Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu alkohol. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące alkohol.
Już wkrótce sprzedaż alkoholu przez internet może stać się faktem
Aktualizacja: 26.08.2020
O umożliwieniu w Polsce sprzedaży alkoholu przez Internet mówiło się od dawna. Jednak dopiero sytuacja związana z pandemią sprawiła, że grupa posłów złożyła w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Jeśli zostanie przyjęty, już wkrótce sprzedawcy obudzą się w nowej rzeczywistości. Czy są na nią przygotowani? »
Sprzedaż alkoholu w budynku - decyzja wspólnoty mieszkaniowej w głosowaniu obiegowym
Aktualizacja: 03.02.2020
Czy zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku może zostać wyrażona przez wspólnotę mieszkaniową w głosowaniu obiegowym? Zdaniem RPO tylko wówczas, gdy wszyscy członkowie wspólnoty mają szansę wziąć udział w głosowaniu. Co w przypadku, gdy nie wszyscy zostali poinformowani? »
Czy można spożywać alkohol w samochodzie?
Aktualizacja: 15.05.2019
Nie ma żadnych przeciwwskazań do spożywania alkoholu w samochodzie. Mimo wszystko właściciel musi pamiętać o kilku zasadach. »
Policja podsumowała akcję "Znicz 2018"
Aktualizacja: 06.11.2018
Tegoroczny długi weekend listopadowy zebrał swoje żniwo. Policja podsumowała akcję "Znicz 2018". »
5 powodów najczęściej skłaniających kierowców do jazdy po alkoholu
Aktualizacja: 06.11.2018
Niestety, w Polsce wciąż zbyt wielu kierowców wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jakie jest 5 powodów najczęściej skłaniających kierowców do jazdy po alkoholu? »
Aktualizacja: 15.03.2018
Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić zakaz reklamy piwa w ciągu dnia. Zdaniem Pracodawców RP to pozorowanie walki z nadużywaniem alkoholu. »
Ograniczenia sprzedaży alkoholu
Aktualizacja: 10.01.2018
Parlament pracuje nad ograniczeniem sprzedaży alkoholu a także generalnym zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jaki kształt mają projektowane przepisy? »
Trwają prace nad projektem o ograniczeniu sprzedaży alkoholu
Aktualizacja: 24.11.2017
W czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw. Projekt wprowadza m.in. możliwość ograniczenia przez gminy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach i zakaz picia alkoholu w miejscu publicznym, za wyjątkiem wyznaczonych do tego miejsc. »
Aktualizacja: 21.11.2017
Ministerstwo Finansów planuje obniżkę akcyzy na piwo. Zdaniem przedstawiciela browarów rzemieślniczych Marka Kamińskiego na tej zmianie najbardziej zyskają duże browary regionalne, a najmniej - małe, rzemieślnicze. »
Udział w imprezie pożegnalnej kolegi z pracy a zwolnienie dyscyplinarne
Aktualizacja: 09.01.2018
Czy udział pracowników w prywatnym spotkaniu okolicznościowym odbywanym w zakładzie pracy za zgodą pracodawcy po godzinach pracy, połączonym ze spożywaniem alkoholu, stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i uzasadnia rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem w trybie art. 52 § 1 pkt 1 kodeksu pracy? »
Zezwolenie na sprzedaż alkoholu – warunki uzyskania
Aktualizacja: 13.10.2017
Prowadzenie działalności gospodarczej opartej na sprzedaży napojów alkoholowych wymaga zgromadzenia odpowiednich zezwoleń i uprzednio wystosowania o nie wniosków do właściwych organów. Choć cała procedura nie jest nadmiernie skomplikowana, dla początkujących przedsiębiorców formalności mogą stać się lekkim utrapieniem. Warto zatem przewertować przepisy w celu uniknięcia grzywny czy też zakazu kontynuowania obrotu. »
Rząd pracuje nad przepisami, które mają ograniczać reklamy alkoholu
Aktualizacja: 12.06.2017
Rząd przygotowuje nowe regulacje, które mają na celu zmniejszenie konsumpcji alkoholu w Polsce. Nowe przepisy mają dotyczyć m.in. reklam alkoholu. »
Czy można prowadzić samochód po jednym piwie?
Aktualizacja: 05.06.2017
Czy można prowadzić samochód po jednym piwie? Konkretna odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna. Nie można. »
Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu
Aktualizacja: 26.09.2016
Praktycznie każdy polski kierowca wie, że za prowadzenie samochodu po spożyciu większej ilości alkoholu, grozą poważne sankcje karne. Dość powszechna jest też wiedza o dopuszczalnym stężeniu alkoholu we krwi (< 0,2 promila). Znacznie mniejsza liczba kierowców zdaje sobie sprawę, że obowiązujące przepisy rozróżniają stan wskazujący na spożycie alkoholu (stan po spożyciu alkoholu) oraz stan nietrzeźwości. Kierowca znajdujący się w każdym z tych stanów, będzie zagrożony różnymi konsekwencjami karnymi w razie wypadku lub kontroli drogowej. Dla klientów powodujących wypadki „po kieliszku”, wyrozumiali nie są też ubezpieczyciele. Nawet stosunkowo niewielkie stężenie alkoholu we krwi lub wydychanym powietrzu, uprawnia firmę ubezpieczeniową do roszczenia o zwrot kwoty wypłaconej z OC. »
Dlaczego liczba wypadków w Polsce z udziałem pijanych maleje?
Aktualizacja: 23.08.2016
W ostatnim roku liczba wypadków, w tym komunikacyjnych, z udziałem pijanych osób maleje. Gdzie można szukać przyczyn tego trendu? »
HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji