REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezenty świąteczne dla pracowników

Subskrybuj nas na Youtube
prezenty dla pracowników
prezenty dla pracowników
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Święta to czas, który spędzany nie tylko w rodzinnym gronie. Zanim będziemy mogli odpoczywać przy kominku z gorącą aromatyczną herbatą czeka nas jeszcze firmowa Wigilia. Jakie niespodzianki możemy przygotować dla swoich współpracowników, żeby dopasować je do ich preferencji i nie popełnić faux pas?

Podpowiadamy, dlaczego warto pamiętać o świętach oraz dawaniu upominków zarówno w domu jak i w pracy. Podsuwamy pomysły na prezenty dla współpracowników. Wskazujemy jak przetrwać firmową Wigilię, tak aby każdy mógł z przyjemnością rozpocząć nadchodzące święta, a potem z uśmiechem i zaangażowaniem wrócić do pracy.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Liczy się pamięć

Wręczanie prezentów i wspólne obchodzenie Wigilii w firmie ma pozytywny wydźwięk w komunikacji wewnętrznej. Współpracownicy mają możliwość spotkania i rozmowy, która nie dotyczy wyłącznie tematów zawodowych i branżowych. Dzięki temu czują się lepiej w swoim środowisku pracy, co przekłada się na wzrost ich zaangażowania w powierzone im zadania. Pamięć o świętach i wręczaniu drobnych podarunków jest też elementem kształtującym wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy, zaangażowanego w kontakt pomiędzy zatrudnionymi osobami.
Przekazywanie gwiazdkowych upominków pracownikom to miły gest. Pokazujemy, że interesujemy się nimi i w znacznym stopniu zawdzięczmy im funkcjonowanie firmy. Pamiętamy, że pracownik jest częścią zespołu i społeczności, która powstaje w środowisku pracy. W ten sposób zyskujemy opinię dobrego pracodawcy – mówi Katarzyna Michałowska, project manager firmy Super Prezenty.

Jak rozliczyć świąteczne prezenty dla kontrahentów?

Zmiana tradycji

REKLAMA

Przełammy rutynę i wyjątkowo w tym roku nie wybierajmy eleganckich zestawów biurowych czy książek. Dbając o przyjazną atmosferę doceniamy wszystkich, którzy z nami współpracują. Wystarczy drobny gest w postaci świątecznego upominku. Postawmy na oryginalny pomysł. Zastąpmy kolejny gadżet czymś, co zaskoczy pracowników – np.: przeżyciami. Udowodnijmy, że jesteśmy twórczy i potrafimy zaskakiwać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie obawiajmy się, że nasi współpracownicy są przyzwyczajeni do dostawania książek pod choinkę. Warto zmienić tradycję i pokazać się w firmie w innym świetle - jako osoby pełne pomysłów, od których inni mogą czerpać inspiracje. Kiedy podarujemy swoim pracownikom vouchery na różnego rodzaju atrakcje możemy być pewni, że w ich oczach staniemy się kreatywni  – dodaje Katarzyna Michałowska.

Czas pracy w okresie świątecznym

Jakie prezenty wybrać?

Zrezygnujmy z rutynowego darowania bonów na zakupy czy koszy pełnych słodyczy. Może być to odebrane jako przejaw lenistwa i braku pomysłowości. Większość pracowników nie patrzy przychylnie także na wręczanie gadżetów firmowych. Pamiętajmy, że bardzo łatwo nie trafić w gust osób obdarowywanych. Z całą pewnością dając prezent nie chcemy zostać negatywnie odebrani i zapamiętani jako osoby, które nie znają swoich współpracowników. Warto przekonać się do zmiany i zastąpienia świątecznych gadżetów upominkiem, który zapewni rozrywkę oraz niezapomniane wrażenia. Bez kłopotu dobierzemy je do preferencji pracowników. Odważnym zapewnijmy motoryzacyjną przygodę lub podniebne atrakcje. Tym, którzy nie pragną niczego bardziej niż odpoczynku pozwólmy na wizytę w SPA czy salonie masażu. Natomiast fanom aktywności podarujmy karnet na taniec i fitness. A wielbicielom samodoskonalenia dostarczmy różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Pomyślmy, o czym marzą nasi współpracownicy, zaskoczmy ich i spełnijmy marzenia.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

REKLAMA

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

REKLAMA