reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Opłacalne zatrudnienie

Opłacalne zatrudnienie

Dlaczego pracodawcy wolą płacić składkę na PFRON niż przyjmować do pracy osoby niepełnosprawne, zastanawiali się w Warszawie związkowcy, którzy przystąpili do grupy organizacji, działających na rzecz promocji zatrudnienia takich osób.

Wśród właścicieli firm funkcjonujących na otwartym rynku pracy wiedza na temat korzyści, jakie daje zatrudnianie niepełnosprawnych, jest wciąż niewielka. Tacy pracownicy kojarzą się im z niższą wydajnością pracy, uciążliwymi przywilejami pracowniczymi i wydatkami na tworzenie lub przystosowanie stanowisk pracy. Pracodawcy nie wiedzą, że mogą skorzystać na zatrudnianiu niepełnosprawnych, a nie ponosić z tego tytułu dodatkowe koszty.

Do kampanii mającej na celu uświadomienie pracodawcom, że zatrudnianie niepełnosprawnych jest opłacalne, postanowiły włączyć się związki zawodowe. W ramach inicjatywy wspólnotowej EQUAL, za pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego chcą, w 50 zakładach pracy z branży elektromaszynowej, propagować korzyści wynikające z zatrudniania niepełnosprawnych. Są to duże, liczące pond 250 pracowników firmy, które przeszły restrukturyzację i znów werbują do pracy.

Na taką promocyjną kampanię organizacje, które ją prowadzą, mogą wydać w tym roku 11,5 mln zł. Mają nadzieję, że w ten sposób ułatwią znalezienie pracy około 4,5 tys. osób niepełnosprawnych.

Marzena Jurczewska
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bolesław A. Dùllek

Prawnik, adwokat kościelny, ekspert w zakresie kościelnych procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama