Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P
REKLAMA
REKLAMA
Mowa tu o działaniu 4.3 „Rozwój komercyjnych e-usług” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność w województwie kujawsko-pomorskim.
REKLAMA
Kto może ubiegać się o dotację?
O środki unijne na rozwój e-usług mogą wnioskować mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i działające od m.in. 12 miesięcy. Od potencjalnych wnioskodawców nie wymaga się posiadania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego centrali przedsiębiorstwa, lecz dopuszcza się lokalizację jego filii lub oddziału, jeśli wynika to z dokumentów rejestrowych.
Polecamy: Jakie są źródła finansowania innowacji w Polsce?
Na co można otrzymać dotację?
REKLAMA
Dotację można otrzymać na inwestycje związane promowaniem i rozwojem e-usług. O wsparcie mogą wnioskować przedsiębiorcy, którzy planują zakupić sprzęt i oprogramowanie umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej za pomocą sieci oraz zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwie. Ponadto wspierane będą działania związane reorganizacją przedsiębiorstw, tak aby realizacja zadań pracowników wykonywana była poprzez wykorzystanie telepracy. W przypadku tego typu projektów istnieje możliwość otrzymania wsparcia na przedsięwzięcia polegające na wykonywaniu pracy przez pracownika na rzecz pracodawcy poza miejscem pracy przy wykorzystaniu mediów elektronicznych (Internetu). Poza tym preferowane są projekty polegające na tworzeniu cyfrowych platform wymiany informacji, takie jak portale informacyjne.
Przykładowo, do wydatków kwalifikujących się do dofinansowania unijnego możemy zaliczyć koszty zakupu łącz dostępowych z operatorami dla sieci szkieletowej, zakupu urządzeń sieci bezprzewodowej (anten, budowa masztów) jak również zakupu urządzeń do zarządzania taką siecią.
W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?
Wysokość dotacji o którą mogą ubiegać się wnioskodawcy tego działania wynoszą odpowiednio dla projektów objętych pomocą publiczną: do 70% - mikroprzedsiębiorstwa, do 60% - małe przedsiębiorstwa, do 50% - średnie przedsiębiorstwa.
Maksymalna kwota wsparcia wynosi 500 tys. złotych.
Musimy pamiętać, iż przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej musimy szczegółowo zapoznać się z warunkami i zasadami naboru projektów do konkretnego działania, w tym ze wzorami dokumentów, wytycznymi i zaleceniami poszczególnych instytucji.
W przypadku działania 4.3 szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (http://www.fundusze.kujawsko-pomorskie.pl).
Polecamy: Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.