reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Konkurs Szybka ścieżka - Koronawirusy - 200 mln zł czeka na firmy

Konkurs Szybka ścieżka - Koronawirusy - 200 mln zł czeka na firmy

Do 31 grudnia 2020 roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski w konkursie Szybka ścieżka - Koronawirusy finansowanego z Programu Inteligentny Rozwój.

Szybka ścieżka - Koronawirusy

Konkurs Szybka ścieżka - Koronawirusy jest odpowiedzią na panującą na świecie pandemię COVID-19 i jest skierowany do przedsiębiorców, konsorcjów przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych (składających się z max. 3 podmiotów, w tym min. 1 przedsiębiorstwa i min. 1 jednostki naukowej). Dofinansowanie obejmuje badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe (ewentualnie uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Co jest celem konkursu Szybka ścieżka - Koronawirusy?

Zakres tematyczny konkursu, którego budżet wynosi ponad 200 mln zł to przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusów, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Celem konkursu jest wyłonienie do dofinansowania projektów, które obejmują prace B+R z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2, jak również poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego. Efektem prac B+Rma być opracowanie i przetestowanie innowacyjnego rozwiązania (produktu, technologii, usługi) możliwego do wdrożenia w obszarze diagnostyki, terapii i prewencji lub wsparcia funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego z korzyścią dla polskiego społeczeństwa.

Na co można otrzymać dotację?

W ramach konkursu dotację można otrzymać na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe (ew. uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanieinnowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.

Wnioski można składać wyłącznie w systemie informatycznym

Jaki jest budżet konkursu?

Budżet konkursu wynosi 208 357 208,46 PLN, w tym:

  • 83 357 208,46 PLN z alokacji dla województwa mazowieckiego,
  • 125000 000PLN z alokacji dla pozostałych województw.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama