reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Fundusze norweskie: 500 tyś. zł dotacji na kulturę

Fundusze norweskie: 500 tyś. zł dotacji na kulturę

Ruszył nabór wniosków w ramach działania 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki". Jego celem jest rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy twórcami, uczestnikami życia kulturalnego i instytucjami kultury.

Co to są fundusze norweskie?

Fundusze norweskie to bezzwrotne wsparcie w ramach współpracy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein. Pomoc została skierowana dla nowych członków UE – kilkunastu państw Europy Środkowej i Południowej oraz krajów bałtyckich.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Jaki jest cel funduszy norweskich?

Głównym celem Funduszy norweskich i Funduszy EOG jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem.

Program "Kultura" w ramach funduszy norweskich

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków w ramach działania 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki". Nabór rozpoczął się 20 listopada br.

Cel programu "Kultura"

Celem programu jest rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy twórcami, uczestnikami życia kulturalnego i instytucjami kultury, wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami Darczyńcami, a także wzmocnienia kompetencji specjalistów w sektorach kultury, dziedzictwa kulturowego i sektorach kreatywnych.

Ponadto Program ma za zadanie wzrost kompetencji specjalistów w sektorach kultury, dziedzictwa kulturowego i sektorach kreatywnych.

Zakres realizacji projektu

Projekty mogą być realizowane we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki, takich jak: muzyka i sztuki sceniczne, sztuki wizualne (w tym festiwale filmowe), dziedzictwo kulturowe, sektory kreatywne, literatura i krytyka sztuki, archiwa, edukacja kulturalna i artystyczna.

Każdy projekt będzie realizowany w partnerstwie z podmiotami sektora kultury z Państw Darczyńców. Dodatkowo, w projekty mogą być zaangażowane także inne instytucje z Polski.

Realizowane projekty powinny zawierać element wymiany kulturalnej.

Jaki jest budżet naboru?

Kwota dostępna w ramach naboru wniosków wynosi: 4 941 177 EUR, tj. 22 117 284 PLN

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację ubiegać się mogą publiczne instytucje kultury, archiwa państwowe, szkoły artystyczne i uczelnie artystyczne, kościoły i związki wyznaniowe, organizacje pozarządowe aktywne na polu kultury, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy działający w sektorze kultury i sektorze kreatywnym.

Wszystkie projekty muszą mieć przynajmniej jednego Partnera z Państw – Darczyńców, tj. Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, którego udział potwierdzony jest na etapie aplikowania listem intencyjnym (lub umową partnerską), stanowiącym jeden z załączników do składanego wniosku.

Jaką dotację można otrzymać?

Minimalna kwota dofinansowania to 100 000 zł, a maksymalna kwota dofinansowania to 500 000 zł.

Przy projekcie wymagany jest wkład własny – co najmniej 15% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Termin trwania naboru

Nabór projektów będzie trwał od dnia 20 listopada 2020 r. do dnia 22 stycznia 2021 roku godz. 16.00

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

MKiDN ogłosiło nabór wniosków w ramach "Poprawa dostępu do kultury i sztuki". Nabór rozpoczął się 20 listopada br.
MKiDN ogłosiło nabór wniosków w ramach "Poprawa dostępu do kultury i sztuki". Nabór rozpoczął się 20 listopada br.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Kmieciak

Praktyk i teoretyk w dziedzinie prawa finansowego, a szczególnie dochodów jednostek samorządu terytorialnego, procedur podatkowych i egzekucji należności na rzecz jednostek samorządu terytorialnego; absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; właściciel Kancelarii JST konsultacje szkolenia doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego, wieloletni pracownik jednostek samorządu terytorialnego, wieloletni redaktor naczelny „Prawa Finansów Publicznych”, konsultant Najwyższej Izby Kontroli Delegatury w Poznaniu, konsultant i wykładowca regionalnych izb obrachunkowych, autor książek: „Podatki dla gmin i nie tylko”, „Windykacja podatków. Komentarz praktyczny”, „Zaświadczenia”, „Dochodzenie i egzekucja opłaty śmieciowej”, „Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym w administracji – praktyka”, współautor książek „Jednostki pomocy społecznej”, „Dotacje z budżetów jednostek samorządu terytorialnego”, „Podatki lokalne 2016” i „Rejestr Należności Publicznoprawnych” oraz publikacji z dziedziny prawa finansowego i procedur podatkowych „Gazety Prawnej”, „Finansów Komunalnych”, „Przeglądu podatków lokalnych i finansów samorządowych”, „Prawa Finansów Publicznych”, biuletynów RIO oraz m.in. wydawnictw INFOR PL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama