Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu sfera budżetowa. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące sfera budżetowa.
Praca w budżetówce - czy się opłaca?
Aktualizacja: 04.03.2019
Praca w administracji państwowej może być dobrym wstępem do biznesu i większych pieniędzy. O ścieżkach kariery w sferze budżetowej mówi Jakub Gontarek, ekspert Konfederacji Lewiatan. »
Aktualizacja: 13.10.2018
Rząd przyjął projekt budżetu na 2019 rok, przedłożony przez ministra finansów. Najważniejszym celem polityki budżetowej prowadzonej przez Radę Ministrów jest utrzymanie stabilności finansów publicznych przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu gospodarczego oraz solidarnościowej polityki społecznej. »
Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r.
Aktualizacja: 30.09.2015
Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54,6 mld zł; deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,8 proc. PKB »
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy okołobudżetowej
Aktualizacja: 29.10.2014
Rada Ministrów przyjęła projekt tzw. ustawy okołobudżetowej, przedłożony przez ministra finansów związany bezpośrednio z projektem ustawy budżetowej na 2015 r. Projekt zawiera propozycje dotyczące ustalenia wysokości kwot ujętych w budżecie, w poszczególnych sektorach gospodarki. »
Możliwy wzrost ulgi podatkowej na dzieci w 2015 r.
Aktualizacja: 04.09.2014
3 września 2014 r. rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2015 r. Przedstawione propozycje obejmą m.in. wzrost ulgi podatkowej na dzieci. Równocześnie jednak nastąpi zamrożenie funduszu płac w budżetówce. »
Weszła w życie ustawa okołobudżetowa
Aktualizacja: 03.01.2014
1 stycznia 2014 r. weszła w życie ustawa okołobudżetowa, uzupełniająca budżet państwowy na 2014 r. i wspomagająca jego realizację. Jakie zmiany zaczęły obowiązywać? »
Budżet państwa na 2013 rok przyjęty przez Radę Ministrów
Aktualizacja: 28.09.2012
27 września 2012 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na 2013 rok. Deficyt budżetowy ma nie przekroczyć 35,5 mld zł. Zamrożony pozostanie fundusz wynagrodzeń we wszystkich jednostkach państwowej sfery budżetowej. »
Polska będzie musiała oszczędzać
Aktualizacja: 19.03.2012
Polska przystąpiła do paktu fiskalnego, który zobowiązuje do oszczędzania. Narzucenie nam szczególnej dyscypliny finansowej nie oznacza braku problemów z oszczędzaniem. Rozsądny oszczędzający nie powinien wydawać więcej niż zarabia. »
Najważniejsze transakcje na rynkach finansowych
Aktualizacja: 11.03.2012
Na rynkach finansowych nastąpiła korekta. Trudno powiedzieć, ile czasu rynkom finansowym zajmie odreagowanie. Finansowanie długu nie upraszcza sytuacji. »
Jak wysokie dywidendy wypłacą spółki?
Aktualizacja: 14.02.2012
W tym roku można spodziewać się rekordowo wysokiej wartości dywidend, które przyjdzie wypłacić spółkom z udziałem Skarbu Państwa. Niestety jeżeli państwo jest akcjonariuszem w danej spółce, może chcieć zwiększyć swoje przychody, podnosząc podatek. Taka polityka negatywnie odbiłaby się na spółkach z udziałem Skarbu Państwa. »
Rynek długu z perspektywy minionego roku
Aktualizacja: 03.01.2012
W 2011 roku z rynkiem długu były ściśle powiązane trzy czynniki. Mowa tu o inflacji, interwencji władz monetarnych na rynkach finansowych, wraz z aktywnością polityków i fiskusa oraz o czynnikach zewnętrznych. Nie bez znaczenia pozostawały również rynkowe stopy procentowe. »
Jakie perspektywy mają rynki finansowe?
Aktualizacja: 19.12.2011
Rynkom finansowym potrzebny jest wzrost gospodarczy – bez niego nie zdołają wyjść z pułapki zadłużenia. Poprawa koniunktury gospodarczej pozwoliłaby zapewnić odpowiednią aktywność na rynku finansowym. Szczególne ryzyko, związane z rynkami finansowymi, wystąpi w pierwszym półroczu. »
Spowolnienie gospodarcze a wysokość stóp procentowych
Aktualizacja: 09.12.2011
Recesja jest dużym zmartwieniem światowych gospodarek. Tymczasem Rada Polityki Pieniężnej największą wagę przywiązuje do inflacji, a nie hamowania tempa wzrostu gospodarczego. Mamy jeszcze szansę uchronić polską gospodarkę przed recesją. »
Rynek finansowy a problemy Włoch
Aktualizacja: 14.11.2011
Trudno oczekiwać, aby sytuacja we Włoszech stała się obojętna dla rynków finansowych. Rynkom finansowym może nie wystarczyć decyzja Silvio Berlusconiego i jego partii. W trzecim tygodniu listopada sprawa Włoch powinna wciąż oddziaływać na rynki finansowe. »
Jak prosperuje giełda w Nowym Jorku?
Aktualizacja: 02.11.2011
Jeśli nie liczyć kilku egzotycznych parkietów, największe szanse na zakończenie roku na plusie ma giełda w Nowym Jorku. Gorsze są perspektywy dla europejskich inwestorów. »
5 dobrych praktyk w zarządzaniu tranzycją biznesową na odległość
Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »