REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy wiesz jak uczyć się języków obcych?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 LingoLab.pl
Internetowa Szkoła Językowa
Czy wiesz jak uczyć się języków obcych?
Czy wiesz jak uczyć się języków obcych?

REKLAMA

REKLAMA

Nauki języków obcych podejmują się zarówno osoby młode jak i dorosłe, mające już liczne obowiązki zawodowe. Bez względu na motywację do kształcenia, każdemu przyda się garść użytecznych porad, dzięki którym języki obce przestaną być takie obce.

Na początek, dobrym posunięciem jest chwila namysłu nad kierunkiem oraz celem nauki – czy robimy to dla satysfakacji, samorozwoju, a może głównie dla podniesienie kwalifikacji. W żadnym przypadku nie ma drogi na skróty, ale jeśli wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam używać języka, łatwiej jest się przygotować, np. do rozmowy biznesowej. Absolutną podstawą jest gramatyka i sukcesywne bogacenie się o potrzebny zakres słownictwa, dajmy na to, związanego z ekonomią.

REKLAMA

Wskazówki w pigułce

  • Ok. 1500-2000 słów wystarczy by swobodnie porozumiewać się po angielsku, natomiast do płynnego czytania trzeba znać aż 4500 słów.
  • Szacuje się, że j. angielski składa się z blisko 600 000 wyrazów, a najczęściej stosowanym jest przedimek ,,the”.
  • Lepiej poświęcić na naukę codziennie 20 minut niż kilka godzin raz w tygodniu.
  • Niemowlaki mogą być dwujęzyczne – rozróżniają dźwięki w różnych językach. Maluchy oswojone z dwoma językami szybciej dostosowują się do nieoczekiwanych zmian podczas zabawy niż dzieci władające tylko jednym językiem.

Przeczytaj również: Czy warto szkolić pracownika?

  • To prawda, że im wcześniej zaczynamy naukę języka, tym łatwiej – nie należy jednak przywiązywać do tego zbyt dużą wagę i przede wszystkim uwierzyć w siebie. Cierpliwość i systematyczność to podstawa i nie jest to wyłącznie kwestia talentu. Pamiętaj, że lepiej jest uczyć się codziennie chociaż przez pół godziny niż przerabiać obszerny materiał zaledwie raz w tygodniu.
  • Znajdź przyjaciela do korespondencji – umów się z koleżanką lub kolegą albo nawiąż listowną znajomość z kimś z zagranicy. Będzie to świetną motywacją do częstego pisania. Nie zrażaj się tylko błędami, praktyka to najlepsza metoda na wyuczenie poprawnych mechanizmów gramatyki.
  • Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś od zaraz stał się tłumaczem! Oczywiście na własny użytek, przekładanie krótkich tekstów, np. z angielskiego na polski, a potem na odwrót, to efektywny sposób diagnozowania błędów, które należy wykluczyć oraz ćwiczenia pisowni. 

Polecamy serwis Szkolenia

Nastawienie do nauki języków obcych bez wątpienia ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o kwestię systematyczności. Pomocnych wskazówek jest bez liku, jednak na nic się one zdadzą dla osoby, która nie postara się o ich regularne stosowanie. Motywacja jest więc głównym kluczem do sukcesu.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA