REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P
Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby wykorzystać możliwości Internetu, aby zwiększyć konkurencyjność i rozwinąć działalność swojej firmy powinni zainteresować się możliwościami jakie oferuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mowa tu o działaniu 4.3 „Rozwój komercyjnych e-usług” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność w województwie kujawsko-pomorskim. 

REKLAMA

Kto może ubiegać się o dotację?

O środki unijne na rozwój e-usług mogą wnioskować mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i działające od m.in. 12 miesięcy. Od potencjalnych wnioskodawców nie wymaga się posiadania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego centrali przedsiębiorstwa, lecz dopuszcza się lokalizację jego filii lub oddziału, jeśli wynika to z dokumentów rejestrowych. 

Polecamy: Jakie są źródła finansowania innowacji w Polsce?

Na co można otrzymać dotację?

REKLAMA

Dotację można otrzymać na inwestycje związane promowaniem i rozwojem e-usług. O wsparcie mogą wnioskować przedsiębiorcy, którzy planują zakupić sprzęt i oprogramowanie umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej za pomocą sieci oraz zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwie. Ponadto wspierane będą działania związane reorganizacją przedsiębiorstw, tak aby realizacja zadań pracowników wykonywana była poprzez wykorzystanie telepracy. W przypadku tego typu projektów istnieje możliwość otrzymania wsparcia na przedsięwzięcia polegające na wykonywaniu pracy przez pracownika na rzecz pracodawcy poza miejscem pracy przy wykorzystaniu mediów elektronicznych (Internetu). Poza tym preferowane są projekty polegające na tworzeniu cyfrowych platform wymiany informacji, takie jak portale informacyjne. 

Przykładowo, do wydatków kwalifikujących się do dofinansowania unijnego możemy zaliczyć koszty zakupu łącz dostępowych z operatorami dla sieci szkieletowej, zakupu urządzeń sieci bezprzewodowej (anten, budowa masztów) jak również zakupu urządzeń do zarządzania taką siecią. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Wysokość dotacji o którą mogą ubiegać się wnioskodawcy tego działania wynoszą odpowiednio dla projektów objętych pomocą publiczną: do 70% - mikroprzedsiębiorstwa, do 60% - małe przedsiębiorstwa, do 50% - średnie przedsiębiorstwa.

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 500 tys. złotych.

Musimy pamiętać, iż przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej musimy szczegółowo zapoznać się z warunkami i zasadami naboru projektów do konkretnego działania, w tym ze wzorami dokumentów, wytycznymi i zaleceniami poszczególnych instytucji. 

W przypadku działania 4.3 szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (http://www.fundusze.kujawsko-pomorskie.pl).

Polecamy: Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA