| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Samoprzylepne banderole na puszki

Samoprzylepne banderole na puszki

Resort finansów wprowadził nowy wzór banderoli na puszki zawierające wyroby spirytusowe i winiarskie. Dotychczas sposób oznaczania tak pakowanych wyrobów wskazywał właściwy do spraw znaków akcyzy naczelnik urzędu celnego. Czy samoprzylepne banderole zastąpią dotychczas stosowane?

Rozporządzenie z 12 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz. U. poz. 1095) wprowadza możliwość oznaczania samoprzylepnymi banderolami wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach bez konieczności składania wniosku o wskazanie sposobu nanoszenia banderol na nietypowe opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych.

Samoprzylepne banderole na puszki zostaną wprowadzone jako alternatywny sposób oznaczania, gdyż nowe przepisy pozostawiają możliwość oznaczania wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach dotychczas stosowanymi banderolami, oczywiście po uprzednim wskazaniu przez naczelnika urzędu celnego właściwego sposobu ich nanoszenia.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Rozporządzenie zmienia także wzór upoważnienia do odbioru banderol podatkowych i legalizacyjnych. Nowy wzór umożliwi odbiór więcej niż jednego rodzaju banderol w ramach tej samej grupy wyrobów. Do wyczerpania nakładów druków formularzy, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2015 r., mogą być stosowane dotychczasowe wzory upoważnień do odbioru.

Rozporządzenie wejdzie w życie 20 września 2014 r.

Wzór banderoli podatkowej samoprzylepnej na opakowania jednostkowe (puszki) wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów spirytusowych:

Wzór banderoli podatkowej samoprzylepnej na opakowania jednostkowe (puszki) wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów winiarskich a wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów:

Koncesja na alkohol - terminy

Rysunek przedstaw a sposób umocowania samoprzylepnej banderoli na puszkę. Banderola samoprzylepna podatkowa i legalizacyjna o wymiarach 45 × 21 mm umieszczana jest bezpośrednio na wieczku puszki w taki sposób, że jej krótsza część znajduje się na kluczyku służącym do otwarcia opakowania, a dłuższa część przecina perforację wieczka.

Zobacz: Sprzedaż alkoholu przez internet - czy możliwa?

Jak uzyskać koncesję na alkohol?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Wąsikowska

Aplikantka III roku aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »