REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezenty świąteczne dla pracowników

prezenty dla pracowników
prezenty dla pracowników
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Święta to czas, który spędzany nie tylko w rodzinnym gronie. Zanim będziemy mogli odpoczywać przy kominku z gorącą aromatyczną herbatą czeka nas jeszcze firmowa Wigilia. Jakie niespodzianki możemy przygotować dla swoich współpracowników, żeby dopasować je do ich preferencji i nie popełnić faux pas?

Podpowiadamy, dlaczego warto pamiętać o świętach oraz dawaniu upominków zarówno w domu jak i w pracy. Podsuwamy pomysły na prezenty dla współpracowników. Wskazujemy jak przetrwać firmową Wigilię, tak aby każdy mógł z przyjemnością rozpocząć nadchodzące święta, a potem z uśmiechem i zaangażowaniem wrócić do pracy.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Liczy się pamięć

Wręczanie prezentów i wspólne obchodzenie Wigilii w firmie ma pozytywny wydźwięk w komunikacji wewnętrznej. Współpracownicy mają możliwość spotkania i rozmowy, która nie dotyczy wyłącznie tematów zawodowych i branżowych. Dzięki temu czują się lepiej w swoim środowisku pracy, co przekłada się na wzrost ich zaangażowania w powierzone im zadania. Pamięć o świętach i wręczaniu drobnych podarunków jest też elementem kształtującym wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy, zaangażowanego w kontakt pomiędzy zatrudnionymi osobami.
Przekazywanie gwiazdkowych upominków pracownikom to miły gest. Pokazujemy, że interesujemy się nimi i w znacznym stopniu zawdzięczmy im funkcjonowanie firmy. Pamiętamy, że pracownik jest częścią zespołu i społeczności, która powstaje w środowisku pracy. W ten sposób zyskujemy opinię dobrego pracodawcy – mówi Katarzyna Michałowska, project manager firmy Super Prezenty.

Jak rozliczyć świąteczne prezenty dla kontrahentów?

Zmiana tradycji

REKLAMA

Przełammy rutynę i wyjątkowo w tym roku nie wybierajmy eleganckich zestawów biurowych czy książek. Dbając o przyjazną atmosferę doceniamy wszystkich, którzy z nami współpracują. Wystarczy drobny gest w postaci świątecznego upominku. Postawmy na oryginalny pomysł. Zastąpmy kolejny gadżet czymś, co zaskoczy pracowników – np.: przeżyciami. Udowodnijmy, że jesteśmy twórczy i potrafimy zaskakiwać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie obawiajmy się, że nasi współpracownicy są przyzwyczajeni do dostawania książek pod choinkę. Warto zmienić tradycję i pokazać się w firmie w innym świetle - jako osoby pełne pomysłów, od których inni mogą czerpać inspiracje. Kiedy podarujemy swoim pracownikom vouchery na różnego rodzaju atrakcje możemy być pewni, że w ich oczach staniemy się kreatywni  – dodaje Katarzyna Michałowska.

Czas pracy w okresie świątecznym

Jakie prezenty wybrać?

Zrezygnujmy z rutynowego darowania bonów na zakupy czy koszy pełnych słodyczy. Może być to odebrane jako przejaw lenistwa i braku pomysłowości. Większość pracowników nie patrzy przychylnie także na wręczanie gadżetów firmowych. Pamiętajmy, że bardzo łatwo nie trafić w gust osób obdarowywanych. Z całą pewnością dając prezent nie chcemy zostać negatywnie odebrani i zapamiętani jako osoby, które nie znają swoich współpracowników. Warto przekonać się do zmiany i zastąpienia świątecznych gadżetów upominkiem, który zapewni rozrywkę oraz niezapomniane wrażenia. Bez kłopotu dobierzemy je do preferencji pracowników. Odważnym zapewnijmy motoryzacyjną przygodę lub podniebne atrakcje. Tym, którzy nie pragną niczego bardziej niż odpoczynku pozwólmy na wizytę w SPA czy salonie masażu. Natomiast fanom aktywności podarujmy karnet na taniec i fitness. A wielbicielom samodoskonalenia dostarczmy różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Pomyślmy, o czym marzą nasi współpracownicy, zaskoczmy ich i spełnijmy marzenia.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA