reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Samoprzylepne banderole na puszki

Samoprzylepne banderole na puszki

Resort finansów wprowadził nowy wzór banderoli na puszki zawierające wyroby spirytusowe i winiarskie. Dotychczas sposób oznaczania tak pakowanych wyrobów wskazywał właściwy do spraw znaków akcyzy naczelnik urzędu celnego. Czy samoprzylepne banderole zastąpią dotychczas stosowane?

Rozporządzenie z 12 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz. U. poz. 1095) wprowadza możliwość oznaczania samoprzylepnymi banderolami wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach bez konieczności składania wniosku o wskazanie sposobu nanoszenia banderol na nietypowe opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych.

Samoprzylepne banderole na puszki zostaną wprowadzone jako alternatywny sposób oznaczania, gdyż nowe przepisy pozostawiają możliwość oznaczania wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach dotychczas stosowanymi banderolami, oczywiście po uprzednim wskazaniu przez naczelnika urzędu celnego właściwego sposobu ich nanoszenia.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Rozporządzenie zmienia także wzór upoważnienia do odbioru banderol podatkowych i legalizacyjnych. Nowy wzór umożliwi odbiór więcej niż jednego rodzaju banderol w ramach tej samej grupy wyrobów. Do wyczerpania nakładów druków formularzy, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2015 r., mogą być stosowane dotychczasowe wzory upoważnień do odbioru.

Rozporządzenie wejdzie w życie 20 września 2014 r.

Wzór banderoli podatkowej samoprzylepnej na opakowania jednostkowe (puszki) wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów spirytusowych:

Wzór banderoli podatkowej samoprzylepnej na opakowania jednostkowe (puszki) wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów winiarskich a wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów:

Koncesja na alkohol - terminy

Rysunek przedstaw a sposób umocowania samoprzylepnej banderoli na puszkę. Banderola samoprzylepna podatkowa i legalizacyjna o wymiarach 45 × 21 mm umieszczana jest bezpośrednio na wieczku puszki w taki sposób, że jej krótsza część znajduje się na kluczyku służącym do otwarcia opakowania, a dłuższa część przecina perforację wieczka.

Zobacz: Sprzedaż alkoholu przez internet - czy możliwa?

Jak uzyskać koncesję na alkohol?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama