC w 43 językach, w tym po polsku, serwisu internetowego, a także satelitarnych kanałów telewizyjnych, jak BBC World, BBC Prime albo Animal Planet.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA