Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu gaz ziemny. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące gaz ziemny.
Tańszy gaz dla gospodarstw domowych w 2021 roku
Aktualizacja: 18.12.2020
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny, zgodnie z którą od nowego roku za gaz zapłacimy blisko 4,5 proc. mniej. To już trzecia obniżka cen gazu, jaką zatwierdził Urząd dla gospodarstw domowych w ciągu roku. »
Ponad 300 mln złotych na rozwój gazownictwa
Aktualizacja: 02.09.2020
Tylko do 9 października można zgłaszać nowatorskie pomysły na rozwój polskiego sektora gazowego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia INGA. To konkurs dla przedsiębiorców i naukowców. Inicjatywę realizują Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. »
Jak oszczędzać koszty na dostawach energii i gazu w przemyśle
Aktualizacja: 30.07.2020
Zarządzanie zakupami energii elektrycznej oraz gazu ziemnego niesie za sobą wiele wyzwań dla przedsiębiorstw, szczególnie gdy stanowią one duży udział w firmowych kosztach. Przy odpowiednim zarządzaniu i elastycznym modelu zakupowym przedsiębiorstwu uda się oszczędzić, jeśli umiejętnie wykorzysta zmienność rynku i wahania cen. Jak to zrobić? »
Auta zasilane gazem CNG nie są ekologiczne?
Aktualizacja: 03.03.2016
Gazoport w Świnoujściu - kiedy zawinie pierwszy statek?
Aktualizacja: 19.08.2015
W gazoporcie w Świnoujściu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obecnie malowane są dwa zbiorniki na skroplony gaz ziemny (LNG). W fazie końcowej są również negocjacje inwestora z wykonawcą gazoportu w kwestii aneksu do umowy na realizację inwestycji. Pierwszy statek z LNG zawinie do portu jeszcze w tym roku. »
Zmiana sprzedawcy gazu - krok po kroku
Aktualizacja: 19.08.2014
Każdy konsument ma prawo dokonać wyboru sprzedawcy paliw gazowych. Procedura zmiany sprzedawcy określona została w rozporządzeniu systemowym. Dystrybutor opracowuje szczegółową procedurę zmiany sprzedawcy i udostępnia ją w swojej siedzibie oraz publikuje ją na swojej stronie internetowej. W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu? »
Przyłączenie budynku do sieci gazowej
Aktualizacja: 19.08.2014
Przyłączenie do sieci następuje na podstawie umowy, po spełnieniu warunków przyłączenia do sieci. W jaki sposób przyłączyć budynek do sieci gazowej? »
Przyłącze gazowe do domu jednorodzinnego – kwestie formalnoprawne
Aktualizacja: 20.03.2012
Przyłączenie domu jednorodzinnego do sieci gazowej wymaga dopełnienia wielu formalności. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy spełniamy wymogi określone przepisami prawa budowlanego i energetycznego, a także te ustalone przez dostawcę gazu. Procedura wykonania przyłącza trwa kilka miesięcy. »
Gdzie należy umieścić zbiornik z gazem?
Aktualizacja: 04.04.2011
Decydując się na ogrzewanie domu gazem płynnym należy sprawdzić czy działka, na której znajduje się budynek jest odpowiednia do tego, by na niej umieścić zbiornik z gazem. Oprócz spełnienia wymagań co do lokalizacji wg Warunków Technicznych, które dają nam wybór pomiędzy podziemnym i naziemnym zbiornikiem, należy również zdecydować czy zbiornik kupimy na własność, wypożyczymy czy weźmiemy w dzierżawę. »
Jak wykonać przyłącze do sieci gazowej? – wymagania
Aktualizacja: 04.04.2011
Wykorzystanie gazu ziemnego do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody czy gotowania, jest jednym z bardziej opłacalnych sposobów. Jeśli istnieje taka możliwość, bardzo dobrze jest skorzystać z tego. O tym czy takie rozwiązanie w ogóle wchodzi w grę dowiemy się po złożeniu wniosku u dostawcy gazu o wydanie warunków technicznych i ekonomicznych wykonania przyłącza. »
Co wybrać: gaz płynny czy ziemny?
Aktualizacja: 05.01.2012
Decydując się na ogrzewanie domu gazem należy sprawdzić czy nie jest możliwe przyłączenie budynku do sieci gazowej dostarczającej gaz ziemny, który jest tańszy i wygodniejszy w eksploatacji niż jak to jest w przypadku gazu płynnego. Wyboru nie mamy, gdy gazociąg znajduje się zbyt daleko od działki. »
Aktualizacja: 21.01.2011
Energię można czerpać z wielu źródeł. Z którego Państwo skorzystają – zależy z jednej strony od potrzeb. Z drugiej strony, jest to zależne od zaopatrzenia i uwarunkowań technicznych. »
Który nośnik energii jest najlepszy: gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna?
Aktualizacja: 22.12.2010
Gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna? A może jeszcze trochę energii słonecznej? Wybór właściwego nośnika energii zależy w głównej mierze od wymogów i życzeń użytkownika instalacji. Ale częściowo także od warunków budowlanych i możliwości zaopatrzenia. »