REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kod QR – pomost między światem rzeczywistym a wirtualnym

Kod QR – pomost między światem rzeczywistym a wirtualnym
Kod QR – pomost między światem rzeczywistym a wirtualnym

REKLAMA

REKLAMA

Kody QR to bardzo skuteczny instrument w mobilnym marketingu. Wykorzystanie kodów QR w promocji pozwala połączyć zalety klasycznej reklamy w świecie rzeczywistym (bilboardy, prasa drukowana, katalogi i ulotki) z atutami interaktywnej reklamy w Internecie.

Kod QR – pomost między światem rzeczywistym a wirtualnym

Kody QR – reklama i informacja

W ostatnim czasie obserwujemy ogromną popularność kodów QR. Można je spotkać praktycznie w każdym miejscu. W głównej mierze służą do reklamy i promocji, lecz wykorzystywane są również do przekazywania informacji. Skrót QR wywodzi się z języka angielskiego (Quick Response, czyli szybka odpowiedź). Kod QR, mimo że wyglądem przypomina nieco kod kreskowy, to reprezentuje kompletnie inną technologię. To alfanumeryczny kod graficzny, którego autorem jest japońska firma Denso-Wave. Kody QR mają kształt kwadratów. Te bardzo charakterystyczne w wyglądzie symbole, pozwalają kodować znaki w różnych językach. Dzięki nim możemy przekierować użytkownika pod konkretny adres internetowy. Odczytywanie kodów QR odbywa się przy pomocy wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych takich jak tablety, telefony komórkowe czy palmptopy. Wystarczy tylko specjalna aplikacja, potrafiącą odczytywać i przetwarzać kody QR.

REKLAMA

Nowe sposoby na przekaz informacji

Kody QR – proste i funkcjonalne rozwiązanie

Kody QR swą popularność zawdzięczają nie tylko ogromnym możliwościom, jakie daje marketing mobilny, ale także prostocie działania. Aby odczytać kod QR, należy przyłożyć np. smartfon posiadający specjalną aplikację i zeskanować kod. Skanowanie kodów QR przypomina robienie zdjęć. Kod QR musi być widoczny na całym ekranie naszego telefonu. To powoduje, że telefon trzeba przyłożyć dość blisko do miejsca, z którego chcemy odczytać informację. Po zeskanowaniu kodu najczęściej zostajemy przekierowani na konkretną stronę internetową. Oczywiście miejsce przekierowania będzie zależało od celu, w jakim został użyty konkretny kod QR.

Kody QR w praktyce mogą spełniać wiele funkcji:
- dostęp do aplikacji - to najczęściej wykorzystywana możliwość w świecie mobilnym. Na przykład na ulotce banku, informującej o wersji mobilnej konta, znajdziemy kod QR, dzięki któremu będziemy mogli szybko i sprawnie pobrać aplikację na smartfona.
- informacja - kody QR doskonale sprawdzają się w zakresie rozpowszechniania różnego rodzaju przekazów. Na materiałach informacyjnych wielu instytucji znajdziemy kody QR, dzięki którym uzyskamy dodatkowy pakiet niezbędnych danych. Przykładowo na broszurach linii kolejowych odnajdziemy kod QR, po którego zeskanowaniu otrzymamy dokładny rozkład jazdy lub informację o sprzedaży biletów. W tym zakresie kody znajdziemy nie tylko na materiałach informacyjnych, ale także na zarządzeniach i obwieszczeniach. Funkcja informacyjna wykorzystywana jest także przez organizacje komercyjne. Na wielu opakowaniach znajdziemy kod QR, który odeśle nas do strony internetowej, gdzie dostępnych jest więcej informacji o produkcie.
- promocja - kody QR bardzo często wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju promocjach. Tą drogą rozsyłane są nie tylko informacje o okazyjnych cenach wybranych produktów, ale także bony promocyjne upoważniające do zakupów w korzystnych cenach. Kody QR używane są także w konkursach promocyjnych. Tutaj nośnikami informacji mogą być wszelkiego rodzaju materiały drukowane oraz prasowe.
- rozszerzenie możliwości klasycznej reklamy - kody QR pozwalają rozszerzyć możliwości klasycznej reklamy drukowanej. Po zeskanowaniu kodu umieszczonego w reklamie prasowej, klient zostaje przekierowany na stronę internetową. Najczęściej rozszerzeniem prasowej reklamy są wszelkiego rodzaju materiały multimedialne.
- sprzedaż - kod QR to doskonałe narzędzie w e-commerce. Po zeskanowaniu kodu, użytkownik zostaje przekierowany na stronę sklepu internetowego, gdzie może bezpośrednio dokonać zakupu interesującego go przedmiotu. Mając konto mobilne, proces zakupu ogranicza się do jednego kliknięcia. Warto tylko pamiętać, aby klient został przeniesiony na podstronę konkretnego produktu, a nie na stronę główną sklepu. Poszukiwanie przedmiotu może go odwieść od zakupu. Aby zachęcić klienta do nabycia danego towaru, kody QR można zamieszczać praktycznie wszędzie, od ulotek i katalogów firmy, poprzez reklamy w prasie, a na plakatach typu City Light kończąc.
- feedback - coraz częściej kody QR są wykorzystywane do zbierania informacji zwrotnej od klientów. Linie lotnicze, zamieszczając kod na bilecie, mogą szybko (praktycznie zaraz po zakończeniu lotu) uzyskać informacje o wrażeniach i ocenie obsługi klienta. Pasażer po zeskanowaniu kodu, zostaje przeniesiony na stronę, gdzie znajdzie 3-4 krótkie pytania, na które może w ciągu 1 minuty odpowiedzieć.

Popularność przekazów reklamowych online

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowanie

Kody QR to narzędzie o rewolucyjnym charakterze. Pozwalają w szybkim czasie „przenosić” klienta ze świata rzeczywistego do wirtualnego. Ponadto można dokładnie zmierzyć, ile osób zapisało się na tę „wyprawę”. Firma ma dokładną informację, jak często i kiedy kod był skanowany. Zna także liczbę osób, która zeskanowała kod i dokonała zakupu w sklepie internetowym. Dzięki temu sklepy internetowe mogą na bieżąco śledzić, które produkty cieszą się zainteresowaniem w danym okresie. Kody QR to także doskonałe rozwiązanie dla klientów. Teraz zakupów mogą dokonywać jeszcze szybciej i prościej. W chwili obecnej z kodów znacznie częściej korzystają firmy niż klienci - wynika to z niewielkiej jeszcze wiedzy użytkowników, dotyczącej działania kodów. Zwiększenie tej świadomości wśród klientów to zadanie dla przedsiębiorców.

Produkt placement, czyli lokowanie produktu

Źródło: http://www.grupa-tense.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA