REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zalety leasingu konsumenckiego

Zalety leasingu konsumenckiego
Zalety leasingu konsumenckiego

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki leasingowi konsument zyskuje nowego partnera przy zakupach dóbr konsumpcyjnych. I warto podkreślić, że jest to partner często z kilkunastoletnim, a nawet w kliku przypadkach już dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku. Zalety leasingu konsumenckiego przybliża p. Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu.

Tylko w roku ubiegłym firmy leasingowe kupiły na polskim rynku ok. 100 tys. aut. Ok. 60-70 proc. wszystkich aut firmowych jest finansowanych w leasingu.

REKLAMA

Doskonała współpraca z dealerami i producentami samochodów, wśród których aż 94 proc. poleca usługi leasingu, sprawia, że firmy leasingowe mogą uzyskać korzystne warunki zakupu, serwisowania, ubezpieczenia samochodów i nie tylko.

Konsument korzystając z kredytu jest pozostawiony sam sobie i swoim umiejętnościom negocjacyjnym. Podobna sytuacja występuje, kiedy konsument chce sprzedać samochód i musi sprostać ostrej konkurencji tanich aut z prywatnego importu.

W przypadku leasingu sprzedażą pojazdu może zająć się firma leasingowa. Z uwagi na to, że przez cały okres leasingu przedmiot leasingu jest własnością firmy leasingowej możemy spodziewać się uproszczonych procedur pozyskania finansowania, jak i zmniejszonych oczekiwań co do niezbędnych dokumentów, czy koniecznych zabezpieczeń.

Korzystając z leasingu konsument ma klika dróg do wyboru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Może skorzystać z tzw. leasingu finansowego, gdzie po zapłaceniu ostatniej raty przechodzi na niego własność przedmiotu leasingu. Ta forma leasingu może zostać wzbogacona o dodatkowe usługi tj. serwis mechaniczny, sezonowa wymiana opon, usługi ubezpieczenia, assistance, samochodu zastępczego itp.

Leasing konsumencki a kredyt

REKLAMA

Całkiem odmienną formą leasingu, aczkolwiek połączoną z w/w usługami jest leasing operacyjny z wysoką wartością końcową, czyli umowa, dzięki której konsument jedynie korzysta z samochodu w okresie np. 3-4 lat, po zakończeniu użytkowania oddaje samochód i jeżeli jest nadal zainteresowany korzystaniem z usługi, zawiera nową umowę na kolejny samochód.

Z tego tytułu opłaty z wynajmu mogą być niższe, ponieważ nie nabywając pojazdu, nie musimy spłacić 100 proc. jego wartości, tylko zazwyczaj spłacamy tę część kapitału, która wynika z utraty wartości pojazdu w czasie np. 60-70 proc w okresie 3-4 lat.

Czy można zbyć pojazd będący przedmiotem leasingu?

Zwracane po zakończeniu okresu leasingu pojazdy mogą służyć kolejnym zainteresowanym, którzy z różnych względów nie decydują się na zakup, czy używanie nowych samochodów.

Taka oferta może okazać się bardzo atrakcyjna, ponieważ 3-4 letnie auta z pełną historią przebiegu, serwisowane w autoryzowanych warsztatach samochodowych, powinny stać się w średnim okresie interesującą alternatywą dla prywatnego importu, najczęściej nie do końca wiadomego pochodzenia i stanu technicznego.

W ten sposób budowany wtórny rynek samochodów osobowych może mieć wpływ nie tylko na odmłodzenie rynku motoryzacyjnego, ale dzięki nowocześniejszym, proekologicznym technologiom, także pozytywnie wpłynąć na otaczające nas środowisko naturalne.

Andrzej Sugajski
Dyrektor Generalny
Związek Polskiego Leasingu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

Co przyniesie rok 2025 w branży TSL?

Rok 2025 będzie przełomowy dla sektora transportu, spedycji i logistyki, przynosząc szereg zmian prawnych, technologicznych i operacyjnych. Nowe regulacje celne, wdrożenie innowacyjnych technologii oraz rosnące wymagania środowiskowe zmuszą firmy do adaptacji, by pozostały konkurencyjne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

REKLAMA

Szablon raportu ESG z omówieniem. Darmowy przewodnik dla MŚP

Darmowa publikacja dla małych i średnich przedsiębiorstw jest już gotowa. Można pobrać szablon raportu ESG z omówieniem. Rzecznik MŚP wspiera przedsiębiorców w raportowaniu niefinansowym.

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany?

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany? Prezes Związku Pracodawców BCC Łukasz Bernatowicz wskazał, kiedy kwestia niedziel handlowych będzie mogła zostać uregulowana na nowo.

REKLAMA